Ev ve AileAksesuarlar

Meyve sıkacağı "Dewdrop": kullanım kılavuzu, yorumlar

Yerli ve yabancı üreticilerin her yıl santrifüjlerin daha gelişmiş modeller üretmek olmasına rağmen, hatta çıkan suyu gibi kendinden aşağı ve hiçbir şekilde Sovyet "Dewdrop" Üzerlerine bazı avantajları vardır.

Meyve sıkacağı "Dewdrop": description

Bu dizilim Santrifüj Tepe üretim geçen yüzyılın 80'li yıllarda geldi. Sovyet döneminde, aynı şekilde şimdi olduğu gibi, Kharkov bitki "Elektromyazhmash" tarafından üretilen "Rosinka". Cihaz yüzyıllardır yapılan, gerçekten güvenilirdir. Birçok bile satın aldıktan sonra 30 yıl sonra mükemmel çalışmaya devam ettiğini söyleyebiliriz.

Güç birimi 120 watt. vücudun alt kısmında bulunan motor, ancak Sovyet sıkacağı "Rosinka" yüksek performansa sahiptir ve uzun süre durmadan meyve ve sebze işleme kapasitesine sahip, oldukça gürültülü çalışır. suyu basmak için mekanizma biriminin üst kısmındadır.

Meyve sıkacağı birçok kullanıcı zamanla sarıya döndü plastik gövde beyaz bir renge sahiptir. Sovyet döneminin en ürünleri gibi, basit tasarlayın. sıkacağı temel amacı - meyve ve sebzelerin makarnalık suları eve elde etmektir.

"Dewdrop" SVSP-202

paket içinde bir elektrik motoru, bir anahtar kablosu bağlayarak kenetleme cihazı gövde, elek, fırlatma, tepsisi ve sürgünün kapak için bir disk kelepçe mekanizması inşa sahip bir meyve sıkacağı sürücü bulunur. Bu parçaların SVSP-202 modeli oluşur. İçinde suyu sebze ve meyve tabağı doğrama tarafından ve santrifüjleme elek elde.

Model 106 sıkacağı SVSP

bir başka model sıkacağı Kharkov üreticisi "Rosinka" serbest bırakıldı. paket birini ancak ikisini melkoterochnyh sürücü ve iki sürücüyü sebze doğramak için değil kapsar.

Bu nedenle, sıkacağı "Rosinka" SVSP-106 suyu çıkarma için tasarlanmış bir cihazdır ve sebze kesmek için, bu gibi davranmaktadır mutfak robotu. Bununla beraber ince pancar, lahana, havuç ve diğer sert sebze doğramak edebilirsiniz. suyu elde edilmesi için bütün işlem cihazı olarak meydana gelir Ayrıca, sıkacağı gövdesi içinde suyu toplama kabı vardır.

Sağlam sıkacağı "Dewdrop": Manuel

o işi dışarı sıkmak suyu sınırsız miktarda izin verdiği Sovyet zamanlarda, en popüler modeli, SVSP-202 aldı. Nasıl sıkacağı "Rosinka"? İşletme kılavuzu aşağıda önerdi.

 1. düz bir yüzeye sıkacağı ayarlayın.
 2. pasta ve suyu 13 santimetre, her bir asgari yükseklik için bir kap hazırlanır. fikstür üzerindeki deliklere altına değiştirin.
 3. sebze ve meyve hazırlayın. Bu parçalar besleme açıklığının boyutu daha küçük olacak şekilde kesilmesi gerekmektedir. suyu için, katı elma ve armut çeşitleri yanı sıra havuç, pancar, lahana, kereviz ve patates alabilir.
 4. vücut üzerinde özel bir düğmeye basarak meyve sıkacağı etkinleştirin. Dilimlenmiş meyveler ve sebzeler onların ram diski alay küçük bölümlerini indirmek için.
 5. işin 2-3 dakika sonra pasta süzgecini temizlemek gerekir. cihazda sağlanan saat yönünde kolları açmak için bu birkaç kez yapmak. daha sıklıkla daha yüksek sıkacağı performans olacak pastasından süzgeç temizleyin.
 6. enerji tasarrufu için cihaz kuru çalışmaz. Gerekli tüm ürünler önceden hazırlamak gerekir.
 7. tamamlanmasından sonra, kaldırma ve bir muhafaza kapağını, yıkama ve disk elek Sıkma, kurutulmuş ve daha sonra takip eden işlem için hazırlayın.

modelin bir özelliği sürekli kullanım sınırsız zamandır. Ama üretici ardından cihazda kapalı 6-7 silme kek anahtarını önerir ve buna ek olarak kapak ve elek temizleyin. Bu motorun çalışmasını kolaylaştıracak ve sıkacağı performansını artıracaktır.

müşteri Yorumları

Sovyet zamanlarda, modeli "Rosinka" bahçıvanlar arasında özellikle popüler. sıkacağı motoru gürültülü, düşük güç olduğunu ve üretici suyu yeterli miktarda almak için, sürekli kullanım ile sınırlı olmadığı gerçeğine rağmen, birden fazla saat harcamak gerekir. Ama enstrüman için daha iyi bir alternatif yanıtları değerlendirmek gerekmez, bu nedenle, değildi.

Şu anda, Sovyet sıkacağı cihazının "Rosinka" aksine, meyve ve sebzelerden tüm suyu almak için izin tüm zevke uygun farklı modeller bulabilirsiniz. Müşterilerden gelen geri bildirim yumuşak ürünlerden suyu sıkmak değil teyit etmektedir. kayısı, üzüm veya domates başka meyve sıkacağı satın almak zorunda çünkü bu, oldukça zahmetli bir iştir.

Bu durumda, pozitif tepkiler arasında cihazda düşük fiyat kaydetti ve negatif olabilir - gürültülü çalışma işlevi sınırlı.

"Rosinka" Avantajları

kullanıcı görüşlerini temel alarak aşağıdaki avantajları sıkacağı "Dewdrop" vardır:

 • düşük fiyat - daha ucuz meyve sıkacağı bu model bulamıyor;
 • güvenilirlik - Cihaz on yıllardır tamir olmadan sürecek;
 • tasarım ve Kullanımda kolaylık - Rus kullanıcılar ayrıntılı talimatlar sayesinde sömürü hiçbir soru;
 • kaliteli ürün - "Rosinka" nin suyu bugünün Sıkacakları çok daha küçük tortu, az miktarda, şeffaf döner;
 • Cihaz meyve sıkacağı "Rosinka" nin çıktığından beri durmadı, yedek parçalar zor olmayacaktır bulmak için bir sorun olmayacak onarmak.

eksiklikler

Modern meyve sıkacağı aşağı birçok yönden, yaklaşık 30 yıl önce "çiğ damlası" başlattı. en somut dezavantajları arasında şunlardır:

 • küçük kapasiteli, bir sonucu, düşük verimlilik. Aynı zaman aralığında, modern meyve sıkacağı mümkün suyu daha büyük bir hacim elde etmek için yapacaktır;
 • yüksek sesle işleri - çünkü motor ve yüksek düzeyde gürültülü titreşimlerin;
 • Geçerli cihazlar daha az yüzde 10 oranında suyu sıkar;
 • , Meyve sıkacağı "Rosinka" monte etmek zordur ve temiz yeni modellerin aksine;
 • Size (aynı zamanda santrifüjler popüler modelleri çok fonksiyonlu vardır at) sert meyve ve sebzelerden sadece suyu almanızı sağlar;
 • kek ve meyve suyu toplamak için ayrı tanklar gerektirir.

Tabii ki, sessiz ve güçlü cihaz ile çalışan çok daha güzel ve daha verimli modası geçmiş "Rosinka" ile fazla. Eğer ucuz ve güvenilir meyve sıkacağı bulmak istiyorsanız, Sovyet modeli bu koşulları yerine getirmektedir.

meyve suyu için ipuçları

Meyve sıkacağı evde lezzetli ve vitamin açısından zengin suları üretmektedir. aromalı ve en kullanışlı içki içmek için, kullanımdan önce gerekli pişirin. suyu hazırlamak için katı olgun meyve çürümesinin olmadan alınmalıdır.

Meyve sıkacağı "Rosinka" Sen elmadan lezzetli bir meyve suyu pişirmek için izin verir. elma 1 kg saf suyu 500-550 ml elde unutmayın. Eğer meyve sıkacağı elma indirmeden önce, onlar iyice temizlenmeli ve parçalar halinde kesilmelidir. Meyve sertliğine bağlı olarak, az ya da çok şeffaf meydana gelebilir. suyu o markanın 2-3 katmanları süzülmeye gereklidir berrak hale gelmiştir.

Lezzetli ve sağlıklı içecek elma, kereviz ve havuç elde edilebilir. Bunu yapmak için, meyve suyu sıkacağı içine yiyecek, temiz ve yükün aynı miktarda almak gerekir. Ortaya çıkan suyu vitamin yönünden çok zengindir ve kendine özgü bir tadı vardır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.