OtomobilKamyonlar

"Mercedes-Benz Actros": Dünyanın en iyi kamyon hakkında en ilginç şeyler

"Mercedes Actros" - ağır kamyon ve bir aile traktör, dünyaca ünlü Stuttgart şirketi geliştirici ve üretici. grupta, zarif ve lüks iş sınıfı sedan üreten, başarılı bir şekilde de 18 ila 25 ton arasında değişmektedir toplam araç ağırlığı üretim ayarlamak için teslim.

Arabalar hakkında kısaca

1996 yılından bu yana, "Mercedes-Benz Actros" modelleri mevcuttur. 2003 yılında, onlar serisinde bir değişiklik yaşadı. Ve ışıkta bugün tekerlek formülleri farklı birkaç farklı seçenek traktörler söner. Bu 4x2, 4x4, 6x2 ve 6x4 bir modifikasyonudur. Modeller aynı zamanda farklı şasi ve ağırlık farklıdır. Tüm versiyonlar farklı organları ve ekleri vardır. Genel olarak, üretim grubu ciddi kurulmuştur. bu araçların am Rhein Wörth bitki olacak, çünkü yok, söylenecek. Ve öyle - biri en büyük ve dünyanın kamyon üretiminde dünyanın en iddialı.

modeli "Mercedes-Benz Actros" karakterize eden bir ayırt edici özelliği Telligent denilen e-tekhkontrol sisteminin bulunmasıdır. farklı yol agrega yüklü çeşitli sensörlerden gelen bilgilerin gerçek zamanlı işlenmesi oluşur nedeniyle. Ayrıca, tabii ki, aktarma organları, iletim ve fren, aşınma gerçek yüke paralel olarak izlenir ve. Bu birimlerin verimi arttırırken ve servis arası çalışır geliştirmek. Bu rakam 150 000 km artık.

Ne bilmek ilginçtir

İyi Mercedes-Benz grup dünyada "bir numara" olduğu bilinmektedir. Ama arabaların açısından olduğunu. Ve kamyon ile ilgili olarak ne var? Bu bağlamda, şirket aynı zamanda başarılı oldu. 2008 yılında başlayarak, o (standart!) Tam otomatik şanzıman koyan kamyon ilk dünya çapında üreticisidir. yani Naberezhnye Chelny - Ve 2010 yılında, Rusya'da üretim yerinde taşıt verilerinin üretime başlamıştır.

Dünya genelinde, fazla 700.000 kopya satarak "Mercedes-Benz Actros." Ve birkaç tanesi bin ülkemizin topraklarında düştü. Bazı yeni, diğerleri - şehir ile. Ve aynı miktarda Rusya'da kendi içinde üretmiştir. (Şirketin en iyi gelenekleri) inanılmaz rahat kabin kabul en belirgin avantajları, mükemmel bir otomatik şanzıman, mükemmel kullanım, pratik sonsuz değişken direksiyon, yumuşak hava süspansiyon ve daha fazlası.

görünüm

Çok az insan biliyorum ama arabanın gelişiminde, "Mercedes-Benz Actros", fotoğraf yukarıda, bu yatırım oldu milyarlarca (!) Euro sunulmuştur. para ek olarak bu çok zaman geçirdi. Ama sonuç layık fazla oldu. Bu makine farklı yeniliklerin bir kitle bulunmaktadır. "Mercedes-Benz Actros" sadece olumlu tepkiler aldı - ve bu şaşırtıcı değildir.

Örneğin, görünümünü atın. Tasarım geliştirme Bertrand Janssen meşgul oldu. 2600'den fazla saat rüzgar tünelinde geçirdi Yepyeni kamyonu! Sadece içinden araştırma traktör düzene maksimize başardı çünkü bu, önemliydi. Daha iyi aerodinamik - daha dayanıklı kamyonu. Geliştiriciler şirketi "Mercedes" iyi anlaşılmış ve iyi bir sonuç elde edilir. Kamyon "Mercedes-Benz Actros" dışarı çekici değil, aynı zamanda pratik değil sadece döndü. sürücüler panoları çalışan özellikle memnun - ızgaradan alt kenarına katlanır ve cam silin kadar elde edilebilir. Yine geniş ve güçlü çerçevenin dikkatini çekiyor. Bu kaba yollarda sürüş, özellikle çok iyidir.

karakteristikleri

Ve son olarak, teknik göstergeler "Mercedes-Benz Actros", bir fotoğraf memnun ne hakkında birkaç kelime makalede sunulmuştur. Yeni sürüm hat dizel motorlar OM471 serisinin sahipleri oldu. 12.8 litre sıralı altılar dört farklı versiyonu mevcuttur. En güçlü 421 beygir gücü üretiyor. sonraki performans 450 beygir gücünde motoru. Arkasında - 480 litre için birim. a. 510 hp motorun birimleri listesini dışarı Yuvarlama. Ve onlar 12-diapazaonnoy robotik PPC kontrol etti. Arka aks az dört pnömatik silindir bulunmaktadır. Bir önceki versiyonda sadece iki vardı.

yeni ve modern model için, tabii ki - bu araçların maliyeti 100 bin dolar. Eğer bir kamyon gerekirse Ancak genel olarak, daha sonra en iyi seçenek bulmak için değil sadece biridir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.