ÇirkinlikInşaat

Isı yalıtkan boya: üreticileri üzerinde özellikleri ve yorumlar

ısı yalıtımı için Boya, modern tüketici için bilinir kadar uzun zaman önce değil. Ancak, bugün onun hayranlar bulmuştur. Diğer şeylerin yanı sıra, bunun yerine bu ürünlerin maliyeti oldukça yüksek olmasına rağmen, bulmak çok zordur.

Üreticiler sürekli olarak ürün geliştirme ve müşterilerine maliyet ve kalite için malzeme daha çekici hale edilir. Mürekkep bileşimi, veri akrilik dispersiyon, dolgu maddeleri ve katkı maddeleri, perlit, cam, seramik, mikroboncuklar, köpüklü cam, ve su içerir. Bütün bunlar, ilgili niteliksel özelliklere sahip bir kompozisyon sağlar.

Bu tür boya 4 mm olan ortalama bir yüzey kalınlığı uygulanabilir. Ve bu milimetrelik bir kaç onlarca geleneksel ısı yalıtım yerine yeterli olacaktır. genellikle paketin üzerinde Boya teknolojisi kullanımı, her üreticinin dikkatli olmalıdır.

Boyanın kompozisyon eşit mümkün olduğunca yüzeye uygulamak için izin verir ve örneğin tavan veya bina köşeleri ilgilendirdiğini de her zamanki gibi ısı yalıtımını artırmak için fırsat olduğu yerde, hatta en uzak yerlere ısınmak için yardımcı olur.

hatırlatan makalede açıklanan bileşimlerin tutarlılık renkli olabilir, gri veya beyaz renk yapıştırın. Bunlar en iyi Püskürtme sureti ile tatbik edilir, bu tek biçimli bir tabaka sağlar. Bu arada, daha kalın bir tabaka daha uzun zaman 40 yıl kadar yüksektir ömrü olacaktır, ısı yalıtımı için boya uygulanacaktır.

İşletim koşulları sıcaklık koşulları tarafından belirlenir. Her bir formülasyon için, ancak ortalama aralıkları -70 +260 ° C'ye, kendi var

ısı yalıtım boyası başlıca avantajları

Yüksek sıcaklıklara maruz kalma uğrayabilen maddesi bileşimlerinde açıklanan, güneş ışığı ve çökelme karşı dirençlidir. Mürekkep ihmal edilebilir bir ısı transfer katsayısı, aynı zamanda ısı yalıtımı zorlu yerlerde uygulanabilir, böylece bilinen tüm malzemeler ile bir yapışma yüksek derecede sahiptir.

Kuruduktan sonra, dayanıklı bir yüzey elde edilir ve hazırlık kullanımı özel donanım sağlamaz. Elde edilen yalıtım tabakası, mekanik strese karşı yüksek bir direnç, ama alev yüksek derecede sahip olduğu hatırlanmalıdır.

Temel özellikler

Isı yalıtımı boya yalıtım klasik türlerinden farklıdır. Bu iç ve dış binaları hem de kullanılabilir. ısınma yönelik geleneksel malzemeler ile karşılaştırıldığında, boya sıvı bir yapıya sahiptir. Bu tür malzemeler, özel kaplar içinde temin edilmektedir. Teknolojinin kullanımları boyalar kullanarak geleneksel yöntemlerden farklıdır ve benzer boyama.

Sıvı ısıtıcılar son malzemelerdir ve yaygın nispeten son zamanlarda kullanılmaktadır. boya ek olarak, malzeme ve penoizol temsil sıvı yalıtım, diğer tip yapı bir çeşitlilikte bulabilirsiniz. Bazen ile değiştirildiği bu ısı yalıtım boya "Korund", bir sıvı köpük veya poliüretan köpük. Onların uygulama için özel bir araç kullanarak.

Evi ısıtmak için önemli bir miktar ödemek zorunda kalacak, böylece sıvı yalıtım fiyat, basit boya ile daha yüksektir. Ve bu tür malzemelerin kullanılması sorunludur ve bu nedenle fiyat da işin fiyat bulunmalıdır. Eğer Penoizol kullanın, örneğin, malzeme maliyeti çok yüksek değildir, ama uygulaması üzerinde çalışma fiyat şok edici olabilir. Eğer sıvı yalıtım olasılığını bakarsanız, onun uygulama tam olarak işlevini yerine getiren bu yenilikçi malzeme olarak, haklı olduğunu not edilebilir.

ana üreticileri

ısı yalıtımı için Boya, modern tüketici ürünleri, Rus Ukraynalı ve Alman şirketleri ile tanınır. Arasında ilk şunlardır: "Isollat", "Korund", "ALFATEK", "Zırh". "Keramoizol", "Termosilat", "Tezolat" "TSM Seramik": boyaları yalıtım üretimi için Ukrayna'da en iyi bilinen firmalar olsa da.

Bu tür malzemelerin ilk üretim 2000 yılına kadar Ukrayna görünecektir, bu yüzden şantiyelerde bugün Rusya üzerinde kullanılan tüm ürünlerin bir mal ve Ukrayna yerli üretimidir. Ancak, raflar aşılabileceğini ve Almanya'da yapılan ısı yalıtımı boya Termo-Shield şirketi.

Markanın ısı yalıtımı için boya yorumlar "Isollat"

sıvı ısı yalıtkan boya "Isollat" ile yapılır. Bu malzeme oldukça etkili bir şekilde içinde tutulan ısı yardımıyla, tüketicilere göre, kaplama cepheler, duvarlar ve çatılar için kullanılır ve bu.

bileşimin kullanımı farklı amaçlar için kazan ve endüstriyel ekipman, hem de boru hatları için olabilir. Bu atfedilen ve metal yapılar olabilir. Karışımın işlem, -60 ile + 500 ° C arasında değişebilir sıcaklıklarda, geniş bir yelpazede olabilir Bu ısı, aynı zamanda mükemmel bir yalıtım ve korozyon koruması sadece sağlar. Buna ek olarak, ürün yoğunlaştırılmasından korunacaktır.

Bu yalıtkan duvar boyaları nanoteknoloji göre tasarlanmış olan su bazlı bulamaç vardır. üreticileri İstem olarak, bileşimin temel polimer sıvı bileşimin doyurulması düşük yoğunluktaki hava ile doldurulur polukeramicheskie mikro-küreler, bulunmaktadır. Tüketiciler boya uygulama püskürtme veya fırça ve oluşan katı bir polimer temelinde kurutmadan sonra gerçekleştirmek kolay olduğunu tespit ettik. Bu kalite kaplama homojenliğini sağlayan karışım taşması ortadan kaldırır. yalıtımı için boya yapabilir kullanın:

 • boru hatları;
 • Metal yapıları;
 • cephe;
 • bacalar ;
 • çatı;
 • işleme donanımları;
 • valfler;
 • tanklar;
 • hangar;
 • Havalandırma kanalları;
 • Yağ ekipman;
 • İç.

yalıtkan boya markası Özellikleri "Isollat-Etkisi"

aşağıda sunulmuştur karakteristikleri de bu ısı yalıtım boyası, bu kullanım oldukça geniş bir alana sahiptir. yoğunluk / m 160 ila 180 kg arasında değişir ise ısıl iletkenlik, 0.027 W / m ° C'dir. buhar geçirgenliğine, 0.012 mg / m-h · Pa kurulmasını ile ilgili olarak.

Düzgün 15 yıldır teneke uygulandığında kapak İşletilen. Ama uygun olmayan kullanım bozuklukları performansın nedeni olabilir. Bu bileşim 650 ° C arasında bir akış sıcaklığına sahip olan, endüstriyel ekipman uygulanabilir

Olumlu bir yapıdadır yorum bunlardan Bu ısı yalıtımlı boya, insan sağlığına zararlı madde yaymaz, bu nedenle çevre dostu çağrılabilir. 1 m² için 1.65 L bileşimi yeterli olacaktır.

boya Yorum "Korund"

Isı yalıtım boya "Korund" Alıcıların görüşü, izolasyon yapıları için tasarlanmış ve duvarlar ve borularda oluşturabilir yoğunlaşmasını önlemek için.

Bu mandallar ve katalizörler, bağlayıcı baz, korozyon inhibitörleri ve yüksek kaliteli akrilik ihtiva eder. kurutulduktan sonra edilen yüzey -65 den +260 ° C ye kadar değişen sıcaklıklarda olabilir bileşim, düşük su buharı geçirgenliği ve higroskopiklik özelliklere sahiptir.

Uygulama plastik türü, beton, tuğla ya da metal için en kaplama malzemeleri de gerçekleştirilebilir. Alıcıların sözleri itibaren böyle yalıtım cephe boyası onun yüzeyini korumak için. Bunlar, ısı kaybını azaltmak ve çevre nem ya da sıcaklık değişikliklerinin olumsuz etkilerine karşı korur.

Kullanım Verimliliği

Enerji verimliliği denir karakterizasyonu, özel önem verilmelidir. Alıcılar, 1 mm bir kalınlık tarif boya oluşturulan aşırı ince yalıtım dikkat 50 ila 70 mm arasında kalınlığı başka bir tabaka ya da ağ-yapılı malzemenin, daha üstündür.

"Zırh" nin boya yalıtım Yorumlar

Isı yalıtım boya "Zırh" Metal yapılar, cephe, tanklar ve diğer yapıların korunması için tasarlanmıştır. Bir spatula ya da herhangi bir başka müsait cihaz ile uygulanabilen bu beyaz macun. 24 saat sertleşme sonra yüzeyi üzerinde katı bir tabaka oluşturmak için. kullanıcılara göre, kalınlığı 6 mm'yi geçmemelidir ve son değer istenen etkiye bağlı olacaktır. Tabaka kalınlığı takip eden bir artış daha iyi özelliklerin elde edilmesi için izin yoktur hatırlanmalıdır.

Karışım onarım ve inşaat çalışması amaçlanan bir çok yönlü bir bileşimdir. Yapılan değerlendirmeye göre bu sıvı yalıtım nem ve soğuktan evleri korur. Önemli ölçüde ısıtma boruları ve tank ısı kaybını azaltmak için de kullanılabilir. Belki yalıtım iç duvarları yanı sıra çatı ve yeni binaların kaplama. kullanıcılara göre, bu ısı yalıtım boya tüpleri ve başka yapılar herhangi bir yüzey üzerinde hemen hemen her hangi bir aracı uygulanabilir.

tüketim yapısı

Yapışma yüksek bir düzeyde olduğunu ve ömrü 15 yıldır. boya bir litre, alıcı göre, kabul edilebilir bir rakamdır metrekare başına yeterlidir. Ama son değer çeşitli faktörlere bağlı olacaktır. şunlar sayılabilir arasında, örneğin, negatif karışımı akışını etkileyecek düzgün olmayan bir yüzey.

"Termosilat" üreticisinden boya yalıtım Yorumlar

inşaat veya onarım çalışmaları için de ısı yalıtımı boya gerekebilir. Özellikleri, kullanımı sıcaklığı parçanın ömrünü uzatmak için size bilinmelidir. kullanıcılarına göre, kaplamanın rengi markası bağlı olacaktır hafif bir beyaz veya açık gri olabilir. Eğer gerekiyorsa karışım renk dizini örnekleri kullanılarak renkli olabilir.

sıvı formda kaplama yoğunluğu kaplama filminin kuruma süresi ile ilgili olarak, daha sonra süresi 3 saattir, 550 ila 650 kg / m arasında değişir. Gün boyunca bir film alıcılar en uygun değer olduğunu öne, 0.16 g / cm² bir miktarda su emme kapasitesine sahiptir. ısı iletkenliği ise, 18 W / (m2 · K) bir ısı transfer katsayısı kaplama 0.0018 W / (m · K) eşittir.

çalışma sıcaklığı

talep edilen alıcı olarak işletilen yeni bir yüzey olabilir -50 ve +190 ° C arasında bir çalıştırma sıcaklığı aralığında Tepe çalışma sıcaklığı 260 ° C ulaşır ve (her koşulda ile uygulandığında) 10 yıl olabilmektedir başlıktaki kaplamanın kullanıldığı.

Sonuç

Satışta bugün geniş bir alanda boya yalıtım sundu. Eğer su bazlı çalışan yüksek teknoloji kompozit malzeme kullanmak mümkün olacak, "Termosilat" tercih birini veya başka yapımcı, ancak, seçim yapabilirsiniz.

Karışım, endüstriyel ve özel inşaat, tarım ve enerji kullanım için tasarlanmıştır. karışımın bileşimi vakuumicheskie seramik ya da cam dolgu maddeleri, pigmentler, plastikleştiriciler, ve polimer latekslerinden içerir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.