OtomobilKamyonlar

Araba "Gazelle": modifikasyonlar ve özellikleri

modifikasyonlar çeşitli seçenekler mevcuttur Araba "Gazelle", yerli hafif kamyonlar bir dizi biridir. Gorki Otomobil Fabrikası bulunan aracın üretimi için ana üretim tesisleri. Ayrıca bitmiş parçaların bir araba takımını taşıyan eski Sovyetler Birliği birçok bitki, işletmektedir. İlk model, Haziran 1994 tarihinden sonra üretime gelmeye başladı. ulaştırma, tarım, sanayi alanında da dahil olmak üzere farklı ekonomik sektörlerde popüler Makinası. Üretim sırasında birkaç düzine vardır özellikleri, parametreleri ve modelleri, düşünün.

genel bilgiler

başka modifikasyonlar dikkate araç "ceylan", kitle halinde üretimi, olarak ortaya çıkmıştır GAZ-3221 modeli. Bu makine büyüklüğü baz içinde 2.9 metrelik bir dingil mesafesi vardır. Temel STO için oto sürücü koltuğunun hariç sekiz yolcu koltukları içerir. Kadife leatherette veya yapılmış Trim.

1998 yılının sonbaharında modifikasyonu "Sobol" geldi. Van altı koltuk ve standart bir yükseklik çatı ile donatılmıştır. özel servisler ve düzenli yolcu taşımacılığı için on bir sandalyeyle varyasyonu ameliyat. Sekiz koltuklu "Barguzin" 1999 yılında tanıtıldı. O bir minivan standart ekipman ile karşılaştırılabilir arka kapı, geliştirilmiş iç, kaldırma, çatı sade edildi.

Buna ek olarak, araç "Gazel" modifikasyonlar aşağıdaki planı vardı: "İş", "sonraki", "Van", "Çiftçi" ve diğer bazı modelleri, farklı yerden yükseklik, dış tasarımı, iç düzenlemesi ve bazı teknik parametreleri.

GAZ-3302

Bu araba şasi kabin ve bir buçuk ton yük kapasitesi endeksi ile donatılmış hava araçlarından aralığında aittir. 1994 yılında üretilen makine, 2003 ve 2010 yıllarında modernizasyon tabi tutuldu. Bu serideki son varyasyon "İş" adı verildi.

Derinlik kamyon büyük ölçüde yükleme ve boşaltma işlemini kolaylaştıran bir düşük profilli lastik, uygulayarak bir metredir. Fren diski sistem aracın hızlı ve güvenli bir durma sağlar. '95 yılında toprağın her türlü kullanılabilir tanımlaması 33-027 altında dört çeker versiyonları, küçük bir dizi vardı.

bir ayırt edici özelliği arabalar "Gazelle" (2002 yılında yayımlanan değişiklikler,) var, çerçeve uzatılmış oldu. Bir arabanın fonksiyonu bir araba dükkan ve çekme kamyon gibi bir iş olarak kabul edildi. Bir kamyonun, daha sonra takviye yaylar ve geliştirilmiş arka aks ile donatılmış taşıma kapasitesini arttırmak için geliştiriciler.

"Çiftçi" ve "Van" Sürüm

Bu araç ( "Çiftçi") beş yolcu veya kargo bir tona kadar taşıyabilir. Yayın çizgisi 1995 yılında başladı. Tasarım özellikleri, küçük ve orta ölçekli işletmelerin alanında arabanın popülerlik neden olmuştur. Minibüs "Çiftçi" arka sırada erişim için iki kapılı bir vücudu var ön yolcu koltuğunu dayamak için var.

Araç "Gazelle" modifikasyon "Van" 1.35 ton ve iki yolcu koltuk kapasitesine sahiptir. Bu teknik aşağıdaki alanlarda kullanıldı:

 • CIT zırhlı otomobiller;
 • Mobil laboratuarlar;
 • Makineler ve acil bakım;
 • MIA yapılarda özel araçlar.

O model GAZ-2705 serisi farklı amaçlar için özel araçlar bazında yapılmaktadır.

"Ceylan Sonraki": modifikasyonlar ve özellikle

Gorki Otomobil Fabrikası uzmanları bu yeni gelişme 2012 yılında tanıtıldı. tasarım ve "doldurma" olarak selefine kıyasla tamamen yeni bir arabaydı. Önceki analoglar arabalar sadece çerçeve, arka kiriş ve şanzıman aldı.

santral gibi bir benzinli motor veya dizel tipi UMP "Cummins Daimler" kullanır. Bu motorlar ve artan radyatör neredeyse aşırı ısınma ihtimalini ortadan kaldırır. Herhangi bir baz model, hidrolik direksiyon ile donatılmıştır. Yolcu güvenliği yükseltilmiş emniyet kemerlerini ve hava yastıklarını (tüm varyasyonları mevcut değildir) sağlanır.

Parametreler Oto "İleri"

Makinenin "Bir sonraki Gazelle" temel parametrelerini göz önünde bulundurun. Değişiklikler, teknik özellikleri ve genel planı hemen hemen aynıdır. Bunlar arasında:

 • uzunluk / genişlik / yükseklik - 5.48 / 2.38 / 2.57 m;
 • Elektrik pencere varlığı;
 • ayarlanabilir direksiyon kolonu;
 • merkezi kilitleme;
 • Sürücü koltuğunun birkaç pozisyonlara göre düzeltildi.

Harici olarak, araba daha gaz tepkisi oldu. Bu onun daha fazla yedi santimetre understating de kabin 40 milimetre genişliğinde bir artışa bağlıdır. Dikim kapının boyutlarını artırarak daha rahat hale geldi.

"İleri" modellerde Daha

Araç "Gazelle", resimdeki yukarıda sunulan değişiklikler birkaç takımlar var olabilir. Tüketiciler aşağıdaki modelleri var:

 1. İzotermal minibüsler.
 2. Üretilen mallar araçlar.
 3. Europlatforms.

Tüm arabalar bir gazolin ya da dizel motoru gibi standart ya da ince uzun bir çerçeve ile donatılmıştır.

tanım

"Gazelle" GAZ-A22 yeni modifikasyon yedi koltuk için iki sıralı kabinli bir tahta makinedir. Kurulum standart ve genişletilmiş çerçeveler sağlanmıştır. Yerli benzin motorunun bir seçim veya yabancı üretim dizel analog.

aile "İleri" da modeli GAZ-A21 üç satır kabin ile donatılmıştır gelir. Ayrıca çerçeve ve güç aktarma sistemleri tipi iki varyasyon mevcuttur.

Yolcuların Minibüs ondokuz A64-R42 tipi dizel motorlar "Cummins" ile özel olarak yapılır. Buna ek olarak, bu araba üretti dökümü kamyon dayalı, yangın servisi için kamyon, okul otobüsleri, makineleri yedekte.

motor modifikasyonları

"Gazelle" santrallerin çeşitli türleri ile donatılabilir. Bize dizel Cummins ISF 2,8 değişimini ele alalım. birimi "Euro-4" gereklerini karşılar. Güvenlik motor kaynak yaklaşık yarım milyon kilometre. maksimum yük olarak yüksek dinamik maksimum tork ve transmisyon dişli oranlarının optimum bir kombinasyonunu sağlar.

Cihaz Çin monte fakat pratiklik ve güvenilirlik sağlar çoğunlukla Amerikan parçaları, bir. Motorlu özellikleri:

 • türü - dizel dört silindirli motor;
 • Güç sınır değeri - 120 "at" 60 saniye süreyle 36,000 rpm'de;
 • 2.8 litrelik bir çalışma hacmi;
 • Sıkıştırma - 16.5;
 • Çap / Strok - 94/100 mm.

Aşağıdaki "Gazelle" kullanılan benzin analog özellikleridir.

UMP (EvoTech 2.7)

Birim parametreleri:

 • türü - dört zamanlı benzinli motor, mikro-işlemci ile kontrol edilen enjeksiyon ve ateşleme sistemi ile donatılmış
 • güç ve hız - dakika başına dört bin devirde 106.8 beygir gücü;
 • Sıkıştırma oranı - 10;
 • çalışma hacmi - 2.7 litre;
 • Silindir ölçüleri - çapı 96.5 mm.

Yenilenmiş birimi yüzde on daha az benzin, geliştirilmiş tork ve dinamikleri vardır "tüketir". motor, hafif gelişmiş alaşımlardan yapılmış "Euro 5" standardına karşılık gelir. Kore (LG), Almanca (Bosch) ve Amerikan parçaları (Eaton) den işe Motorlu.

Kitler kam mili, elektrik ve piston tertibatını içeren santral ana öğeleri, yükseltti. Motor alt-tabaka monoblok sekiz supap ile tipik dört silindirli bir tasarım oluşturulmaktadır.

GAZ-32213 ve -322 132

Değişiklikler arabalar "Gazelle" bu serinin benzer özelliklere sahiptir. Model 32.213 2003 yılından bu yana üretilen, on üç yolcu içeriyor. rahatça yüksek arka ekipmanı kapasiteli bir minibüs yolcu bölmesinin özelliklerine ifade eder. Bu araba modernleşmenin çeşitli aşamalardan geçmiştir.

Varyasyon 322.132 yan kapı ile bir minibüs olduğunu. Otomotiv üretimi 1996'da başlamıştır. arabanın geri kalanından iç düzeni ve yolcular için yan plakaların varlığı farklı analogları olduğunu. 2005 yılında, mühendisler, iç ısıtma güncellenmiş ABS sistemi yüklü ve bir sarı renk düzeni vücudun rengini çıkarmak başladılar.

Model 3221 Hakkında

Hemen hemen tüm yolcunun öncül başlat "Gazelle" arka 1996 baharında kadar uzanır. Başlangıçta, araba mütevazı bir performans vardı ve sekiz yolcu barındırabilir.

Bu arabanın Modernizasyonu aşağıdaki kronoloji vardır:

 1. 1996 - tüm tekerleklerden çekiş ile versiyonları vardır.
 2. 2003 - tasarlanmış ve güncelleştirilmiş havalandırma ve ısıtma sistemi kurdu.
 3. 2005 - ABS ayarlanır.
 4. 2008 - ekipman ve taşıma güvenliği için uygun vasıflara sahip olan, özel bir çocuk minivan geliştirilmiş ve devreye.

Şu anda, bu düzenleme, adı "İş" altında imal edilen ve bir düzine türden daha vardır.

Diğer temel modeller

"Gazelle" temelinde BDT ülkelerinde üretilen araçların bir dizi verilir. Bunlar arasında:

 1. "Ruth" - Ukrayna'da üretilen bir araba (Zaman Yar onarım fabrikası). Yerel yolcu hizmetleri için tasarlanmıştır.
 2. Semar - Makina Semenov AutoRepair bitki imal. çizgi teslim kamyonet, otobüs, okul otobüsleri ve özel ekipmanları bulunmaktadır.
 3. Mytishchi'daki bitki kamyonlar çekiciler, üreten yalıtılmış kamyonet, "Gazelle Next" temelinde soğuk kamyon ve diğer özel ekipman.

rekabet

yıl iki bin yolcu "Gazelle" ile başlayan yolculuk pazarının en az yüzde 50 işgal eder. Ancak son zamanlarda, bu marka yabancı üretim ( "Ford Transit", "Renault Trafic", "Mercedes Sprinter" ve diğerleri) modern modeller yerinden.

Yerli markaların en popüler kalıntılar arasında "Gazelle İleri". Modifikasyon, fotoğraflar ve bu arabanın özellikleri birçok sürücülerin ilgileniyor. Varyasyonlar sadece benzinli ve dizel motorlar, aynı zamanda bize daha karlı makineyi çalıştırmak için izin veren gaz ekipmanları ile donatılmış değil unutulmamalıdır.

Sonuç

Minibüs "Gazelle" 2005 yılına kadar ZMZ ait karbüratör ağırlıklı "motorlar" ile donatılmıştır. Kalınlıkları 90 ila 110 beygir gücü arasında değişmektedir. Ayrıca yaygın "Cummins" benzin motorları UMP ve dizel motorlarında kullanılır. Makine haklı çok iyi değil yollar ve uygun bir fiyatla için, modeller, sürdürülebilirliği geniş bir yelpazede uyum yerli muadilleri arasında aranan onur bir yer kazandık.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.