SeyahatYol tarifi

Planetarium Yekaterinburg. Nasıl boş zamanlarınızı organize etmek?

Çocuk için, Planetarium ziyaret en canlı çocukluk olaylardan biri olabilir. yetişkin olarak, çoğu insan tekrar buraya gelmelerinin nedeni, budur.

Ekaterinburg Bugün birçok Planetaryum vardır. Bazıları başkalarının mobil ekipman ile donatılmıştır, sabittir. Programlar ziyaretçilerin yönde farklılık sundu. Onlar eğlence veya eğitim niteliği olabilir.

Radyo Müzesi'nde Planetarium

En ünlü planetaryum Yekaterinburg Sverdlovsk Bölge Müzesi'ne ait olup şehrin tarihi olaylarla bağlı bir binada yer almaktadır. mucidi A. S. Popovu adanmış bir radyo müzesi de bulunmaktadır.

Planetarium personeli ziyaretçilere iki bölümden oluşan bir program sunuyor. İlk bölümde öğrenciler güneş sistemi hakkında ilginç bilgiler, yakın ve uzak yıldızlar, mevcut galaksiler, engin evren alacaktır.

ziyaretçilerin kendilerini takdirine düzenlenen planetaryum bir konaklama için ayrılan süre ikinci bölümü. Onlar multimedya programının konusunu görüntülemeyi seçebilir. Onun seçim ziyaretçiler, bilişsel ihtiyaçları yaşına bağlıdır.

Radyo Müzesi'nde Yekaterinburg Planetarium pazar ve pazartesi hariç 11 ila 18 saat arasında günlük misafirlerini bekliyor. Bilet fiyatı (ziyaretçilerin yaş grubuna bağlı olarak) 100 ila 250 ruble arasındadır.

"Salyut" sinemada Popüler Bilim Merkezi

Başka planetaryum Ekaterinburg "Salyut" sinema binasında yer almaktadır. Kendiniz için çalışanlarını koymak hangi temel amacı, bilimsel bilgiyi popüler hale getirmektir.

Planetarium en yeni ekipman bu ciddi sorunu çözmek yardımcı olur. Japon şirketi tarafından sağlanan benzersiz projeksiyon sistemi, yüksek kalitede görüntü elde edebiliyor.

Ve bilimsel programı, bilimsel, eğitsel, eğlence sunuyor. Salon aynı anda 30 izleyicilere kapasitelidir. o yardım servisi kenti temasa geçerek açıklık gereken önce planetaryum ziyaret programlayın. Bilet fiyatı yaklaşık 250-300 ruble olduğunu.

Küresel sinema

Yekaterinburg yeni planetaryum ziyaretçileri yardımcı olacaktır maksimum zevk ve unutulmaz bir deneyim elde etmek. Kentin en büyük alışveriş merkezi - It "Greenwich" yer almaktadır.

Planetarium bir küresel sinema, donanımlı mnogoproektornym dijital ekipman. Modern teknoloji sayesinde mükemmel kalitede görüntü ve sesi üretmek mümkün kılar. büyük bir ilgi ile evrenin programları tanıyan seyirci, denizlerin ve okyanusların sakinlerinin hayatı hakkında Dünya'nın evrimi hakkında bilgiler edinmek.

Özel çalışmalar, görür ve duyar% 45'ine ve 360 derecelik incelemede ortalamasını yukarı algıladıkları mümkün konvansiyonel sinema kişilerin alınan bilgilerin% 80 algısı mevcut olmadığını kurduk. Benzer ekipmanla Planetarium Yekaterinburg tek ve Urallar bölgedir.

mobil planetaryum

Son yıllarda, büyük popülerlik Yekaterinburg planetaryumu alınan mobil bir sürümünü vardır. uzak köylerde ve küçük kasabalarda insanlar için mutlaka şehrinde bulunan planetaryum, gidemez, güneş sistemi veya evrenin gezegenlere yolculuk keyfini. bölge veya komşu bölgelerde herhangi yerleşim, bir mobil planetaryum davet edebilir.

Bu özel bir teknik kullanılarak dakika içinde konabilir bir şişme gölgelik olduğunu. Görüntü kubbe ait yüzeyin tamamı üzerinde gösterilir. Bu atmosferde izleyicinin varlığına, filmin olaylarda toplam batırma etkisi yaratır.

o planetaryum düşük monte edilebilir tesislerinde için gereksinimler. üç metre - uzunluğu ve genişliği, en azından altı metre ve yükseklikte olmalıdır. Örneğin bir okulda bir topluluk mu yoksa bir spor salonu olabilir. Kültür Evi - Lobi, lobi.

Programı, Radyo Müzesi'nden akademik personeli tarafından sağlanan mobil planetaryum gösterdi. Bu nedenle, bilginin kalitesi ve güvenilirliği bir oturum, hiçbir şüphe sırasında elde edilen.

eğitim yetkilileri liderler işin pratiğini karşıladı ve bir mobil planetaryum okullar, çocuk yuvaları ve kültür kurumlarının hizmetlerini kullanmak önerilir.

Uzay Yolu

Yani kendisi için bir mobil planetaryum olmalıdır donanım pazarında tanıtımına adanmış bir şirket, seçilen adıdır.

"Star Trek" bugün -, Urallar bölgesinde bu tür hizmetler sunmak için hazır tek şirket: Ekaterinburg öncü oldu bu konuda (kira fiyatları, montaj ve gerekli teknolojinin sökülmesi doğrudan şirkete başvurmayı bulunabilir).

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.