Haber ve ToplumÇevre

Makarov John ilahiyatçı Manastırı: açıklama, tarih

Makarov John köyünde Makarovka bulunan ilahiyatçı manastır. Yerleşim Saransk beş kilometre çıkarıldı.

öykü

Tapınak kompleksinin inşaatı XVIII yüzyılda başlamıştır. ağalarının anda bilinen - yeri kesin olarak inşaat Polyanskih oldu. 1702 yılında ilk sonra, tapınak tarafından yaptırılmıştır Arhangela Mihaila, onuruna takdis kilise inşa edildi İoanna Bogoslova, ve sadece 1730 yılında çan kulesinin yapımını sona erdi.

XVIII yüzyılın ikinci yarısında Teolog Makarov manastır ölçüde sınırlarını genişletti John gerçeğiyle kutlandı. Erkekler ve kadınlar, ev sahipleri, yardımcı odaları, sığır bahçesinde ve göletler ile bir park için İmarathanelerde vardı. 1800 Sign'ın Our Lady onuruna bir kilise inşa yılı oldu.

XX yüzyılın Makarov John başında bazı yerlerde Teolog Manastırı yıkıldı. Ama yakında, 1969 yılında, o restore edildi. Manastırın kurulması 1994 yılında gerçekleşti. Daha sonra kendi ülkesinde rahipler ve yemekhane yerleştirileceği bir konut inşa etti. Zaten 2010 yılında, 9 ahşap tapınak binaları inşa edildi, üç katlı hacılar, birkaç kilise için merkezi ve Aleksandra Nevskogo onuruna bir tapınak.

mimari

John ilahiyatçı Makarov Manastırı (Saransk) Federal öneme sahip bir anıtıdır. Karmaşık XVII yüzyılda rasyonel karar XVIII yüzyıl Barok tarzı mimari yönünü birleştirir. Pohost tam simetrik beşgen olup. Merkezinde Teolog St. John kilisesi duruyor. Tapınağın ve Sign Başmelek Kilisesi etrafında oluşturulmuş. Bir çan kulesi vardır ve köşelerde küçük taret vardır.

Makarov John ilahiyatçı manastır, daha doğrusu, bunun temel yapısı bir kalçalı çatı ve kubbe ile quadrangle olarak tasarlanmıştır. Biri bu Mordovia'da en eski yapılardan biri olduğu ileri sürülebilir. Dışarıdan, manastır lüks bir dekorasyona sahiptir. Onun cepheleri tuğla 9 çeşit yapılır. Tabii dekorasyon Rus barok tarzında yapılmıştır.

Ünlü Makarov John duvarları içinde herkesin alkolizm ve uyuşturucu bağımlılığı hastalığının kurtulmak için yardımcı olur benzersiz simgelerin en doğru listeyi Bogomotarei "Tükenmeyen Kadehi", depolanan ilahiyatçı manastır.

Karmaşık Makarov churchyard üzerinde yer almaktadır. Burada, şifalı suları ile çeşitli kaynaklar vardır. Manastır yeterince geniştir. Ana Katedrali yanı sıra, burada küçük kiliseler, bir otel ve çocuklar için bile bir kamp bir sürü inşa etti. Burası bazen Makarovka denir. John ilahiyatçı Makarov Manastırı Saransk ve Mordovya'dakilerden Metropolitan koltuğu.

Manastırın üzerinde binalar

ana yapı St John ilahiyatçı Katedrali bir Makarov kilise olduğunu. 2011 yılında onun restorasyon ve tarafından kutsanan vardı. Bu tarihi kalıntıların kilise şunlardır:

Ayrıca Znamenskaya kilise burada yer alır. türbelerin:

  • Tanrı'nın Annesi "Tükenmeyen Kupası" mucizevi simgesi.
  • "İşaret" simgesi.

Arhangela Mihaila Tapınağı kilise topraklarında sığındı. Manastır Mesih'in Diriliş, pr.Feodora Sanaksar, Sergiya Radonezhskogo, Aziz Prens Vladimir ve Prenses Olga, Seraphim Sarovka, Meryemana Athos simgesi, Aziz Gury, Kazan Başpiskoposu, Tver Bishop ve salih Feodora Ushakova onuruna adanmış bir kilise oluşur civarında.

Çölde Uzun inşa Tapınağı Anthony onuruna takdis Aziz Nikolaya Chudotvortsa, kilise ve Feodosiya Pecherskih kilise Aleksandra Nevskogo ve tapınağın Modesta'nın Ierusalimskogo manastırı sundu.

Kaynak Nicholas

St John ilahiyatçı Manastırı topraklarında bulunan kaynak tüm Mordovia'dan üzerinde ünlüdür. Kaynak bir tepe üzerinde inşa edilen St. Nicholas manastırda, kaynaklanır. buralı Saransk ruhun ve bedenin iyileşmesi için insanların çok sayıda gelir.

Gümüş iyonlarının doymuş kaynak ve su keşişlerden dualarına canlandırılmıştır. John Theologian manastırının abbot - sularda büyük Theophane ile yıkanmıştır. Tüm rahipler böylece onu kutsayan, kaynağın dışında Tanrı'ya haykırdı.

Kapı çan kulesi

. Sekizgen ve soğan - çan Kule yüksekliği, dört katmandan oluşur 36 m ulaşır çadır surmounted. çan kulesi cephe biraz da geçiş döneminde inşa edildiğini ileri süren basitleştirilmiş. İnşaat sırasında böyle bir kaldırım, çelik çomak, çadırın, raflar gibi XVII yüzyılın mimari elemanlar, kullandı. Petrine Barok unsurları arasında ayırt edici ve gelişmiş kaplama pilastrlar olabilir.

hacılar için

John ilahiyatçı Manastırı Eğer Tanrı'ya kutsallığını ve daha yakın yaşamaya davet ediyor. kendi topraklarında 100 kişilik büyük bir otel inşa edildi. otel park alanında, pitoresk bir konumda yer almaktadır. Otel binası nispeten yakın zamanda inşa edilmiştir. Odalar ve ekonomi ve daha rahat daire vardır.

ailesi için çocuklarla gelmek isteyenler için özel çift kişilik oda düşündüm. Özürlülerin de rahatlıkla zemin katta özel dairede kalabilir. Otel, ev kilise vardır Aziz Alexander Nevsky.

Otel, çeşitli yemekhane, toplantı odası, çamaşırhane bulunuyor.

Hacılar manastır ve yemekhanede açık büfe yiyebilirsiniz. hacı sonrası servis Her akşam ücretsiz olarak beslenirler.

başkalarına hizmet

Aynı zamanda onun misyoner faaliyeti Teolog St. John of Makarov Manastırı ünlüdür. Baba Luke - manastırın rahibi, - düzenli doğumevlerinde Saransk birinde danışır. merkez hesabı psikolojik ve manevi yardım açınca. İşte o da sorunsuz çalışmaz özellikle kadınlar, gebelik tüm zorlukları yaşamaya yardımcı olur. Luke babasının çabaları sayesinde birçok kadın kürtaj reddetti ve hatta Tanrı'ya karşı hayatlarını döndü.

Manastır gerçekten eşsiz bir manevi anıt Mordovya olduğunu. insanların kafasında üzerindeki etkisi son derece büyüktür. Duvarlarında içinde özel bir lütfu olduğunu ve bunun için birçok hacı buraya gel.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.