SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Bir püskürtücü ile teneffüs yapmak mümkün mü? Prosedürün Kuralları

Soğuk algınlığı ve grip modern tıbbi cihazlara popüler tarifleri, çeşitli yöntemler kullanılır. Bir soğuk ile başa çıkmak için en iyi bilinen yollarından biri inhalasyon olduğunu. Şu anda, Spreyler gibi bu işlem için, modern aletler vardı. Bu solunum yoluna doğrudan ilaç verilmesi ile ilgili bir çok etkili bir yöntemdir. Ama, herhangi bir tıbbi cihaz olduğu gibi, kontrendikasyonlar vardır. Örneğin, birçok hasta bir nebülizatör de teneffüs yapmak mümkün olup olmadığını merak ediyor. Sonuçta, geleneksel buhar inhalasyon ateş ciddi bir engeldir.

nebulizörün Uygulamanın özellikleri

Cihazın çalışma prensibi ilaç küçük parçacıklar şeklinde püskürtüldüğü ve bir maske ya da tüp iltihap bölgesine düşer olmasından ibarettir. solunum sistemine ilaç verilmesinin Böyle bir metot, onu daha derinlemesine nüfuz ve hızlı bir şekilde hareket sağlar. Klasik buhar inhalasyon nebulizer farklı daha yüksek bir verimlilik de ilacın çok az bir miktarının sağlar. Bu geleneksel prosedür yürütülen edilemez durumlarda cihazı kullanmak için izin verir. ek olarak bu, bir nebülizatör buhar inhalasyon üzerinde birçok avantajı vardır:

- bir aygıt nadiren yan etkilere yol açar;

- inhalasyon gövdesinin aşırı ısınmaya neden olmaz;

- nebulizatör kullanımı kolaydır ve hatta bebekler ve yatalak hastalara kullanabilirsiniz.

en Soluma

Solunum hastalıklarının en yaygın belirtilerinden biri ateştir. Bu şekilde vücut hastalığı savaşır. Ama şu anda birçok tedavi, buhar solunması olarak yasaktır. Bunlar organizmanın aşırı ısınmaya yol açabilir ve dolayısıyla ters etki neden olabilir. Bir püskürtücü ile teneffüs yapmak mümkün mü?

yönergeleri doğru nasıl kullanılacağını enstrüman, verilen. Ve eğer, bunu kullanmamayı tavsiye edilir sıcaklık üzerindedir 37 derece. Ve hastanede bu kurallara uymak için çalışıyor. Ama ispat doktorların ve hastaların pek yorumlar, olduğu bile inhalasyon 38 sıcaklıkta nebulizör mümkün ve oldukça etkili. Neden buhar tedavileri gibi ciddi sonuçlara yol açmadı?

Görüntülenen sprey cihazı değil sıcak buhar ve dolayısıyla aşırı ısınmaya yol açmaz. Bazı durumlarda, hatta sıcaklığının azalmasına yardım eder ve astım krizi gibi ağır koşullar, tek kurtuluştur. Ama cihaz bir nebülizatör de teneffüs yapıp yapamayacağını doktorunuza tanımak için, bir çocuğun tedavisi için kullanılması durumunda.

Cihazın kullanım şartları

Nebulizatör kullanımı çok kolaydır, ancak belirli kuralları hala prosedüre uymak zorundadır. kullanıldığında yanlış cihaz sadece hasta zarar verebilir. O Bir püskürtücü ile teneffüs yapmak mümkün olup olmadığını merak edenlere kuralları bilmek önemlidir. Hangi koşullar altında bu caizdir?

- inhalasyon bir yemekten sonra hemen yapılamaz;

- Eğer sıkı ilaçların dozajı talimatlarına uygun olmalıdır;

- sorunsuz ve sessizce nefes almaya işlem sırasında, bu derin dikkatinin dağılmaması ne arzu edilir;

- Cihazı kullanmadığınızda Burun kanaması ve kalp yetmezliği;

- prosedürün uygunluğu doktorunuza danışmanız gereklidir.

Bu 38 derece ve üzeri bir sıcaklıkta inhalasyon nebulizer yapmak mümkün mi? Doktorlar bunu tavsiye etmiyoruz, ancak bazı durumlarda, bu prosedür böyle bronkospazm olarak hastaya, veya sahte krup nöbeti durumunu hafifletmek için yardımcı olur. gerçekleştirilmesi ısıtılmış hava püskürten, sadece uygulama cihazı olabilir, onun için bir kontrendikasyon.

nebulizatör kullanılan ilaçlar

Çeşitli tıbbi çözümlerin doğru kullanımına yönelik bilgiler ve bunların doğru doz takip etmek önemlidir. Bu istenmeyen sonuçları önlemek yardımcı olacaktır. Çoğu zaman, evdeki, yüksek sıcaklıklarda dahi böyle maddeler kullanılır:

-, tuzlu su ya da soda gibi alkali ve tuz çözeltileri;

- örneğin, şifalı bitkiler, temel adaçayı veya papatya çayı ve aynı zamanda özel ilaçlar calendula tentür veya propolis;

- antibakteriyel maddeler, "Fluimucil", "Chlorophyllipt", "Furatsilinom" ve diğerleri;

- öksürük damla, "Flomax", "Ambroksol", "Lasolvan" ve diğerleri.

Bu tür "eufilina" ve hormonal maddeler olarak inhalasyon yağ çözeltileri, güçlü ilaçlar için kullanılamaz. ilaçların ekimi için sadece salindir.

Bir çocuğun sıcaklıkta Soluma nebulizatör

Genç hastaların tedavi yöntemlerinin seçimi çok karmaşıktır. Bir çocuk tırmanıyor zaman, bu özellikle özenli yüksek sıcaklık. Dikkatsiz eylemler kolayca bebeğinizin sağlığına zarar. Bebeklerde Sıcaklık çok hızlı yükselir ve genelde yetişkinlerden daha komplikasyonları verir. akşam bir soğuk algınlığı bronşit veya zatürre dönüşebilir. Nedenle, bir çocuğa inhalasyon nebulizatörü yapmak mümkün olup olmadığını, ilgilenen veliler, sen katılıyor hekime sormak gerekir. Bu cihaz çok etkilidir ve bazen sadece o sıcaklığı düşürmek ve çocuğun durumunu kolaylaştırmak yapabiliyor, ancak doğru uygulanmalıdır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.