Sanat ve EğlenceSanat

Resim Plastov "İlk Kar" - kompozisyonun bir açıklama ve

Resim Plastov "İlk Kar" güzellik ve huzur taşır bir kış manzara, o izleyicinin ilginç hikayeleri ile gelip verir. Filmin ana karakterleri - sanatçı tarafından tasvir edilmiştir eylem, baktığımızda, en azından zihinsel, köye geri yolculuk çocuklarla konuşmak istiyorum.

yazar

Resmi işte başladı ettiği köy gösterir anlamak için, yazar hakkında biraz bilgi edinmek gerekir.

Arkady Plastov kendisinin Prisloniha adlı küçük bir yerde doğduğu köye bir yerli. 1983/01/19 yıl - 19. yüzyılın sonunda meydana geldi. Çocuk bir köylü ailesinde dünyaya, yüzden onun gelecekteki iş basit Rus halkının ayrılmıştır şaşırtıcı değildir edildi.

çocuk, bir sanatçı olmaya yazgılı olduğu görünüyor dedesi - çünkü bir ressam. Uzmanlık eğitimi Arkadiy Aleksandrovich Simbirsk oldu. İşte o okulunda sonra dini bir okulda okudu ve.

Şarkıcı tarım köy

bir derece aldıktan sonra Plastov şehirde kalmak yoktu ve köy Prisloniha favori onun küçük evine döndü. İnsanlar, doğa ona inanılmaz resimler barındırıyor ilham verdi. yılın hangi zamanı ya tuvallerine yazar, o büyük bir aşkla yapar açıktır sergiledi.

"Yaz" resimlerinde baktığınızda, sözde, güneş örülü sıcak gün ısı hissetti hissediyorum. Kış sahne, çok mükemmel. Parlak renkler yok, ama bu algı müdahale etmez. Aksine, pastel tonlar yazar kullanarak ilk kar düştüğünde, örneğin, doğanın uyum ve onun görkemli sakin gösterebildi. Doğada aynı zamanda böyle güzel bir yerde yaşayanlar sadece ilgi Plastov. O, emeğin sonra kalan yakalanan ortak kutlanmaya kadar eğlenceli gösterdi. adamlar atları yıkanmak görmek ilginç, o bir köylü aile çim biçen, kaynak suyu döküyor.

yazarın sanatsal başyapıtları insanlar o zaman nasıl yaşamış görmek için, 20'li ortasına taşımak için izin verir onlar giyinmiş gibi, ne yapacağını köylüler.

Tuval üzerine tasvir edilmiştir Kim

Resim Plastov "İlk Kar" çocuklara adanmış, bu sekiz kız ve bir erkek, 2-3 de onu küçük yılını göstermektedir. Büyük olasılıkla, çocuklar gibi bu kardeştik, yaşadıkları evden dışarı koştu. Onları hızla sıcak odadan dışarı çıkmanın neden?

Resim Plastov "İlk Kar" Bu sorunun yanıtını verir. Çamurlu, yağmur - yaz sonra sonbahar gelir. gökyüzü, toprak göze çarpmayan, gri oldu. Ve sonra, nihayet, küçük mucize oldu - ilk kar gitti. O kalın bembeyaz gevreği dökülür ve yakında hafif kabarık battaniye arazi kaplı.

Her şey hızla dönüştürülür ve bir peri masalı gibi olmak edilir. İşte bu mucize ve çocukları görmek dışarı fırladı. Kız elbise küçük kardeşi yardımcı oldu ve onun çizme koymak ve sadece bir şal atmak için zaman vardı. Sonuçta o sokağa tükendi ve kendi gözlerimle bu mucizeyi görmek sabırsızlanıyordu.

Açıklama resim Plastov "İlk Kar"

kız kar taneleri dönen güzel sonbahar başını kaldırdı ve izler. bunu tutarken O bir mendil altında ellerini ısıtır. Bu küçük kız yapmak zorunda olmadıysa muhtemelen ışık aşağı tüyler gibi, onlara kar taneleri alıcı ellerini yukarı ve kaldırdı olurdu.

Hayatımda bir çocuk kızkardeşi daha az kışlar görülür. Bu yüzden, o dondu, yapamaz taşımak ve uzak büyüleyici gösteri kopan geniş gözlerle olur her şeyi bakar.

Ve bu arada karda yolunda her şeyi dönüştürür. O, beyaz çatıları çadır kaplı bir anda giyinmiş olanlar, şenlikli görünmeye başlamıştı. Çocukların yaşadığı evin bile köhne çatı, o özel bir şekilde dekore. Bu yapı yeni değildir olarak zaman zaman günlükleri kuvvetle karartmak beri resim Plastov "İlk Kar", gönderir. Bunlar ve net. tuval sadece Büyük Vatanseverlik Savaşı sona erdi, 1946 yılında yazılmıştır. Ön veya erkeklerden aileye dönüş sadece bellekte olup olmadığı bilinmemektedir. Çocukların bir baba, dede varsa, zaman içinde eski bir ev yama veya yeni bir inşa. Onlar tamir ve yalnız huş çevrili çit.

Sessiz, sessizlik etrafında

Boyama "İlk Kar" parlak renkler iftihar edemez. Bu bir beyaz gri, bazen yeşilimsi renklerde yapılır. Bunlar pastel renkler gözleri tahriş edebilir ve izleyici barış ve huzur ortamı içinde kalmak izin vermez.

nasıl yavaş ve yumuşak düşen kar taneleri baktığımızda, her şey durur. Çocuklar muhteşem doğal fenomen izlerken, hareketsiz durun. Eski huş da hareket etmiyor onların dalları, kabartmak.

Arka planda, bu kişiyi görebilirsiniz. Onun iş hakkında gitti, ama aynı zamanda ilk kar düştükçe, yakalama görsel olarak durdu.

Daha sonra, hızlı bir şekilde bu resme kompozisyon yazmaları konusunda okuyacaktır. Plastov ilk kar muhtemelen endişeli, bu duygular o çocukların yüzlerine yoluyla çok memnun geçti.

Resmin üzerine okul için Kompozisyon

Katmanlar AA 1946 yılında "First Snow" boyadı. bir ablası ve kardeşi - boyama bakıldığında, izleyici verandaya ev iki çocuk koştu olduğunu görür. Onlar hayran olan ve mutlulukla düşen kar taneleri olarak izliyor ve aşağı beyaz ışık ile kaplamaya.

çabuk bu güzelliği görmek için kız bile onu kat veya palto giydi ve sadece bir mendil attı vermedi. Kar, arazi evlerin çatıları kapalı bulunuyor. Belki çocuklar bakmak ve çok yakında heyecanlı şımartmak için, genel olarak, kartopu atmak, kardan adam kurmak, bir tepenin gelen bir kızak kaymaya eğlenceli olacağını düşen kar taneleri rüya kış eğlenceli.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.