ÇirkinlikAraçlar ve ekipmanları

Kılavuz ve matkap için raf

Herhangi mekanik, marangoz veya kendi elleriyle işi yapmak için seven bir kişi, genellikle matkap uğraşmak zorunda. üreticileri tarafından sunulan matkaplar çeşitli dilediğiniz ortamda çalışmasına olanak tanır. Ama genellikle cihaz sondaj sertliği tespit tarafı yoktur. Ürün şımarık, matkap değerli zaman bir delik yanlış delinmiş olabilir, kaybolur, aşağı hareket olur. Bir matkap, ek cihazlar olmadan, istenen açıda bir delik zordur. Özellikle sert metaller sondaj da bir sürü sorun verir. Sondaj doğruluğunu artırmak ve parlak bir sonucun emin olmasını sağlar matkaplar için bir stand kullanarak bu sorunları çözmek için.

Delme rafları boyutu ve amaçlandıkları matkaplar, türü, hem de mevcut işlevler bir dizi farklılık gösterir. matkap için Raf ve böylece verimliliği artırmak, delme işlemi daha uygun kılan bir dahili toz toplama ile donatılabilir. Genellikle sondaj alanında kelepçeleri bulunur ve matkap kayma izin vermiyor, hangi idare. matkap için delme raf doğruluğunu artırmak için, bir plastik işaretçi ile donatılabilir. Bazen yerine matkap kesici kullanılabilir. Genellikle, söz konusu kit iş parçalarını sıkıştırmak için bir matkap standı mengene içerir. O dahil değilseniz, onları monte için sürece resepsiyonda sağlandı, ayrı olarak satın alınabilir.

Önemli bir rol matkap için raf sabitleme çok yöntemle oynanır. en güvenilir seçenek manyetik olarak kabul edilir. Kural olarak, matkap için profesyonel raf tutturma bu şekilde donatılmış. Böyle bir cihazın Kararlı sabitleme güçlü erişilir elektromanyetik alan.

matkap için manyetik raf engellenmiş olan bir üretim ortamında olarak iş görmeyi sağlayan, (yatay, dikey eğimli bir şekilde) herhangi bir düzlemde monte edilebilir. Genellikle ek koruma ile donatılmış bu tür sondaj raf - matkapla dahil elektromıknatıs dürtüleri gönderirse mümkündür. başka bir bağlantı yöntemini - Vakum. Bu seçenek ayrıca güvenilir bir sabitleme kabul edilir. bağlama ile delmek için Makine fiyata daha cazip.

Daha basit ve aynı zamanda sondaj için evrensel bir cihaz olarak - bir rehber. Bu matkaplar için stand olarak aynı amaç için tasarlanmıştır, fark kılavuzu daha kompakt ve mobil olmasıdır. Bazı modellerde sondaj açısı değişikliği içermektedir. Matkap kılavuz Raftan başka fark da titreşimi emer gerektiğidir - Güvenli ellerde sabitlenmiş cihazı, rehber ona önceden belirlenmiş açı sapmasına izin vermez. Sondaj raf gibi, bu cihazlar ve profesyonel (sürekli modda kullanılmak üzere daha gelişmiş cihazlar) (evde kullanım için) amatör kendi amacına farklıdır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.