SağlıkSağlıklı Yemek

Metabolik diyet ve popülaritesinin nedenleri

Metabolik diyet, tüm dünyada kilo vermek için çok popüler bir yöntemdir. Bu, yedi gün içinde, bir kişinin metabolizmasının kesinlikle sınırlı sayıda ürün kullanılması koşuluyla hızlandırılacağı şekilde tasarlanmıştır. Bu etki, bu beslenmenin temelini, hormonal sistemi aktif yağ yakmanın başlayacağı şekilde teşvik eden faktörler olduğu için elde ederiz . Yine, birikmez.

Metabolik diyet, insülin ve östrojen sentezini asgari seviyeye indirmeyi amaçlayan diyet değişikliklerine dayanır (bu hormonlar genellikle yağ birikintilerinin oluşumuna ve birikimine neden olur). Buna paralel olarak, bu sistem, yağ yakmaya katkıda bulunan hormonların (testosteron, adrenalin, noradrenalin) üretimini etkinleştirmeye yardımcı olur.

Metabolik diyet, ağırlık azaltmaya yönelik diğer yöntemler arasında özel bir yere sahiptir, çünkü bu üç temel hüküm esas almaktadır. Yani, hesaba katılır:

  1. Karıştırılacak, yavaşlatılmış veya hızlı olabilen bir metabolizma.
  2. Ana bezin vücutta oynadığı rol (hipofiz bezi, adrenal bezler veya tiroid bezi).
  3. Fizyolojinin özellikleri ve insana özgü olası alışkanlıklar.

Bu kilo verme yönteminin, sindirim problemleri yaşayan veya dışkı zorluğu çeken kişiler tarafından bile takdir edildiğini unutmayın. Örneğin bağırsak için bir diyet daha dar bir etki spektrumuna sahipken, bir metabolik yol metabolizmayı iyileştirmeye yardımcı olur ve sindirimin stabilize edilmesine ve tüm iç organların çalışmasına yol açar.

Bu tekniği kullanmaya başlamadan önce kilonuzu ve obezitenin derecesini belirlemeniz gerektiğini unutmayın.

Metabolik diyet üç aşamaya ayrılır:

  1. İlk aşamada, yaklaşık 14 gün süren, aktif yanma gerçekleşir. Sonuç tam olarak başarısız olursa, sahne yaklaşık 14-21 gün sonra tekrar edilebilir. Yalnızca "sıfır" ürünlere izin verilir (aşağıya bakın).
  2. İkinci aşamada dengeli bir kilo kaybı olmalı. Sahne süresi istenilen sonuca bağlıdır. Yani, diyet bölünmelidir: Kahvaltı (8'den 10'a kadar) - 4 puan, ikinci kahvaltı (11'den 12'ye) - 2 puan, öğle yemeği (2 ila 3 gün arası) - 2 puan, öğle yemeği (4 ila 6 arası) Akşam) - 1 puan ve akşam yemeği (6 - 8 arası) - sıfır puan.
  3. Üçüncü aşama sonuçları birleştirmelidir. Her akşam yemeği, akşam yemeği haricinde, her biri bir puan eklemesine izin verilir. Kilo verme devam ederse, başka bir puan ekleyebilirsiniz.

Metabolik diyet, değerlendirmeler etkinliğinin derecesini analiz etmede yardımcı olur, ayrıca spesifik tavsiyelerle uyumu gerektirir. Böylece, ikinci aşamadaki topların sayısı arttırılamaz. Üç saatten fazla süren yemekler arası molalar yasaktır. Optimum, gerekli puanı elde etmek için çeşitli ürünlerin birleşimidir.

Metabolik diyet, belirli bir ürünün değerinin bir göstergesi içeren bir tabloya dayanır:

0 puan alan ürünler:

Tavuk ve hindi filizi, tavşan, tüm deniz ürünleri, yumurta, taze sebze ve meyveler, soğan, sarımsak, ayrıca lif ve protein.

Bir noktada değer verilen ürünler:

Çilek, taze sebze suları ve fasulye.

2 puan, fıstık, tohum, kepek ekmeği, pişmiş pancar ve havuç, karabuğday, pirinç ve yulaf ezmesi ile kuzu, dana eti ve sığır eti yiyerek elde edilebilir.

Üç puanla değerlendirilen ürünler:

Darı, siyah çikolata, sert ve eritilmiş peynirlerin yanı sıra meyve suyu.

4 puan:

Tatlı su, kurutulmuş meyveler, un ürünleri ve irmik, şekerleme, sütlü çikolata, alkol ve sosis.

Bu diyetin kullanımı vücuda zarar vermez ve kontrendikasyonları yoktur.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.