SağlıkDişçilikte

Modern dişhekimliği: tek diş beyazlatma

Diş minesini açıklığa kavuşturmaya karar vermeden önce , diş hekiminize danışın. Sonuçta, bu prosedür birtakım kontrendikasyonlara sahiptir ve sorunlu bir biriminiz olsa bile daima fark edilmeyecektir ve diş beyazlatma işleminin komşu diş veya kanin durumunu etkileyemeyeceğini düşünürsünüz.

Modern dişhekimliğinde, bu işlemi gerçekleştirmek için farklı teknolojiler ve yaklaşımlar vardır. Örneğin, çenenin tamamının emaye karmaşıklaştırılması için, kural olarak, kimyasal yöntemler kullanılır. Ve eğer bir ünitenin rengini değiştirmek isterseniz, diş beyazlatmasının etkili olmasını sağlamak için iç (boşluk) veya rekonstrüktif yöntemler kullanın ve sonuç uzun süre korunmuştur. Tipik olarak, bu teknolojiler yalnızca bir veya birkaç dişin rengi değiştirildiğinde uygulanır. Genellikle sözde "ölü dişler" karanlık haline getirilir - bunalımdan sonra metabolik süreçler durur ve grimsi bir ton kazanırlar. Ayrıca, renkleri değiştirebilirler ve sızdırmazlık için renkli macunları kullanırken de değiştirebilirler.

Tek bir diş beyazlatma ile ilgileniyorsanız , o zaman bir doktor yardımı olmadan yapamazsınız. Devitalize edilmiş (ölü) dişlerde boşluk ağartma işlemi yapmak her zaman etkili değildir, emaye hafifletilmiş olsa bile 1-2 yıl sonra orijinal rengine dönebilir. Bu dişlerin tekrarlanabilirliği, dişlerin kırılganlığının artması nedeniyle önerilmez. Dolayısıyla, devital ünitenin rengini değiştirmek gerektiği durumlarda, diş beyazlatma işleminin rekonstrüktif yöntemlerle yapılması önerilir. Bunlar arasında aşağıdakiler bulunur:

- Dokuları tedavi etmek ve dolgu maddesini değiştirmek amacıyla yapılan sızdırmazlık - bu yöntem açıklığa kavuşmamakla birlikte doğal rengi geri kazandırır;

- laminasyon - diş yüzeyini suni malzemeyle örtme: kural olarak kaplamalar kullanılır;

- Dentini çıkararak hafif kompozit malzeme ile değiştirin. Prosedür esnasında emaye veya hatta taç bölümünün (görünür) parçalanma riski olduğundan muhtemelen bu en tehlikeli yöntemdir.

Tüm dişleri beyazlatmak istiyorsanız, öncelikle durumlarını kontrol etmeyi unutmayın. Çürükler, çatlaklar, aşırı duyarlılık ve aşırı erozivite ile bu prosedür yasaklanmıştır. Sorunların yokluğunda hem donanım deneyebilirsiniz, hem de ortak beyaz diş beyazlatma yapar. Profesyonel prosedürler hakkında geribildirim , sizi çok daha iyi düşünün. Sonuçta, estetik dişhekimliğinde yer alan merkezlerde, bir seansta emaye 10 veya hatta 12 ton hafifletebilir. Tabii ki, çoğu insan beyazlatma karmaşık dişleriyle ilgileniyor . Beklenen sonuçların fotoğrafları, bu arada, size bağlı bir uzman için önceden isteyebilirsiniz, çünkü pek çok klinikte "önce" ve "sonra" resimler bulunan galeriler vardır.

Fakat evde, özel para almadan bile dişleri biraz beyazlatabilirsiniz. Bu amaçla, soda, hidrojen peroksit, limon suyu kullanın. En önemlisi, unutmayın ki tüm bunların hassasiyeti arttırabilir ve emaye zarar verebilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.