Sanat ve EğlenceFilmler

Richard Roxburgh: biyografi, filmografi, kişisel hayat

Popüler film oyuncusu Richard Roxburgh, 23 Ocak 1962'de Avustralya'nın Albury şehrinde, Güney Galler'de dünyaya geldi. Çocukluğumdan beri bir oyuncu olmayı hayal ettim. 1982'den 1986'ya kadar Avustralya'nın en prestijli tiyatro lisesi olarak kabul edilen Sidney'deki Ulusal Enstitis Tiyatrosu'nda eğitim gördü.

Acemi aktör, diplomayı aldıktan sonra tiyatroda bir süre oynadı ve 1987'de sinemada ilk kez sahneye çıktı ve ikinci planın karakteri olan Prada rolünü oynadı. Daha sonra Richard Roxburgh, "Eğlence parkındaki Korku", "Kağıt adamı", "Dünyaca Sağır" filmlerinde rol aldı. Tüm bu roller önemsizdi ve filmlerin kendileri yerel kira koşullarının ötesine geçemedi ve kar getirmedi. Bununla birlikte, genç aktör, düşen ikincil imgelerden utanmadı, oynadığı her karakteri tam güçle oynadı.

Tiyatrodaki roller

Bununla birlikte, Richard Roxburgh'un yaratıcı biyografisi yeni sayfalar açtı ve kendisi popüler bir film oyuncusu oldu. Tiyatro Roxburgh da unutma, onun için en ünlü Hamlet rolü William Shakespeare'in Sidney'deki John Tasquer Tiyatrosu yapımında aynı oyuna getirdi.

Sinemadaki başarıları

1995'te Richard Roxburgh, baş rolü oynayan televizyon dizisi Blue Murder'de başarılı bir performans sergiledi. Bu eser ona ilk ödülleri, Avustralya Gümüş Logie Ödülü ve AFI Ödülü'nü getirdi. Aktör için daha da başarılı olan film, aynı yıl çekilen Peter Duncan'ın yönettiği "Revolution of Children" filmiydi. Bu resim dünyanın kiralanmasına girdi, ABD'de ve bazı Avrupa ülkelerinde gösterildi. Sette Richard Roxburgh Judy Davis ve Sam Neill gibi film yıldızlarıyla bir araya geldi.

Gelecekte aktörün kariyeri giderek daha da geliştirildi ve başrol oynadığı Chris Kennedy'nin "Patsy Kline için İyi Günler" adlı filminde oynadı. Daha sonra Hollywood'da, özellikle Amerikan sinemasının başrolünde Cate Blanchett olan "Oscar and Lucinda" adlı film melodramını izledi. İçinde Richard, Oscar'a aday gösterildiği Bay Jeffries karakterini canlandırdı.

Amerikan Sinematografisi

Ayrıca, parlak dergilerde daha önce yer alan Richard Roxburgh, Tom Cruise ile başrolünde Hollywood'un gişe rekorları kıran "Mission Impossible 2" adlı filminde rol aldı. Hugh Stump adlı karakteri, Avustralya aktörünü dünyaca ünlü kıldı. Roxburgh'un katılımıyla Hollywood'daki bir sonraki film, Duke'ü zekice oynadığı müzikal "Moulin Rouge!" Idi.

Sahtecilik Rolleri

Richard'ın bir film oyuncusu rolü olumsuz rol oynamaya eğilimli, en iyi negatif karakterlerle oynanıyor. 2003'te Sean O'Connery, Jason Flemming ve diğer ünlü oyuncularla "Üstün Baylar Liginde" bir kötü adam oynadı. Ertesi yıl Roxburgh, kurgu filmi "Van Helsing" e davet edildi. Efsanevi Kont Dracula rolünü oynadı, bu görüntü kariyerinin en önemli alanlarından biri oldu. Takımın ortağı Hugh Jackman, David Wenham, Keith Beckinsale idi.
Şu anda, Roxburgh Hollywood'da oynadığı rolü daha az, o Avustralyalı film projelerinde yoğun çalışıyor. Yaptığı son eserler arasında "Jack'in Alakası", "Sanctum" (gerilim filmi), "When The Earth froze" dizisi.

Kişisel yaşam

Richard Roxburgh hakkında kişisel hayatının çok fırtınalı olduğu söylenemez. Nisan 1997'den 2000 sonbaharına kadar aktör, Avustralyalı bir film oyuncusu olan Miranda Otto ile bir araya geldi. İlişkiler bir şey ile bitmedi.

Van Helsing'in çekimleri sırasında Richard, Amerikalı İtalyan kökenli bir oyuncu olan Sylvia Collock'la bir araya geldi. Kız Kont Dracula'nın kurbanlarından birini oynuyordu . Roxburgh 2004 sonlarında Sylvia'ya bir teklifte bulundu ve evlendi. Miranda Otto düğüne gelmedi. Sylvia ile evlilik mutluydu; Richard Roxburgh ve karısı bu güne kadar birlikte yaşıyorlar; sinema dünyasında bu kadar sık gerçekleşmiyor.

Çiftin iki oğlu var: beş yaşındaki Mairo David Roxburgh ve sekiz yaşındaki Rafael Domenico Roxburgh.

Filmografi

Kariyeri için aktör, elli üç uzun metrajlı film ve birkaç televizyon dizisinde rol aldı. Aşağıdakiler, katılımlarıyla en popüler filmlerin bir listesidir:

- "Paper Man", 1990, Gracie karakteri;
- "Konuşma", 1994, Jack'in rolü;
- "Aşkın dersi", 1995, Harry'nin karakteri;
- "Cehenneme Giden Yol", 1995, George rolü;
- "Billy için Tatil", 1995, Bob'un rolü;
- 1996'da çekilen "Devrim Çocukları", William Hobbs karakteri;
- "Ryan'ın Sonu", 1997, Ronald Ryan'ın rolü;
- 1997'de çekilen Boyd karakteri "Patsy Cline için iyi bir gün"
- "Allah'a Şükür, Lizzie'yle tanıştı", 1997, Guy Jamieson'un rolü;
- "Oscar ve Lucinda", 1997, karakter Bay Jeffries;
- "Little Soul Particle", 1998'de Samuel Michael rolünde çekildi;
- "Winter haze", 1998, Murray Jacob karakteri;
- "Geçen Eylül", 1999, Kaptan Deventry'nin rolü;
- "Tutku", resim 1999 yılında çekildi, karakter Percy Granger;
- "Mission Impossible-2", 2000, Hugh Stamp'ın rolü;
- "Moulin Rouge", 2001, Duke'un rolü;
- "Maceraperestler", 2002, Karl'ın karakteri;
- "Dünyadaki tek şey", 2002, Nil'in rolü;
- "Baskervilles Hound", 2002, Sherlock Holmes'un rolü;
- "Olağanüstü Baylar Birliği", film 2003 yılında çekildi, Profesör Moriarty rolü;
- "Van Helsing", 2004, Kont Dracula karakteri;
- "Stealth", 2005, Dr. Keith Orbit'ın karakteri;
- "Kırılganlık", 2005, Robert Kerry'nin rolü;
- "Silence", 2006, Richard Trilor'un rolü;
- "Okuma Düşüncesi", 2006, karakter Martin McKenzie;
- "Jack'in Maçı", 2010, David'in rolü;
- 2011'de çekilen "Sanctum", Frank McGuire karakteri;
- "Gece Kurtulmak", 2011, von Reiter rolü.

Filmografisi, gördüğünüz gibi, zaten oldukça geniş kapsamlı olan Richard Roxburgh, orada durmaz. Ünlü oyuncu yeni film projelerinde yerini almaya devam ediyor.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.