Haber ve ToplumÇevre

Kutup ayısı Knut ve onun hikayesi (fotoğraf)

Bu büyüleyici kutup ayısı yavrusu kaderi, dünya çapında milyonlarca insanın kalbini dokundu. medyada tartışılan uzun süre O'nun üzücü bir hikaye. bir kez daha istiyoruz Bugün kendisine dönmek ve hayatı geliştirmiştir ne kadar zor anlatmak için.

Uzun zamandır beklenen olay

Berlin Aralık 5 hayvanat bahçesinde otuz yıldır ilk defa, 2006 iki beyaz ayıcık ikiz doğmuştur. Ayı Tosca onları beslemek ve yeni doğan bebeklerin attı vermedi. Bir bebek doğumdan sonra dört gün öldü hayvanat bahçesinde yürürlükte olan kuralların Knut (sözde ikinci yavru) kesinlikle uyku bindirildi. hayvanat bahçesi çalışanı Thomas Dorflyayn - Ancak, bebek iyi bir kalp ile adam velayetini aldı.

Şaşırtıcı bir şekilde, hayvan hakları grupları onun bağlılığı ile son derece memnun olduğunu, insanların ayı ile iletişimi durdurmasını talep başladı. Onlar bu trajediye yol açma ihtimali olduğu fikrini ve Knut ölür ayı durmadı. şeylerin yanlış olduğunu Onunla çok anne-ayı, bebeğini terk olarak değil çünkü onun mantıksal ölüm doğal seleksiyon sonucu olmalı, ama onun insanlar bu süreci kırmak kurtarmak için - Onların motivasyonu kadar basit ve bir o kadar aptaldı.

Hayat ayı mücadelesi

Zor durumlar için birden medyayı bağladı. Onların yayınları sayesinde kutup ayısı Knut misafirler dikkatini çekmek ve hayvanat bahçesi hatırı sayılır mali kâr getirmek başlamıştır. yayınlanmasının ardından dünya çapında bu hayvanın Alman tabloid Bild fanlar bebeği kurtarmaya karar olanlara destek araya gelmiş hayvan hakları savunucularından biri tırnak. O andan itibaren ayı Knut ve arkadaşları hayatta kalmak için gerçek bir mücadele başladı. Protestolar çocukları ve yaşlılar, öğrenciler ve işçiler geldi. Dünyanın dört bir yanından Knut Arkadaş bebeğin bakım gidiyordu herkesi destekleyerek, e-postaların milyonlarca gönderin.

"Knutomaniya"

Yeni pop kültürü, "Knutomaniey" denilen - Knut belli fenomenin nedeni oldu. medya üretilen ürünler, kitaplar ve evrensel favori olan bir DVD dünyada. Ayı hayvanat bahçesi ana gelir kaynağı haline gelmiştir. Sadece 2007 yılında bu 5 milyon avro olarak gerçekleşti. Hayvanat bahçesine Yıllık ziyareti% 30 oranında artmıştır.

Kamu görünüm

Alman başkentinin sakinleri şehrin gerçek sembolü haline gelmiştir Knut, görmek için fırsat arıyorlardı. İlk 23 Mart 2007 sunuldu. Oldukça hızlı Knut bir "dünya yıldızı" haline gelmiştir ayı.

inanılmaz popüler hale gelmiştir "Knut gösterisi" nerede, ne yazık ki, artık hayatta onun "vasi", Thomas Dorflaynom, oynarken ayı yavrusu. hayvanat bahçesinde ve çok en popüler oyuncaklar ötesinde popüler bir çocuğun görüntüsü ile oyuncak ayılar ve çeşitli hediyelik eşyalar beyaz hale gelmiştir.

İstatistikler fazla Berlin'de 2007 yılında doğan çocuklardan yarısından, Knut adını aldığını doğrulamaktadır.

adının kullanılması

er ya da geç geri dönüş hoş geldiniz. Nedeniyle kurtarıldı ayı yavrusu için, hayvanat bahçesi gelirleri önemli ölçüde artmıştır. Buna ek olarak birkaç katına ziyaretçi sayısı, kurumun liderlik kaydedemedi artmış olan adını taşıyan bir marka olarak. dizüstü, tişörtler, yumuşak oyuncaklar ve yüksek talep gören kupalar - Bu onun sevimli yüz ile mal satmak için izin verdi.

Hatta dünyaca ünlü grup Greenpeace ayı için Knut çevre programları için kullanılmış olan etkili bir silah haline gelmiştir.

Bazen kısacık duyguları ticari çıkarları yol verir o insanlar suçlu mıdır? hayvanat bahçesinde her yıl ayı Knut 5 milyon euroluk bir fon getirdi. Tahmin edebileceğiniz gibi, bu Berlin'de borsa kuruma hisselerinin değerini önemli ölçüde arttırmıştır. hayvan görüntü periyodik Hollywood yıldızlarının eşliğinde Vanity Fair dergisinin kapağında, hem de ülke ortamının Çevre Bakanlığı tanınmış logosu görünür. öfori çok uzun sürdü: 2008 yılında, Knut onun tek dostu kaybettim - Thomas Dorflyayn kalp krizinden öldü. Tekrar çocuk yetim ve gerçek bu sefer.

Ret "kardeşler"

Knut teselli etmek için, o kutup ayıları için kuşhaneye taşınmaya karar verdi. Aralarında onun biyolojik anne Tosca ve Lars idi.

Anlaşıldığı üzere, dost ve sevecen yavrusu "akraba" halkının kıskanç, zehirlenen ve sık sık "Aile" adına zorbalık kurbanı oldu. yeni bir yavru çıkması endişe çünkü hayvanat bahçesi çalışanları zaman, davranış ve Knut havasında bir değişiklik fark edilmemiştir.

Esaret, bu beyaz devleri kırk yıl kadar canlı, ama böyle bir hediye kaderi Knut için hazır değil. O korkunç insan rahatsızlıkları adına bir anıt oldu - dikkatsizlik.

ani ölüm

Knut zorlukla dört yaşında, dünya çapında milyonlarca erkekte kalplerinde bir ağrı verdi ona bir trajedi oldu. Onun muhafaza Knut 19 Mart 2011 aniden bilincini kaybetti ve öldü.

trajedi Şahitler ilk başta o sol pençesini sallanmaya başladı söyledi. Knuth bir daire içinde yürümeye başlamış ve sonra havuza düştü. ölüm nedeni tespit edilemedi sonra, hayvanat bahçesi basın hizmeti otopsi yapılması duyurdu.

Uzmanlara danışarak başka kaynak, Yerel, ayı ölüm nedenini denilen beyindeki ihlal önceden tespit edilmez. Odak dergisi Knut Epileptik nöbet sonrasında boğuldu bulundu.

Ayı Knut - ölüm nedeni

Bilinmeyen bir enfeksiyon fonunda geliştirilen ensefalit - hayvan veterinerler otopsi sonrasında ölüm başka nedeni çağrıda bulundular.

Ancak, hayvan refahı savunucuları patologlar kurnaz olduğunu iddia ve kafesteki öbür dünyaya stres ve kötü bakım çok gitmek ünlü "küçük bir yardım" ayı.

Ancak bu iddialar hiçbir belgesel kanıt var ve bu nedenle resmi olarak kabul edilemez.

hayvanat bahçesinde Anıtı

Kuşkusuz, ayı Knut ve Thomas - onun en sadık ve özverili arkadaş - yüceltilmiş hayvanat bahçesi, mukadder doğmak ve bu hayvanı ölmek.

Yaklaşık 700 ziyaretçi trajediyi tanık oldu. Ayı Knut - Berlin'de hayvanat bahçesinde 24 Ekim 2012 yine milyonlarca favori olduğunu hatırlıyordu. Bu Sevimli çocuğa bir anıt hayvanat bahçesinde açıldı. Onun yazar - heykeltıraş Josef Tabachnyk. bileşim "kamçı-hayalperest" olarak adlandırılır. Açılış törenine 300'den fazla kişi katıldı.

Hemen hayvanın ölümünden sonra, birisi onu dolması yapmak ve bir müzede koymak fikri vardı. Bu fikir bir isyana Berlinli neden oldu, ancak, yine de, fikri uygulamak için.

dolma boyunca biz iki yıldan fazla çalıştı. Deri Knuth plastik malzemeden bir gövde üzerine yapıştırılmış. Gözler camdan yapılmış ve kahverengi renk vardır. Şimdi bu bir sergi olduğunu Berlin Müzesi.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.