SağlıkMüstahzarlar

Mançurya Ceviz. Yararlı özellikleri ve hastalıkların tedavisi

Mançurya ceviz ceviz yakın akrabası. Bu bitki Mayıs ve Haziran aylarında çiçek açar ve Eylül ayında meyve verir. Özellikle olağanüstü bir anti-fungal, anti-kanser, yara iyileşmesi, analjezik ve antelmentik nitelikleri için değerlidir. Buna ek olarak, yaprakları hava çok iyi temiz. olgunlaşmamış meyvelerde yanı sıra pericarp Mançurya ceviz bulunan besinlerin büyük sayı. Özünde - değerli bir kaynak fıstık ezmesi. Bu bitkinin meyve itibaren bile mükemmel tadı ile bilinir reçel, pişirin.

Bu Habarovsk topraklarının güneyindeki ve üzerinde Amur bölgesinde yetişen Kore yarımadası ve kuzey-doğu Çin. Ahşap Dona karşı dayanıklı olduğu ve ışığı sever.

bitkinin kimyasal bileşimi, tanen, askorbik asit, flavonoidler ve uçucu yağ içerir.

Mançurya Ceviz. hastalıkların tedavisi

Çeşitli kabuğu ve kabukları decoctions yanı sıra bu bitkinin yapraklarının özü yaygın ağız ve mide üzgün iltihabı gibi hastalıkların kurtulmak için halk hekimliğinde kullanılmaktadır. genç sürgünlerin kabuğu ile banyo yapmak (aynı zamanda fıstık ezmesi kullanacak bu sorunla başa çıkmak için) romatizma ve cilt hastalıkları unutabilirsiniz. Lub ağrı kesici ve yara iyileşmesi için de kullanılır.

tesisin iç kısmını, kullanım tükenmesi ile. Mançurya ceviz tadı ceviz içinde aşağı değildir. Bunun tek dezavantajı, toplam ağırlığının en az yüzde seksen olan, çok kalın bir kabuktur. Çekirdekler helva hazırlamak için kullanımlarının yanı sıra çiğ yenen. Bir ağaç hasat yılında meyve yaklaşık kırk kilogram üretir.

Bu Mançurya somun güçlü doğal antibiyotik olduğu tespit edilmiştir. O başarıyla bağırsak mikroflorası zarar vermeden, iltihap savaşır. çocuklarda görülen çeşitli hastalıkların tedavisinde kullanılan nedeni budur.

Mançurya Ceviz. tentür

Bu bitkinin meyve, votka infüzyon şu özelliklere sahiptir: antispazmodik, vazodilatör, analjezik, antihelmintik, antibakteriyel, sedatif, diüretik, sarılmasına, kanamayı durdurucu ve tonik. Ayrıca, böyle bir aracı parazit ortadan kaldıran cilt hastalıkları , kan şekerini düşürür ve tiroid hastalığı tedavi eder, örtü, siğiller, mide motor fonksiyonu geliştirir.

Ürünün etkisini arttırmak için çim nevruzotu yapılmış bir merhem ile kombinasyon halinde kullanılır. Bu mükemmel düğümleri çözer demektir. Mançurya ceviz ve diyabet, nörolojik bozukluklar, enflamasyon ve kanser tedavisinde başarılı bir şekilde kullanılmıştır.

Mükemmel yara iyileştirici madde, aşağıdaki yöntem ile hazırlanan bir tentür: önceden ezilmiş cam yaprakları bir çorba kaşığı çizmek en az yarım saat bir kaynar su dökün. Elde edilen kütle, günde üç kere filtrelemek ve bir kaşık (yemek odası) almak gereklidir.

Bir petrol infüzyon hazırlamak da mümkündür. Bunu yapmak için, zeytin veya ayçiçek yağı 300 gram taze yaprak 50-60 gram dökün ve birkaç hafta demlenmeye. Bu tür araçlar, hastalıklı site ile yağlanmış ya da onları bir ürünle emprenye edilmiş sıkıştırmak üst üste edilebilir.

Tentür Mançurya somun etkili bir anemi, hiper ve hipotansiyon, tromboflebit, piyelonefrit, tüberküloz, raşitizm, uyuz, fronkülozun, sedef, kısırlık, karaciğer hastalığı, egzama, akne ve diğer birçok hastalığa tedavi eder.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.