FormasyonBilim

Mars. kırmızı gezegenin kolonizasyonu

makale Mars, amaçları, tehlikeler, teknik yönleriyle olası sömürgeleştirme anlatır ve bu yüzden "tek yönlü bilet."

uzay çağının başlangıcı

Başından beri uzay araştırmaları ait diğer gezegenlerde yerleşim hayal insanlar. Birisi iddia edebilir - neden bizim ideal tüm dünya dışı koloniler değilse gerekiyor? fen kısa vadeli faydalar ve araştırma yönü aramak değil çünkü Ama böyle muhakeme anlamı, hatalı olduğunu - bu durumda en önemli.

Kuyruktaki tür ilk gezegen - Mars. Onun kolonizasyonu geçen yüzyılın 60'lı başlangıcı moon ile birlikte kabul edildi beri. en önemlisi en uygun diğer gezegen kıyasla üzerinde koşulları ve bu yerçekimi (olmasa bile toprak ancak benzer) ve gündüz ve gece sıcaklıkları kabul edilebilir bir fark ve - polar buzul. Ama onlar hakkında daha sonra.

Bir diğer önemli faktör mesafedir. Venüs ile birlikte, onun "kardeş" aksine, Dünya'ya en yakın, ama bu sülfürik asit yağmurları ve sıvı kalay göl kaynatın etmez.

401 milyon kilometrelik - 54600000 kilometre, maksimum minimum mesafe. Bu her iki yılda yaklaştırabiliyoruz Mars gibi tam da böyle bir gezegen nedeniyle yörüngelerinin farkı olduğunu ve. Bu faktörün kolonizasyon yalnızca basitleştirilmiş.

İlk bakışta, görünüşe göre, zorluk nedir? , Gemi inşa ihtiyacınız olan her şeyi indirip ilk yerleşimciler ile gönderin. Ne yazık ki, bu sadece gelecek herkes kendi yaz yazlık kendi yıldızlararası yatı vardır Geçen yüzyılın bilim kurgu kitaplarında mümkündür ...

Mars. Kolonizasyon veya Terraforming?

hakkında tüm anlaşmazlıklar çoğunlukla bir yaşama uygun kırmızı gezegene dönüşebilecek nasıl gerçekleştirdi. Teoriler ve önerilerin kitle ve hepsi başarılı hakkına sahip, ancak şu ana kadar bunların hiçbiri pratikte test edilmemiştir. Neden? uzay istasyonu ve buna tarifeli uçuş rağmen, insanoğlu içinde uçuşlarda çok az ilerlemiştir Çünkü uzayın vakum.

Yani terraforming projeler insan müdahalesi olmadan imkansız ve sadece ilk yerleşimciler kendi temelini olabileceği. Onların anlam etrafında döner Mars atmosferi. bu yüzey ya da normal sıvı su clouds var, böylece esas olarak karbon dioksit ve çok düşük oluşur. Ve sıkı hale gelecektir gezegenin gaz zarf içinde sonuçlanır daha karbondioksit üretecek olan bakterileri yerleşmek için bir öneri, sıcaklık yükselecek ve kutup kapaklar erimeye başlar ve onları gidip sıcak yağmurlar olacak sonra olacak yoktur.

Mars'ın Kolonileştirilmesi. adayların seçimi

2011'de, Mars One projenin başlatıldığını açıklandı. Bunun anlamı bu dünyayı terk etmek isteyen tüm geniş bir seçki günü yapılacak, ve sadece Mars'ta tabanının çözüm, cari astronotların vardır. Bir süre sonra, testin başarıyla tamamlanması durumunda, aday teklif verebilecek internet üzerinden herkes yaptı, o özel bir fırsat bekliyor aldığı yarışmacının saflarında kaydolmak.

Bu belirli proje ve liderlik tüm karmaşık teknik çalışma sömürge reality show hazırlanmasını hale elde etmek yüklenici ve onun sağladığı imkanlardan yararlanma aktarılması planlanmaktadır.

Dilek, bu arada, çok fazla vardı ve onlar bile gerçeği ile korkmuş yoktu bir ucunda Mars'a bu misyon söyledi. durumunda bu yana hangi yerleşimciler almaya imkansız olacaktır.

Şu anda seçim tamamlandı, ancak kısa sürede birkaç daha fazla harcama planlanmaktadır. Genel olarak, çok ve haklı nedenle, Mars One eleştirdi. varoluş 5 yıldan bu yana, çok az yapıldığını ve çeşitli faaliyet ve planları tarihleri sürekli ertelendi. katılımcı seçmeye yönelik Ayrıca şüpheli kriterler.

Güçlükler ve tehlikeleri

ilk sorun - bu kendisi Mars'a doğrudan uçuş. Kolonizasyon bile güncel teknolojilerle bizim kırmızı gezegene maksimum yakınlığı en gezi yaklaşık 7 ay sürer gerçeğiyle karmaşıklaşır. Ve tüm bu zaman astronotlar ekipman bol olacak, böylece yiyecek bir şeyler gerekiyordu ve gemide, vb. Başka tehlike - bu kozmik radyasyon olduğunu. özel araçları geliştirmek için ihtiyaç onu korumak için.

Ayrıca, yanan soru - bu Mars'ta desteklenmektedir. Tamamen kapalı ortamlarda hiçbir vardır ve sömürgeciler hydroponically sadece kendileri ve seralarda güvenmek zorunda kalacaktır. Ve artı Bütün bunlara, sen sonradan zarar vermeden teslim edilecek da en azından bazı yerleşim birimleri, konut ihtiyacı, ... astronotların gemisini gönderecek ile en az 7 ay beklemek zorunda kalacak Bunun olmasına toplamak.

bağlantı

karşılaştırılabilir radyo hızı olmasına rağmen ışık hızında, yeryüzü "ping" dan maksimum mesafe anlarında yaklaşık 22 dakika, iki Dünya olacaktır.

çekim

Ayrıca, başka bir risk faktörü Mars'a uçuş projesi gibi şeyler, o dünyanın kıyasla düşüktür çekim kuvveti, ve bu şartlarda doğan çocuklara nasıl etkileyeceği belli değildir. Ve yerleşimciler kendilerini de.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.