Ev ve AileAksesuarlar

Nasıl bir vazo gül korumak için uzun: Birkaç sırları

Kadının yatak odası süsleyen şey yoktur, beyaz bir vazoda gül komodin. Aura etrafında gezinip taze çiçekler ince bir narin aroması ile emprenye edilir, kokulu kadifemsi taç yaprakları hayret ve ruhun işlerine peacemaker bir tür olarak hizmet vermektedir. Ancak, "ruh için merhem" mucizevi özellikleri birkaç gün sonra kaybolmaya başlar. Yaprakları elastik dikenler savunmasız olan düşmek ve koku notları hızla suya çürümeye başlaması sapları kokusu, tarafından vuruluyor yükseldi. Ne gibi önlemler ömrünü uzatmak için atılması gereken kesme çiçeklerin ve ne kadar süre bir vazo gül korumak için?

buket ömrünü uzatın

Birçok kişi yanlışlıkla daha hızlı bir vazo içinde gül buketi olacağına inanıyoruz, o kadar uzun kalır. Tabii ki, su, taze çiçekler için en basit ve temel gıdadır. Bu konuda endişeleriniz varsa Ancak, gül korumak için ne kadar bir vazo içinde, sadece birkaç tedaviden sonra olmalıdır.

Yani, önce paketin buket serbest gerekir. Soğuk sezonunda, çiçekler eve getirdiği yarım saat sonra yapmak gerekli olduğunu belirtmek gerekir. Onlar acclimatise için biraz zamana ihtiyacım var. Sonraki her bileşenin buket kaynaklanıyor uçlarını kesip eğik başlar. Ama musluğun altında bunu yapmak için emin olun. Aksi takdirde, bir hava kabarcığı yer dilim kök içine suyun nüfuz etmesini önlemek için devam edecek olan, oluşturulur. Bitki mümkün olduğu kadar sıvı absorbe etmek ve iki parça (2 cm'lik bir mesafe) içine sap ucunu bölmek için gereklidir. Yaprakları ve su olacak dikenler, aynı zamanda ortadan kaldırmak için gereklidir.

Bouquet su Pişirme

batırmak için su temiz olmalı çiçeklerin sapları. Filtre ya da en azından bir kaç düzine dakika sıvı süpernatant kullanılması arzu edilir. önerilir çiçekler için özel bir gübre kullanılarak buket, uzun vadeli korunması için herhangi çiçekçi dükkanında satın alınacak. Ancak, ev yapımı bazıları tarafından değiştirilebilir. Örneğin, 3 saat süre ile iki litre su ile bir vazo ekleyin. L. şeker ve 2 çorba kaşığı. l. Sıradan sirke. Mükemmel bir araç, çiçek ömrünü uzatan, aspirin veya başka bir bakteri (şap, votka, sitrik asit) olarak görev yapmaktadır. uzun bir gecikme kömür ve gliserol gibi, su ile vazo yerleştirilen herhangi bir gümüş nesne üzerine çürüyen bir işlem.

tavsiyeler çiçekçiler

Onlar bir vazo gül korumak için ne kadar biliyor en iyisi çiçek dükkanı, gelen profesyonellerin tavsiyesi ihmal etmeyin. Sonuçta, onlar çiçeklerin tazeliğini korumak için uzun bir zaman var. Ve, onların başarılı olduğunu belirtmek gerekir. Genelde yoğun resüsitasyon küründen sonra renkli bir çiçek aranjmanı edinme, onların profesyonellik kurbanı. Evde olabilir soluk buket geri yükleyin. Bunu yapmak için, sapları ve çiçekleri plastik wrap sarın hakkındaki bölümleri yenilemeniz gerekir. Daha sonra 10-15 saniye sıcak suya (80-90 °) batırılmış buket. Daha fazla şok tedavisi, 20 dakika boyunca soğuk bir sıvı içinde yerleştirilerek renkleri devam etmek için daha sonra tercih edilen bir sıcaklık ile vazo döndü. Mümkün olduğunca uzun süre bizi memnun olabilir floristik kompozisyonu için, günlük olarak saf su ile püskürtülür tavsiye edilir. Ve başka önemli kural - her gün vazo içindeki suyu değiştirin.

Şimdi biliyoruz ki gülleri korumak için ne kadar bir vazo içinde. güvenle kendi hayranlarından lüks buketleri alabilir!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.