Haber ve ToplumDoğa

Mealy böcek - bitkiyi yok edebilir bir haşere

Unlubiti -, böcek emme Hemiptera ailesine ait. insanlar o "tüylü bit" adı verilir. Eğer yakından bakarsanız O görülebilir. hayatının beyaz unlu vatopodobnye seçiminin sonucu olduğundan Yani adlandırılmış. küçük pamuk topları ile serpilir sanki Etkilenen bitki görünüyor.

Dişiler ve larvalar büyük ölçüde bitkinin gelişimini yavaşlatmak sürgünler, yapraklar, tomurcukları, gelen suları dışarı emmek. herhangi bir yaşta yeterli mobil bir toz beyaz kaplama ile kaplı. Boyutu küçük (yaklaşık 0.6 cm) unlu biti. Fotoğraf bir haşere görünümünü gösterir. Bu böcekler cinsiyet farklılıkları kuvvetle ifade edilir. Bazı türlerde kanatlar, bacaklarda ve ağızla Erkekler (yetişkin olduklarında da yem yok) yoktur. Dişiler uçamaz ağız emme.

Dişiler 2.000 yumurta sinüslerde veya yaprakların ters tarafında sol kabarık vurguyu kadar erteleme edebiliyoruz. Daha sonra isli mantar yerleşebilirsiniz honeydew, üretebilir. Yumurta, korumalı puhoobraznymi salgıları, su korkunç değil. Larva onları kökleri de dahil olmak üzere bitki yayılmış içinde bırakılması. viviparous unlubitlerin bazı türlerin Dişiler.

Avrupa kesiminde böceklerin toplam 2.200 'den fazla bilinen türlerde - Ülkemizde yeşil sakinlerinin yaklaşık 300 büyük zararı aşağıdaki türden uygulamalı:

Kıllı unlubitlerde - oval yaklaşık 3.5 mm'lik bir gövde uzunluğu böcek kadın. Bunlar pembe ya da turuncu renkte, beyaz çiçek ile kaplıdır. Zarar bitkiler viviparous kadın ve larva. Onlar uzuvlarını iyi gelişmiş ve onlar komşu bitkilere hareket edebiliyoruz. Genellikle yaprak axils ve özellikle onların arka tarafında sürgünlerin uçlarında üzerine, kolonilerde yerleşmek. Bitki onların bodur tarafından seçilmiş. Yapraklar ilk Üzerinde sarıya ve ardından düşer. Böcekler narenciye ve bir ampul ölçeklerin kabuğu altında tırmanabilir.

Önceki daha yuvarlak gövdesinden farklı Üzüm benekli böcek, bu sarımsı renkte veya pembemsi kaplanmış toz boyadır. Organlar da geliştirdi. Aynı zamanda başka bir bitkiye hareket edebilmektedir.

Sahil mealybug en yaygın olanıdır. Erkekler, çok küçük tüm sezon uçarlar. toz çiçek kaplı ince uzun bir gövde, yaklaşık 4 mm gray-pembe renkli olan dişiler. Onların larvalar hareketli, hiçbir plak ile, sarı, küçük. Bunlar yaklaşık 1.5 ay içinde yetişkin dönüşür. ölüme yol açan bitkiden suları Suck.

En yaygın unlubiti açalyalar lilyum ve kaktüs, Anthurium, Amaryllis, Fuchsias, kamelya, üzüm, turunçgiller, palmiyeler, Monstera, ebegümeci ve diğerleri vurur.

Saf içeriği, yani - en iyi yolu kapalı bitkilerin bu zararlının tehlikesini önlemek için bitkiler, periyodik yıkanmış olmalıdır ihtiyaç duyulan eğer dikkatle harekete geçmeye zamanında, ölü yapraklar kaldırmak ve incelemek için. Unlubiti kuru tercih eder ve nemi sevmez. Bu nedenle, su makul düzeyde gerekli "yeşil evcil", onların ihtiyaçlarını verilen.

unlu böcek keşfedildi ise buna karşı mücadele derhal başlamalıdır. Enfekte bitkiler diğerlerinden izole edilmelidir Öncelikle. zararlıların az sayısı için bir sabun solüsyonu batırılmış bir pamuk çubuğu ile temizlenebilir. Ve sonra haftada iki kez tekrarlanan ile bitki tütün veya sarımsak özü serpin.

Ciddi durumlarda kullanmak gerekir ise , bir böcek öldürücü hazırlama , örneğin, "Aktelik", "Fitoverm", "Vertimek" (hiç kokusu vardır, çünkü tercih edilen) ve diğerleri. Bu tür maddeler, bunların suları kalıp besleme, bitki, haşere tarafından emilir. Bir tedavi yeterli değildir. Arzu edilir bir şekilde 7 günlük bir zaman aralığında üç kez püskürtülür.

erken mücadele etmek kolay herhangi haşere ile, yani bir büyüteç kullanarak, ev bitkileri incelemek emin olun.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.