Haber ve ToplumDoğa

Düz Rusya

gezegenimizin yüzeyini, arazi bu tür ile temsil arazinin% 64 değerlendirmek durumunda salıncaklar 200 metreyi geçmeyen yükseklik ve arazinin eğimini sahip arazi alanları denilen Plains 50'yi değil. Buna ek olarak, ovalar karada hem de denizlerin veya okyanusların dibinde değil sadece olabilir. Dünyadaki bütün büyük Amazon ovalar beş milyondan fazla kilometre kare olmasıdır.

Rus ovaları yaklaşık ¾ toplam alanının işgal eder. Avrupa'nın en büyük ve Amazon bölgesinden sonra ikinci büyük Avrupa Doğu olarak kabul edilir. Diğer eşit adını tanınan - Rus Düz'dür. Karakteristik aşağıdaki parametreler ile ifade edilebilir: uzunluk kuzeyden güneye 2750 km, batıdan doğuya doğru - 3000 km. Güneyde ise, bu Karadeniz, Azak Denizi ve Hazar denizleri gider ve Barents ve çok yakın kuzeydeki Beyaz denizler. Karpatlar, Sudetes ve Harz - Scandes onun kuzey-batı ve güney-batı sınırlamaktadır. Urallar ve Mugodzhary - Güneydoğu Kafkasya ve Kırım Dağları ve doğuda ile sınırlıdır. Rusya, Letonya, Litvanya, Estonya, Finlandiya, Polonya, Beyaz Rusya, Almanya, Ukrayna ve Moldova: topraklarında aşağıdaki ülkeleri vardır. Ülkelerin bazıları sadece kısmen ona olduğuna dikkat edilmelidir.

Rus düz iklim karakteristiği

Bu alanda batı ve doğudaki kıta gider ılıman iklime sahiptir. Bu bölgenin toprakları üzerinde aşağıdaki meydana Northern Dvina,: nehirleri Onega, Mezen ve Pechora (Arktik Okyanusu açılır). Wisla, Neman, Oder ve Batı Dvina akar Baltık Denizi; Dinyeper, Güney Bug ve Dinyester Karadeniz'e dökülmektedir. Nehir Volga ve Ural - Hazar ve Don Azak Denizi dökülür. Rus düzlükler genellikle diğer bir çok sayıda oluşur. Örneğin, Doğu Avrupa Valdaiskaya, Srednerusskaya, Privolzhskaya, Smolensk- Moskova, Hazar, Kara deniz, Priazovskaya, Privolzhskaya, Pridneprovskaya Donetsk boules, Volyno-Podolsky, Verkhnekamsk, Kuzey çıkıntıları, Timansky boules, Salpausselkä, Manselkya, Suomenselkä içerir.

yazar Anton Chekhov olduğu Rusya sınırsız ovalar söyledi. Sakhalin'e geçerek, sadece Baykal oldukça yüksek tepeye gördük. Yaylalar, ovalar, otlaklar, tepeler, Tundra - Bu kabartmaların tam listesi değildir. Sadece arkasında Ural Dağları Batı Sibirya Ovası olduğunu. Yüzölçümünün Dünyadaki en düşük olduğu yaklaşık 3000000 km 2 dir. kendi topraklarında birçok bataklık ve sulak vardır. Böyle Ob ve Irtysh olarak nehirler ve çok küçük nehirler ve göller bulunmaktadır yere. Ural Dağları Rusya ovaları oldukça seyrek Doğu Avrupa aksine insanlar tarafından doldurulur. kendi ülkesinde büyük kenti Moskova olduğunu. Her bir vadi diğerinden önemli ölçüde farklıdır. farklılıklar daha belirgin farklı iklim bölgelerinde daha bunlar yer almaktadır.

Rusya Ovalar ve dağlar keşfetmek için çok ilginç. Onlar mineraller bir sürü, hayvanlar, kuşlar, sürüngenler ve böcekler bir çeşitlilik var. Özellikle Orta Sibirya Yaylası'nda mineraller ve Yakutistan'daki ovalarında çok. Burada gaz, petrol, kömür, kereste, altın, elmas üretir. ormanlar ayılar, domuzlar, Elks yaşadığı ve tundrasında edilir - ren geyiği. Bu bölgenin Servet harika, ancak sınırsız değildir.

Rus ovalar ve dağlar Ruslar için değil, aynı zamanda tüm insanlık için sadece büyük kiler, bu yüzden tüm insanların görevi, onun çevreyi korumak flora ve fauna ender türlerin popülasyonları artırmak için, onun vatan doğal hediyeler tedavi etmektir. Bunlar geniş geniş biz korumak ve ahenkli bir dünyada yaşayan bizim torunlarına artırmak için gayret ve hayattan zevk verebilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.