ÇirkinlikIç mimari

Satın Döşeme: Laminant parke veya parke tahtaları?

Eğer ev veya apartman modern döşeme koymak için yapacaksanız, birçok kişi mantıksal soru sorabilir: "En iyi nedir?". mağazalarda malların aralığı bugün çok geniştir. Biz en yüksek kalitede ve daha düşük bir fiyata malzemeyi satın almak istediğiniz açıktır. Seçtiğiniz ne kapsama karar vermeden önce Ancak, bunların en az bir kaç bilgileri okumak gerekir. Bu yazıda, sadece bitirme üç tür üzerinde durulacak , zemin için malzemenin tüketiciler arasında en popüler olarak.

parçalı parke

Bu malzeme muhtemelen (en azından konuştuğumuz kime ait olanlar arasında) en klasik biridir. Parça parke - Bu şüphesiz döşeme için en pahalı malzemenin biri olduğunu. O, elbette, doğal masif ahşaptan yapılmış olarak, çok dayanıklı ve güçlü. Aslında, birçok tüketici için ikinci durum önemlidir. parke döşeme - bu mesleki bilgi ve becerilerini gerektiren kolay değildir.

Sadece hiçbir şey birbiriyle veya "Noel ağacı" ve ardından kar dik, paralel şeritler koymak daha kolay gibi görünüyor. yürütmek için: Birincisi, yüklemeden önce ön çalışma yapmak gerekir bir beton şap hizalamak için astarlanmalıdır zemin. Zemin pürüzsüz hale getirilebilir sadece böylece - İkincisi, uzun ve sıkıcı döşeme döşeme sonra onun tsiklovke ve cilalama çalışmalarını yürütmek için gereklidir. Üçüncü olarak, Mastır vernikli yüzeyi olmak.

Bununla birlikte, belirli bir süre sonra, kaplama, yeni bir zımparalama ve parlatma ve vernik gerekir. en sonunda nemden şiştiklerinde, ve belki de birbirine yeni montaj şeritlerin bazı, daha sonra büzüşmeli ve çözgü. Bunun bir sonucu olarak, plakalar arasında oluşan boşluk, sıkışmış toz ve kir olan. Sadece katı ahşaptan yapılmıştır Sam blok parke, bu çok pahalı. Eğer bu tip bir yer döşemesi satın almak istiyorsanız malzeme ve montaj üzerine ödemek zorunda olacak.

parke tahtası

Parke tahta, adına rağmen, parke özel kapsamında yapılacak. Ve bu tip görsel bitmiş döşeme zemine genellikle benzer çünkü böylece denir. Bununla birlikte, "geleneksel" döşeme parke farklıdır: Her kayış liflerinin boyunca birbirine yapıştırılmış, doğal ahşap üç katmandan oluşur. Elbette boyutuna bu şeritler çok daha büyük parçası "parketinok". Böylece tek bir bant, iki ya da üç halinde formüle edilebilir.

Gibi bir üst katman arasında döşeme tahtası, kullanılan, sert ağaçlar farklılaşan çekici deseni: meşe, dişbudak, kayın, akçaağaç, Venge, merbau vb Ama diğer iki katman yumuşak ağaçlardan yapılır. nedeniyle (bu arada, blok parke doğasında vardır) evde nem ve sıcaklık dalgalanmaları deformasyon gelecekteki zemin önlemek için - İlk olarak, onların hedefi, ucuzdur ve ikinci olarak. İlginçtir ki, döşeme çok kolay monte ve büyük panelin çünkü uyum ve daha kolay birbirine bağlanır. Eğer bu tip bir yer döşemesi satın edersek, sevinmek: bitmiş zemin işlemek için gerekli değildir! Üretim yüzeyini vernik.

laminat

daha çok parke Laminat zemin (veya laminat), yapısı da döşeme tahtasının daha karmaşıktır. tamamen yapay olduğu için bu malzeme, zaten söylediğimiz iki, çok daha ucuzdur. Ancak onda hayal kırıklığına yok! Gerçek şu ki oydu yoksul çoğunun dezavantajları arasında parke ve parke tahtası. Bu darbeler, düşen kibrit ve sigara korkmayan yüksek aşınma dayanımı vardır, güneş ışığı vb maruz kaldığında çay, kahve, şarap, solmaz dökülen

Doğal döşeme ile karakterize edilir itibaren çok yakından taklit eder. Bu dayanmaktadır sunta preslenmiş ahşap liflerden yapılmış yüksek yoğunluklu (HDF) 'in. bu neme karşı korur ve bir kaplama stabilize eden bir reçine emprenye kağıt, HDF olduğu altında. bazı doğal ahşap, taş veya karo taklit eder: plaka üzerinde de dekoratif bir işlevi yerine özel kağıt (veya folyo mobilya), yapıştırılan. En üst tabaka, bir yüksek yüzey aşınma direnci veren, bir koruyucu (veya akrilik melamin reçinesi) 'dir.

Yanı sıra parke, laminat parke is kolay monte ve zinde (yarım saat, eğer is not gerekli hazırlamak taban). Döşendikten sonra, hemen kullanabilirsiniz! Bu kaplama da ucuzdur ve doğal farksız görünüyor, çünkü geleceğin zemine olarak adlandırılır. Zararlı maddeler çok yaymaz! laminat Ancak, buradaki bir sakınca vardır: su korkar. Bununla birlikte, bugün üreticileri başarıyla aracı eklem mum çözümü kaplanması ve iç nem girişini önleyerek bu sorunla mücadele ediyor. Yani mutfakta, örneğin, koyun isterseniz bugün de mümkündür su geçirmez laminat parke satın.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.