SağlıkMüstahzarlar

Kediler için Vitaminler: eksikliği ve fazlalığı

Vitaminler normal ve sağlıklı yaşama bir kişi için çok önemlidir. İstisna yok ve bizim dört ayaklı arkadaşlar - evcil. Onlar da besin gereklidir. Vitamin hayvanın vücudunda tüm bazik patolojik süreçlerin yoğunluğunu artırır, çünkü koruma fonksiyonlarını ve çeşitli bulaşıcı hastalıkların direnç geliştirmiştir. en ihtiyacı olan şeyi anlayalım Kediler için vitamin ve vücudunun normal hayatına.

hayvanın vücut çok az vitamin ihtiyacı sayıları günde bir miligram sadece bir kaç yüzde bir tahmin. Ancak, büyüme kediler, bütün organlar, üreme, bağışıklık arttırıcı özellikleri normal işleyişini teşvik tüm iç sistemlerin (kas, kemik, kan ve diğer) çalışmalarını iyileştirmek için yeterli besin bu küçük bir yüzdesi.

Günümüzde vitaminlerin 30'dan fazla türü vardır. Genellikle, belirlenmiş Latince harflerle. Kediler için en önemli vitaminler - bu A, yetersiz miktarda bunları alınıyor B, C, D, ve E vitamini eksikliği ve vitamin eksiklikleri neden bu. Bu olumsuz kedinin durumunu etkilemektedir çeşitli hastalıkların gelişimine yol açabilir.

Kedi vitaminler düşük ortalama günlük oranları bir pay alırsa hipovitaminozu geliştirir. Ancak besin eksikliği her gün görülürse, bir vitamin eksikliği vardır.

Ancak, A vitamini eksikliği de bir hayvan, her gün besinlerin normal oranını aldığı olay ortaya çıkabilir. Bu dört ayaklı arkadaşının özel durumu nedeniyle olabilir. Örneğin, çok düşük ya da aksine yüksek sıcaklıklarda yavru, kendi yatak, beslenmesi esnasında, vs. Kediler için vitamin almaya karar verirseniz, yorumları doğru seçimi yapmanıza yardımcı olur.

Antibiyotik çekerken Beriberi geliştirme, çeşitli bulaşıcı hastalıkların, bir hayvanda kurtların varlığıyla transferi ile sonuçlanan gastrointestinal sistemin bozuklukları ile bağlantılı olarak ortaya çıkabilir.

Bu kediler için vitaminler sadece yararlı olabilir, ama aynı zamanda olumsuz vücudunda etkileyebilir dikkati çekiyor. hayvan besinleri fazla besleme varsa böyle bir durum ortaya çıkabilir ve onların overabundance gözlemledi. Bu tür bir durum hipervitaminoz olarak adlandırılır. Hayvan günlük besin aşırı miktarda aldığında kedi seferde vücuda büyük vitamin sayısı ve kronik var Buna karşılık, bu akut formu ayrılır.

fazlalıkta elde ne kediler için vitamin tür bağlı olarak, hayvan uyuşukluk, deri kuruluğu, mukoz membranlar, muhtemelen, soyma, ishal kusma ve daha yaşayabilir. Uğrar ve sinir sistemi. Ayrıca kayda değer bir hayvan veriyorsun başlamadan önce, kendi veteriner başvurmalısınız böylece Kediler için vitaminler, alerjenler olabilir olmasıdır. Bu deneyimli bir doktor kediye bir belirli vitamin ihtiyacı ortalama günlük oran kayıt mümkün olacaktır olduğunu.

Böylece, köpekler için vitaminler ve kediler normal hayatında çok önemli bir unsur, bütün organların ve sistemlerin çalışması olduğunu.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.