ÇirkinlikBahçıvanlık

Matiola: Mükemmel bir sonuç için tohumdan büyüyen

Çünkü onların yararlı özelliklerinin ise diğerleri - - Bazı bitkiler güzel çiçekler, diğerleri hayran yetiştirildiği için hoş aroması. ikinci matiola içerir. Bu çiçek de şebboy denir.

Matiola, fotoğraf bakılırsa, oldukça mütevazı görünüyor. Normal kök dik tip lanceolate yeşil yapraklar, çiçekler, fırça toplandı. Bunlar mor, beyaz, pembe, mavi, lila ve koyu olabilir. Bu bitki lahana ailede tek yıla aittir. tohumların ekimi zor değil Matiola, birçok türü vardır. Türler bir düzineden fazla bulundu, ancak en popüler zaman iki boynuzlu ve gri matioly kazanmak.

halk denir boynuzlu türler gece menekşeler, bu renk özelliklerine kaynaklanmaktadır. yakın geceye, sadece akşamları onun tomurcukları açıklanmıştır. Buna ek olarak, aktif büyük bir memnuniyetle bitkiyi polenlemesine gece böcekleri, flied. Çiçeklenme Temmuz-Ağustos sürer.

İkinci tip matioly - gri, ayrıca şebboy veya havlu, pembe denir. çiçek hoş aroması, aynı zamanda güzellik ibaret değildir. uygulama uzun yıllar dayanarak, matiola, basit ve çift çiçek getiren tohumdan büyüyen, tohumlar çiçek sadece basit bir türü oluşturmaktadır.

bir teşvik, sadece böcekler gibi, aynı zamanda kişi için harika bir koku akşamları yayılır olabilir.

üremenin sadece mod olduğu Matiola, tohumların ekimi, bazı özelliklere sahiptir. fideler iki boynuzlu ırk seçmek için tavsiye edilmez gibi. Bu kök sistemi ile bağlanır. Bu çubuk bir görünümü vardır, böylece nakil zarar görebilir. toprağa doğrudan ekim daha verimli olarak kabul edilir. İki hafta genellikle ilk çekimleri görünür ve matiola iki ay çiçeklenmeye başlar. İyi bir gelişme için, lahanası 15-20 santimetre mesafe korunurken, dışarı ve ince dikmek gerekir. Çiçeklenme süresini artırmak amacıyla, ekim bahar ve yaz aylarında iki ya da üç kez yapılması gereklidir. Bu çiçeklenme dizisi, sırasıyla, süresini etkiler sağlayacaktır. Matiola, yetiştirilmesi, bazı zorluklar ile genellikle çok değişken olmayan bitki ilişkilendirilebilir. bakım kurallarına ve ipuçları göre, tam güneş ışığı olacak bunun için bir yer bulmak en iyisidir. Aynı zamanda toprak hafif, kumlu balçık, kireç seçmelidir.

flora su basması ile sorunlar olduğundan, drenaj unutmayın. Bu matiola farklı don direnci olduğu vurgulanmalıdır. değil onun için bir sorun - kış boyunca barınak olmaksızın açık toprağa. matioly bicornuat uygun balkon için, turba tencere sağlanacaktır özellikle. Bakım hastalığın ortaya çıkışından üzerinde önemli bir etkisi olacaktır. Toprakta aşırı nem ilave olarak, çürüme oluşabilir nedeniyle, nemli ortam, özellikle gibi zararlılar tarafından sevilen kazı pire.

Birçok hoş anlar matiola verebilir. tohumdan büyüyen zor değildir, ancak sonuç - övgü dışındadır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.