SağlıkHastalıklar ve Koşullar

HIV: hastalık evresi

kimsenin güvende hastalık itibaren böyle bir HIV enfeksiyonu gibi bazı hastalık bulaşmış alabilirsiniz. Bugün herkes artık sadece var olduğu için bu çok iyi bilinen hastalığı, ilaçları bilir. Bugün, hastalık hakkında konuşmak HIV enfeksiyonu, semptomların ve insan immün yetmezlik virüsü ile ilgili birçok şey aşamasını öğrenir.

HIV nedir?

Bugüne kadar, bu kısaltma virüs güçlü bir patojen olduğu denir enfeksiyon. Hastalık gelişme birden fazla aşama vardır.

HIV aşama farklıdır, ancak bu en son şekli AIDS (kazanılmış bağışıklık eksikliği sendromu) taşımaktadır. Sendromu belirli bir hastalığın çeşitli belirtiler topluluğudur. İmmün Yetmezlik - çünkü insan bağışıklık sistemi sadece en enfeksiyonları duramazlar ne vücudun bağışıklık sisteminin, ağır hasar.

dokunulmazlık

Şimdi dokunulmazlık bahsedelim. Bağışıklık - çeşitli şekillerde ve araçlarında bulaşan enfeksiyonlardan bireyi koruyan Vücudumuzun bir özelliği. antikorlar, gövde (antijenler) içinde çeşitli patojenleri ile mücadele - bağışıklık sisteminin sürekli olarak özel molekülleri üretmektedir.

virüsler ya da bakteriler, insan vücudunun penetrasyon ile ana rolü özel kan hücreleri olarak adlandırılan lenfositler tarafından oynandığı sözde bağışıklık tepkisini içerirler. Lenfositler farklı patojenleri tanıyabilir, hem de sadece virüsleri yok bundan sonra vücut üzerindeki etkisini engellemek için. Kan hücreleri gelişmiş antikor üretimine katkıda bulunur.

Unutmayın, bir süre sonra biz HIV enfeksiyonunun aşaması ne hakkında detaylı konuşacağız!

HIV nedir?

HIV - lentiviruses (bazı profesyoneller böyle vücut üzerinde yıkıcı etkisi yavaş virüsler hemen olmuyor denir) olarak da adlandırılan sözde retrovirüsler özel bir grup. "Yavaş" kelimesi hastalığın ilk belirtileri on yıl sonra ancak ortaya çıkabilir söylüyor. HIV hastalığının yarısı taşıyıcılar sadece 10 yıl enfeksiyondan sonra, bunlar enfekte olduğunu bilecek dikkat etmek önemlidir.

HIV enfeksiyonu nasılsa sağlıklı bir kişinin kana alır hemen sonra, çok yavaş olduğunu tam olarak bağışıklık sisteminden sorumlu olan vücutta kan hücrelerine bağlanır. Uzmanlar bu hücrelerin yüzeyindeki CD 4 adı verilen özel moleküller olmalarına bağlıyor.

Bu küçük hücrelerin içinde bu hakka bir süre sonra HIV yavaş üreme oluşmaya başlar. Daha sonra enfeksiyon, bağımsız bir şekilde, insan vücudunun boyunca dağıtılmış ve sadece bir immün yanıt olduğu sonra. İlk zımba bağışıklık sisteminin hücreleri, çok sayıda içeren farklı lenf nodları vardır.

HIV gelişimi

Hastalık organizmanın gelişme uzun dönemde sadece HIV enfeksiyonuna yanıt sağlayamıyoruz. Bu yalnızca vücudun bağışıklık hücreleri ciddi çünkü düzgün işlevini yerine neler yapılabileceğini, yaralı olduğu gerçeği ile açıklanabilir. HIV aşamasının sonucu genellikle hızlı değişimi ile karakterize edilen çeşitli ve çok karmaşık, vücudun kolayca ortamı yok, böylece, bağışıklık hücreleri, bayat, virüs tespit edemez inanılmaktadır.

HIV ilerlemeye devam ediyor: Hastalık dolayısıyla onların sayısının azaltılması lenfositler çok sayıda bağışıklık hücreleri etkiler. Bugün konuşacağız AIDS, - sayıları kritik hale geldiğinde, HIV her aşamasında son geliyor.

HIV aşamalı kadın ve erkeklerde çok farklıdır. HIV ilk aşaması - bu kuluçka dönemi olduğunu ve son muhtemelen herkes duymuştur korkunç enfeksiyondur - AİDS.

HIV enfeksiyonunun iletim modu

Bildiğiniz gibi, HIV - çok zor değil yakalamak korkunç bir enfeksiyon. Hepatit A Şimdi sen HIV nasıl sağlayacağınız konusunda ayrıntılı olarak bahsedeceğiz - Evet HIV örneğin, bir çok yaygın bulaşıcı hastalık, havadaki damlacıkları ile bulaşmaz.

Cinsel ilişki: korumalı, emin değilse!

HIV hastalığının bulaşma en sık modu sadece seks. Virüs, uzmanlara göre, bir zamanlar vajina kız, zaten bedeniyle yayılmaya başlayan sperm, depolandığı için erkek meni, enfeksiyon yeterli miktarda içerir.

Bu erkek örneğin üretrit ve epididimit gibi enflamatuar hastalıkların, bir tür sahip olduğunda, HIV ile enfekte olmuş hücrelerin daha büyük bir sayıda zaman meni olduğunu belirtmek gerekir. Şu anda, enfeksiyon içerirler bir gencin, seminal sıvıda bulunan inflamatuar hücrelerin inanılmaz bir sayı.

Eşiniz bile tahmin edemez olarak da, HIV ile birlikte size verilecek muhtemel bir daha bulaşıcı hastalıklar, varsa ek olarak, HIV bir taşıyıcı olmak çok daha kolaydır. HIV penis erkek ve vajina ve rahim, hatta kızlarda hem bulunabilir.

Bilmekte fayda var! HIV sperm içinde ihtiva edilmektedir Anal olabilirlik rektum yoluyla vücuda giren çok büyük ölçüde artmıştır. Hatta daha çok anal ilişki sırasında inanılmaz Başka bir deyişle, kan ile doğrudan temas halinde, bazı yaralanma rektum kız riskini artırır.

Unutmayın, ayrıca akut HIV sahne ve çok daha fazlası ne olduğunu öğreneceksiniz bugün!

kan nakli

Bir kişi diğerine kan transfüzyonu dünyaca bilinen prosedür, aynı zamanda dünyanın en HIV enfeksiyonu olarak bilinen enfeksiyon korkunç bulaşıcı hastalıklara neden olabilir, çıkıyor.

Çok az insan bazı kan bileşenleri kolayca enfeksiyon ortadan biliyoruz. Kan HIV ile enfekte ise, enfeksiyon yaklaşık% 90-99 oluşur, tamamen sağlıklı bir kişi transfüzyonu uygulandı.

Geliştirilmiş immünogloblün yanı sıra doktorunuzdan alabilirsiniz ayrıntılarına onun "yardımcıları", özel çeşitli tanıtırken enfeksiyon riski ortadan kalkar.

HIV enfeksiyonunun tespiti için analiz teslim - Kısa bir süre önce ülkemizde, özel prosedür donör olmak isteyenler için tanıtıldı. Nedeniyle verilerle hastalık riskinin bu tanıtımına büyük ölçüde azaldı.

Donör yakın zamanda enfekte edilmiş ve vücudunun henüz çeşitli antikorlar oluşmuş olmasaydı, büyük olasılıkla, kişi nakledildiği durumda kan da enfekte olur bilmek önemlidir.

Biz kan bahsediyoruz olduğundan, enfeksiyon biri daha yaygın bir şekilde dikkati çekiyor. Bu insanların çoğu zaten taşıyıcılar böylece Bağımlıları, her zaman eski ve kullanılmış enjektörler vardır.

HIV nasıl? erken dönemlerinde belirtiler: böylece ateş, kötü ruh hali, kötü performans ve.

Anne - çocuk

Çoğu zaman, HIV anneden çocuğa bulaşabilir. Tahmin edebileceğiniz gibi, bizim dünyada yaygın bir hastalık bir bebek giyen bir kızın özel bedeninden plasenta nüfuz için eşsiz bir yeteneği vardır olduğunu. Çünkü doğum sırasında veya gebelik (doğurganlık) esnasında ya oluşabilir çocuğun enfeksiyon bu yetenek.

Avrupa ülkelerinde, bir çocuk HIV ile aktarılacaktır yüzdesi olasılığı% 13 için muhasebe, ama Afrika'da, örneğin,% 45'den fazla. Bu riskin büyüklüğü bir kadının hamilelik sırasında belirli bir ülke / devlet ilaçtır hangi düzeyine bağlıdır. çocuk emzirme yoluyla HIV ile enfekte olabilir ki iyi bir olasılık olduğu Dahası, doktorlar, emzirmek değil HIV taşıyıcıları olan kadınların çağırıyorlar. Uzmanlar kanıtlamış - anne sütünde bebeğe enfeksiyonu geçirebilir moleküller içerir.

Hastane Enfeksiyon

Oldukça sık tıbbi personel tersi hastalar tarafından enfekte veya durumlar vardır. olasılığı% 0.3, ve sadece bir cinsel ilişki bunların arasında ya da rastgele kesilmiş olup olmadığını durumunda.

Tabii ki bu hala olabilir, ama çok nadirdir.

Bu yüzden ciddi bir durumun bulaşma yolları hakkında konuştuk. Biraz sonra biz HIV enfeksiyonunun akut aşamasında bahsedeceğiz. Bu arada, HIV bu formu en zor değildir, ama yine de tedavi edilemez ciddi bir hastalıktır.

Ve şimdi, HIV hastalığı ve belirtileri bahsedeceğiz.

HIV kuluçka dönemi

Bu kez hangi HIV enfeksiyonunun erken klinik belirtileri sırasında. Kuluçka süresi başlangıç enfeksiyon ve enfekte ilk belirtileri ortaya çıkmasından önce zamanıdır. 14 gün altı ay veya daha fazla değişen döneminin süresi. Virüs kolayca özel test tanımlayabilirsiniz bir aşamada olduğunu, ancak asıl sorun insanların diğer insanlara bulaştırmak için zaman olabilir zaman. Aşağıdaki HIV aşamalı çok daha ciddi olacak ve biz onlar hakkında konuşacağım!

HIV arasındaki Ostroinfektsionny

deneyimlere göre, bu aşamada genellikle herhangi bir belirti olmadan geçer, ancak bir HIV bulaşmış bir hasta sıradan bir ateş, ülser, lenf düğümleri veya dalak, boğaz ağrısı, ishal ve ensefalit keskin bir artış başlar durum dikkati çekiyor. 2-3 gün ve 1-2 ay kadar sürebilir. Gördüğünüz gibi bu aşamada, HIV belirtileri, onların, onlar biraz daha yüksek görünür. hastalık çaresiz değildir, ama bir doktoru görmek için en iyisi! Eğer HIV varsa, erken dönemlerinde belirtiler diğer hastalıklardan neredeyse ayırt edilemez olduğunu anlamak, bu yüzden böyle bir durumla karşılaştığımızda, hemen profesyonel danışmak gerekir.

Hastalığın latent aşaması

Bu aşamada, hastalık hala kendini gösterebilir, ancak HIV çoğalmaya devam - kanda moleküllerin enfekte konsantrasyon büyük ölçüde artar. Bu dönemde artık mümkün vücut direnmeye. Gizli evre 6-7 yıllık bir ortalama ile, 2-3 yıl arasında sürer. Bu süre 20 yılı aşkın bir süredir süren Ancak, durumlar olmuştur! erken dönemlerinde HIV Belirtileri, fotoğraf, bunlardan biraz daha yüksek verilmiş, hatta bazen korkutucu, en hafif deyimiyle.

ikinci aşama ve AIDS

Kandaki virüs konsantrasyonu hızla artmaya devam ediyor. Hasta hasta olduğunu temel işaretler olduğunu vardır. Bağışıklık sistemi tamamen daha genel virüslerin çeşitli karşı vücudu korumak mümkün teslim oldu ve değildir. Hasta daha yüksek bir sıcaklığa sahiptir ve ağır terleme, yorgun hisseder. Bu dönemde sadece yardım etmeye çalışacaktır doktor, çalıştırmak için gereklidir. insanlar yaşam ve ölüm eşiğinde zaten çünkü HIV son aşaması, fotoğraflar hangi muhtemelen, korkuyor, gördüm.

AİDS enfeksiyonu son aşaması olarak kabul edilir. Bu süre içinde, henüz vücut koruma yeteneğine sahip hücrelerin sayısı, sıfır ulaşır. Bağışıklık sistemi neredeyse o savunmasız hale gelir, ölür, herhangi bir virüs (hatta en zayıf) etkileyebilir. yavaşça ölür beden, belirli organları işlemez duruma. Bu aşamada, kişi sadece yatağa edilebilir ve hayatımda hiç kalkamadı. Ayrıca nefes ve beyin ile çok gerçek sorunlar yaşayabilirsiniz. Zamanla, kişi ölür. Bu aşama 1 ila 3 yıl arasında sürer.

Eğer HIV pozitif erken, test ettik aksi takdirde, o zaman çok geç olabilir, doktorunuza başvurun.

böylece sen HIV ile enfekte bir kez bu on yıl içinde bilmemek, doktorları ziyaret etme olasılıkları deneyin!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.