Sanayi

Metal 3D-yazıcı. metal ürünlerin imalatı

3D-pres en sofistike teknolojik başarı ve katkı üretiminin önemli bir alan olarak kabul edilir. ekonominin tüm sektörlerinde üç boyutlu yazıcılar yeni fırsatlar sayesinde. Gelecekte bile üretimin geleneksel modları (, döküm, vs. dövme) yerini olabilir inanılmaktadır. Bu yazıda 3D-pres metaller ve ana teknoloji neyi bakacağız.

metal için 3D-yazıcı nedir

Bunlar bitmiş ürünler metal nesneler izin veya kaplamak için özel makinelerdir. Böyle bir yazıcı katmanlarda fiziksel nesne "büyür". Bu teknik sisteminde bilgisayar dijital tabakalar bölü üç boyutlu olarak sanal bir model oluşturur ilk günü olan. printer 3D-baskı kafasında nesnenin çalıştırmanın ardından sıkmak başlar , sıvı metal , ya da toz ilk katmanını oluşturan bir baskı platformda boşaltılır. Makine daha sonra, metal ve benzeri bir ikinci bölümünün uygulanır.

metal 3D-yazıcı ürün ve modern teknoloji sayesinde geniş bir ürün yelpazesi oluşturmak için izin verir, metal üretiminin klasik yöntemlere bir yarışma olabilir.

3D-yazıcıların yazdırabilirsiniz O?

Bu buluş uzmanları ve sıradan meraklıları hem kullanabileceği bir evrensel yazıcı. Metalloprintery olmayan standart özellikler, mekanik parçalar, mücevher imal etmek için kullanılabilir. Onlar da el dövme taklit metal ürünler yaratmak için izin verir. Ve ilave donanım ve mekanizmalar gerektirmez.

Metal Sanayi 3D-yazıcı bile bir roket motoru yazdırabilirsiniz. Böylece geleneksel yöntemle yapılan ürünlerden neredeyse hiç farklı olacaktır. Böylece, metalloprinter nesneleri oluşturmak için, modern insanı tanır.

teknoloji 3D-baskı metal

lazer ve mürekkep püskürtmeli baskı: Tarih, iki teknolojilerinde metal ürünlerin üretimi için. Bunlar şekil gebe almak gerekir ve böylece metal, tedrici ve doğru laminasyon içerir. Aynı zamanda, mühendisler yetiştirme çeşitli yöntemler geliştirmişlerdir.

Mürekkep Püskürtmeli Baskı üç boyutlu

metal malzemeler, jet baskı imalatı katkı imalatının en eski yöntemlerden biridir. Bu sarf olarak metallerin en iyi kullanılmasına izin verir. Ama bu teknoloji sadece kompozit modelde durumunda geçerlidir. 3D-mürekkep püskürtmeli yazıcı, toz haline işlenebilir herhangi bir malzeme nesneleri yazdırmak olanak gerçeği. Baskı sırasında, kıyılmış hammadde polimerler bağlantılıdır. Nedeniyle bitmiş ürünlerin bu teknolojik özelliklerine tamamen metal olarak kabul edilemez.

Buna ek olarak, alınan birleşik metal modelleri dönüştürmek mümkündür. bu termal yanık uygulamak veya polimerin eriyik ve toz haline getirilmiş bir metal sinterleme için. bunlar, gözenekli bir yapıya sahip olduğundan, metal ürünler, güçlü değildir. Ekle gücü başka bir metalden emprenye ile elde edilebilir. o bronz ıslatmak Örneğin, bir çelik nesne güçlü olacaktır.

oluşturma ürünleri Bu yöntem esas olarak hatıra ve mücevher endüstrisinde kullanılır.

laminasyon yöntemi

3D-baskı laminasyon işlem platformu tatbik edilmesini içerir ince metal levhalar, lazer ya da mekanik kesme oluşan, ve üç boyutlu bir model elde etmek için yapıştırılması. Bu yöntem, bir sarf malzemesi, hatta metal folyo gibi kullanmaya olanak sağlar. Onların bütünlük bağlanabilirliği levhalarını yapıştırılması dayalı beri Lamine nesneler, metal gücüm yok.

Bu teknolojinin avantajı görece düşük maliyet ve tamamen metal ürünlere aynı olan maddelerin çeşitli oluşturma yeteneği olarak kabul edilir. En yaygın laminasyon baskı düzenleri oluşturmak için kullanılır.

katmanlı kaynaştırma

3D-baskı yöntemi alaşımlı malzemelerin kullanımına dayanmaktadır. Yazıcı yüksek sıcaklıklara dayanması mümkün değildir içinde Ekstrüderleri mevcuttur. Bu nedenle, saf metaller ve alaşımlar nesneler oluşturmak için hemen hemen imkansızdır. Böylece, malzeme geliştiricilerin özel kompozit malzemeler üretmeye başladı. Bu tür çözeltilerin bir örneği, termoplastik ve bronz tozundan oluşan bir malzemedir.

Bu tip baskı metal nesnelerin yazıcı, burada tamamen metal ürünlerden ayırt görünüşte. Ama bu tür nesnelerin fiziksel özellikleri önemli ölçüde daha kötü. Bu nedenle, eritme katman modelleri, hediyelik eşya, iç öğelerin oluşturulmasına için özel olarak kullanılır. Şimdi mühendisleri müsaade bu teknoloji üretmek uygulamak endüstriyel alanlarda arıyoruz. Bu nedenle, metalik dolgu maddesi ile bir termoplastik elektronik devre kartları basmak için kullanılabilir.

Seçici lazerli sinterleme ve doğrudan

metal seçici lazer sinterleme dayanıklı malzeme ile değil, aynı zamanda termoplastik ile sadece çalışabilir. metal tozu sinterlenmesiyle lazer cihazları yoluyla üç boyutlu nesnelerin oluşturulması bulunmaktadır oluşur. Çoğu zaman, kaplamanın üzerine uygulanan bir metalik kaynaşabilir malzeme üzerinde lazer ışınının gücünü azaltır. Bu gibi durumlarda, bitmiş ürünün mukavemetini artırmak için ekstra onların sinterleme ve emprenye metalleri gerektirir.

tarif edilen yöntemin bir varyasyonu, doğrudan bir metal lazer sinterleme olup. Bu teknoloji, saf metal tozu türü ile çalışmak odaklanmıştır. Bu amaca ulaşmak için, 3D-yazıcılar dolu özel sızdırmaz odaları vardır bir soy gaz ile. Ayrıca, baskı makinesi tüm hızıyla henüz eridiği bir sıcaklığa sarf ısıtma kullanan, ancak. Bu baskı süresini azaltır ve güç lazer sistemlerinde kaydedin.

lazer sinterleme ile Baskı katmanlarında yer alır. Çalışma platformu üzerinde makine partiküller kendi aralarında ve bir önceki tabakanın ile sinterlenerek, önceden ısıtılmış bir toz ince bir tabaka yol açar. Lazer ışını, sürekli bir aynalar sistemi kullanarak yönünü değiştirmektedir.

Lazer sinterleme mümkün ilave destekler olmadan karmaşık yapılar oluşturmayı kolaylaştırır. Bu durumda, bu teknoloji hem de geleneksel bir döküm gerçekleştirmek için imkansız olduğundan, karmaşıklık katı modellerin üretimi için, daha sonraki işleme gerek hassas parçalar değildir oluşturmak için kullanılır.

Lazer sinterleme çelik, nikel alaşımları, titanyum, değerli metaller ve benzerleri ile çalışmasını sağlar. D.

Seçici lazer ve elektron ışın eriyen metaller

desen, metal lazer sinterleme ile elde edilmiş olmakla birlikte, bunlar sınırlı bir uygulamaya sahip, yüksek kalitede. Bitmiş nesne gözenekli yapısı gücünü azaltır. Bu tür ürünler, endüstriyel kullanım için uygun değildir, ve en çok mockups ve prototip oluşturmak için kullanılır. Dayanıklı ve stres modelleri dayanıklı üretilmesi için, mühendisler doğrudan lazer sinterleme lazer eritme yöntemi teknolojiyi değiştirdi. Bu homojen bir nesne elde etmek üzere metal tozu, güçlü ısıl işlem dayanır. Bu yöntemle basılan Nesneler aslında geleneksel yöntemlerle üretilen analoglarının mekanik ve fiziksel özellikleri açısından farklılık yoktur.

Bu teknoloji ile paralel olarak kullanılan elektron ışını ergitme. Bu aynı doğruluk ve çözünürlük ile nesneleri oluşturmanıza olanak sağlar, ancak belirli avantajları vardır. Böylece, yerine elektron tabancası ile donatılmış elektromekanik ayna sistemlerinin metalin bu tip 3D-yazıcı. Bu makine, ciddi komplikasyonlara yol açmadan işleminin verimliliği arttırır, nispeten yüksek hızlarda, çalışmasına olanak sağlar. Bu teknoloji kullanan geleneksel endüstriyel üretim için mükemmel bir alternatif ek donanım (fırın ve kalıplanmış şekiller).

Yazıcı, lazer ve elektron demeti ergitme esas jet motorları ve parçalarının üretimi için kullanılan gaz türbinleri, ortopedik protezler.

Doğrudan lazer katkı inşaat

direkt lazer metal yapı için 3D-yazıcı bitmiş ürünler onarmak için kullanılır. Böyle bir makinenin teknoloji zarar nesnenin bölümleri ve erime lazer metal toz parçacıklarının birikmesi ilkesidir. Bu yöntem, dar uzmanlık ile karakterize edilir ve endüstriyel amaçlar için özel olarak kullanılır.

Bu tip basılı yazıcı kafası üç düzlemde hareket ve bir dikey eksen etrafında dönmektedir. Böylece, herhangi bir açıda çalışır.

Bu tür makineler, karmaşık makine ve büyük boyutlu ürünlerin onarımı için kullanılır. Örneğin, için uçak motorlarını tamir.

metal 3D-yazıcıların maliyeti

Bugün, pazar üç boyutlu metal nesneler yaratmak için izin makineleri geniş bir aralıktır. Onların değeri marka ve baskı teknolojisine bağlıdır. Böylece, endüstriyel 3D-yazıcı motoru, değer onbinlerce dolar arasında yazabileceği metal, çalışmak için. Daha uygun fiyatlı makineler çok daha ucuz satın alınabilir, ancak ürünlerin kalitesi kötü olacaktır. Bu sorunu çözmek için, mühendisler metal 3D-yazıcıyı geliştiriyoruz, fiyatı zaman çok daha düşük kullanım için tamamen hazır olacak.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.