Entelektüel gelişimiDin

Mezarına Müslüman anıtlar

Her din ölüm, sırasıyla, gümrük ve ölü teller ve her biri farklı niyetle onların defin ritüelleri karşı kendi tutumunu vaaz. Müslüman din istisna değildir. Bu ölünün defin yerine katı kuralları var ve Müslüman anıtlar ileri belirli gereksinimleri konulur. Yani onların anıtlar üzerinde temsil edilebilir Müslümanlar mezarlarını ayarlamanızı sağlar ve bu kesinlikle Kuran'a ve şeriata tarafından yasaklanmış, biz bu makalede düşünün. Görsel Örneğin, aşağıda Müslüman anıtlarından birkaçı fotoğraflardır.

ölüme Müslüman tutum

Her şeyden önce, sen İslam din anlayışında bir ölüm olduğunu bilmelidir. Ölümünün Bir Musluman korkunç bir şey değildir ve şaşırtıcı olmayabilir. o dinin ölüm İnsanlar kaçınılmaz bir olgu olarak görülür ve çoğu kaderci buna ilişkindir. Onun hayatı boyunca Allah'a aitti iyi Müslüman, ona ölümünden sonra döner inanılmaktadır. Bunun için üzgünüm yasaktır.

Müslüman cenaze mütevazi ve ihtiyatlı yapılması gerektiğini. Hıristiyanlar aksine, Müslümanlar yas ve yüksek sesle ağlamaya açıkça kabul edilmemektedir. Ölü için Shed gözyaşları sadece kadınlar ve çocuklar için izin verilir. Ölen Allah'a düşer ve o ölen, pişmanlık ölümüyle ilgili Müslüman anıtlar üzücü kelimeleri yazma, ölümden sonra refah verilmiş ve onun için yas uzun zaman yasaktır söz edilir beri.

Utangaç, yoksun her zengin fırfırlar

Hıristiyan din uymak Neredeyse tüm insanlar, mezar anıtları hak ile ailelerini ve insanların arkadaş yükseltmek için bir onur borcu olarak kabul edilir. Bunlar büyük granit binaların mezarlarına dikilmiş, anıtlar, heykeller melekler şeklinde ve ölünün kurulabilir. Mezarlar akıllı çitler ve yakınları elbette aracının malzemesi, yeterince hayal gücüne sahip olan ve diğer yapıların ayarlanır yakın plakalar, iri çiçek vazoları monte edilmiştir.

İnsanlar lüks anıtların inşası için çok para harcayarak, bunlar ölen kişi için sevgilerini göstermek onlara önemli ve ne kadar takdir olduğunu göstermek olduğunu düşünüyorum. Müslümanlar da ölen ihtiyacı için saygı bu konuda dua olmaya inanıyorum, ama muhteşem değil anıt mezarın üzerinde dikilmiş. mezarlıkta Müslüman anıt mütevazı, hayır-fırfırlar ve pathos görünmelidir. Sadece bir işlevi vardır - bu noktada kişinin gömülü olduğunu göstermektedir.

Gelenek belirtmek gömüldüğü yer bir hadisinde kaynaklıdır. Bu Osman bin Maz'oon Peygamberin ölümünden sonra onun yerine bir taş mezar koymak ve şimdi kardeşinin nerede mezarını bilmek edeceğini söylediğini belirtti. Ayrıca Kur'an mezarın ve Müslümanların mezar yeri ayakları üzerinde basmak yasaktır. Buna göre, anıtlar bu yerleri belirlemek için yardımcı.

Kabul edilebilir metin gravür

Bir versiyona göre, Peygamber şey, üzerlerine üzerine inşa etmek için bir şey mezarını takmak ve sıva ile karşılamayı Müslümanları yasakladı. Bu Müslüman anıtlar yazma yazıtlar da olamaz anlamına gelir. Bazı bilim adamları yazıtlardan bu sözler yasaklanması, hem de son derece istenmeyen etkilerin olarak değil algılanmalıdır gerektiğine inanıyoruz. Örneğin, mezar rakamları, salih veya bilim adamı tanınmış aitse, isminin mezarına sembolü iyi bir şey olarak düşünülebilir.

Sıradan Müslümanların mezarlarının ölülerin adını belirtmek için izin verilir Yalnızca bunları belirtmek için. ölüm tarihini yazma istenmeyen (mekruh) olduğunu, ancak izin verilir.

Tartışmalı o Peygamberin Kur'an yazılı veya üzerlerinde kazınmış kelimelerin mezarlarını süslemek için mümkün olup olmadığı sorusudur. Son zamanlarda, Müslüman mezarlıklarda böyle gravür çok yaygındır. Tarihe bakarsanız, bu haramdır (günah) olduğu ortaya çıkıyor. bir hadise göre, Hz zamanla mezarlar tesviye, çünkü olamaz kelimeler Sura'yı ve Kur'an ayetleri kazımayı ve onlara ayaklarını yol gösterecektir. Peygamberin sözleri, bu nedenle, saygısızlık edilebilir.

Müslüman anıt ve mezarları ne olmamalı

Mezar mevcut Müslüman alçak gönüllüdür. Anıtın üzerinde yas akraba ve arkadaş belirtisi olmamalıdır. Ölü ve buna değer değil anıtın üzerinde fotoğraf yerleştirin.

Mezarın üzerinde kesinlikle mezarlar, türbelerini ve mezarlar inşa etmeye izin verilmez. Şeriat çok güzel dik ve anıtlar yakınları zenginliğini göstermek yasaklar. Farklı anıtlar ve zengin bezemeli mezar ölenler arasında kavgaları neden olabilir inanılıyor. Bu ölümden sonra Allah tarafından ihsan refah zevk onları durduracak.

cami sadece ölen ve öldüğü tarih anıtlar adını yazmayın sağlar Uzun bir süre, şimdi belli karakterleri içerecek şekilde izin verilir. erkek anıtlar hilal ve dişi ile temsil edilebilir Açık - çiçekler (sayı çocuk sayısına karşılık gelir). Böyle sembollerle mezarına Fotoğraf Müslüman anıtlar makalesinde gösterilmiştir.

eserin biçimindedir ve yapıldıkları malzemelerin

Eğer makalede fotoğrafı gören mezarlığın Müslüman anıtlar, dik, genellikle mermer veya granit yaptı. Genellikle kubbenin üst andıran kemer yapısının bir tür şeklinde yapılır. Bazen anıtın üst caminin kubbesi şeklinde veya bir minare şeklinde yapılmış.

Ne de yön anıtın doğru olmalıdır

hangi yolu olarak soru Müslümanlar için anıt önemlidir bakmaktır. o Mekke'ye dönük öldü bulmak mümkün gibi bir yol inşa etmek Mezar gerekir. Bu gelenek kırmak kesinlikle imkansızdır ve cami çok sıkı uygun hareket etmesine aittir. Sırasıyla, ve anıt sadece doğuya bakan olarak tutulur. Bu sebeple, Müslüman mezarlıklarının tüm anıtlar sadece tek yönde açıktır. Bu mezarlıklarda gitmek yönünü belirlemek çok kolaydır. doğu tarafında mezarların üzerindeki tüm yapıların karşı karşıya olduğu, her zaman vardır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.