KanunDevlet ve hukuk

Mad. Ceza Kanununun 88: comments

Oldukça sık, suçları küçükler tarafından işlenen. mevzuat suç ve diğer faktörlere ağırlık bağlı olarak bu kişiler için sorumluluk tedbirler birbirinden ayırır. Ceza Kanununun tarafından yavru balık yetki düzenleyen temel kurallar - Madde 88.

cezalar

norm ilk bölümünde küçükler uygulanabilir yukarıda belirtilen yaptırımlar, bir listesini sağlar. Mad. допускает вменять: . Ceza Kanununun 88 Bölüm 1 impute sağlar:

  1. Güzel.
  2. herhangi bir faaliyet yasaklanması.
  3. Islah veya zorunlu çalışma.
  4. Kısıtlama veya özgürlükten mahrumiyet.

parasal ceza

Art göre. , штраф может вменяться и в случае наличия у виновного самостоятельного заработка либо личного имущества, и в их отсутствие. 88 saat. Ceza Kanununun 2, ceza failin bağımsız gelir veya kişisel mülkiyet varlığı durumunda izafi ve bunların yokluğunda olabilir. Böylece maddi varlıklar rehine izin verilmeyen öğeleri listesinden düşmemesi gerekir. İnce mahkeme tarafından ve bu kişilerin rızası ile ebeveyn veya kanuni temsilcisine izafi olabilir. ceza değeri binden az. s olamaz. ve 50'den 000. ya da en az 2 hafta içinde suçlu gelir toplamı olacaktır. yarısından fazlası bir yıl.

Gerekli / düzeltici çalışma

Bunlar üçüncü öğenin bölgelerinde konuşulmaktadır. . Ceza Kanununun 88. . Değil 1 yıldan daha uzun - normuna göre, bağlayıcı çalışma 40-160 saat ve düzeltici için atayabilir. Aynı zamanda küçük onun için uygulanabilir, çalışmalarda yer almaktadır. zorunlu çalışma ile Uyum ana meslek faaliyeti veya çalışmadan boş zamanlarında gerçekleştirdi. Süre porsiyon bir cümle için kişi altında 15 yıl yapılmamalı fazla 2 saat / gün ve denekler arasında 15-16 yaş -. 3 saat.

Sınırlama / hapis

Beşinci ve altıncı maddenin bir kısmını düzenlenmiş yaptırım töhmet. . Ceza Kanununun 88. özgürlük Kısıtlama iki aylık bir süre boyunca izin verilir. İki yıla kadar. parçasında 6 art göre. , тюремное заключение может вменяться субъектам с 16 лет. Ceza Kanununun 88, hapis deneklerin yaşı 16 yıl izafi olabilir. Bu durumda, süre 6 yıldan fazla olamaz. Özellikle ağırlık eylemlerinde Küçükler, hem de diğer kişilerin yaş 16-18 yaş fazla 9 yıllık bir süre mahkum edilebilir. yapılan eğitim koloniler Porsiyon. saat içinde. 6 yemek kaşığı. устанавливаются и исключения. Ceza Kanununun 88 kurulmuş ve istisnalar vardır. özgürlükten mahrumiyet ilk kez küçük bir suç sorguya 18 yaş ulaşmamış 16 lt. yaşından önce ilk kez küçük bir suç veya orta yerçekimini işlediği çocuk suçluların, Ve diğer kişilere de izafi edilemez.

ilaveten

Deneme süresi içinde bir asma cezasını çekmekte mahkum gençlerin dikkate dava koşullarını ve konunun bireysel özelliklerini alarak özellikle ciddi, mahkemeyi hak olmayan yeni bir eylemi ise, şartlı ceza konusunda bir karar yeniden oluşturabilir. Bu yeni bir hedef tarih ayarlar. Açık mahkumiyet, mahkeme yüklemektedir belli yükümlülükleri koydu aşağı beşinci kısım Madde 73 arasında Ceza Kanunu. Buna ek olarak, mahkeme yaptırımlar yürütülmesi, kullanırken bazı küçüğün kişiliğinin bazı özelliklerin hesaba bir göstergesi sorumlu kurum göndermek hakkına sahiptir.

Mad. yorumlarla Rusya Federasyonu Ceza Kanununun 88

cezası - Yasal Literatürde ılıman yaptırım vurgular. O ana veya ek ceza olarak izafi olabilir. Böylece, iktidar içinde, mahkeme kanunu ceza uygulanmaz hangi özelliğinin kategorisi için sağladığı dikkate almak zorundadır. Bu, özellikle, kişisel eşyalar (giysi, ayakkabı, vb), böylece varoluş için, onların faaliyetleri için fon gerekli kullanmıştır ve Konular konusu. Gibi Belirtilen içinde makale. , штраф может вменяться законным представителям или родителям несовершеннолетнего, если они согласны на это. Onlar bunu kabul edip Ceza Kanununun 88, ceza, minör veya ebeveynlerin yasal temsilcilerine izafi olabilir. Çeviri kurtarma tesliminden önce veya cümlenin yürürlüğe girmesinden sonra yapılabilir. İkinci durumda, temsilcileri veya veliler dilekçe yazmalısınız. Mahkeme, sırayla, vasiyeti gönüllü ifadesini yanı sıra söz konusu kişilerin ödeme sağlamalıdır. Buna ek olarak, dikkate parasal ceza ödeme kararının yerine getirilmemesi sonuçlarını almalıdır. Ebeveynler (temsilciler) ince geri ödemesi kaçmasına ise icra emri FSSP gönderilir. Kurtarma sonra genel bir şekilde gerçekleştirilir.

zorla çalıştırma zorla alma

fiziksel durumuna göre Küçüklere izafi Zorunlu iş. Onları temel istihdam (çalışma veya mesleki faaliyet) den boş zamanlarında münhasıran gerçekleştirilir çekmek. işin Çeşitleri yanı sıra tesisler hangi onlar iktidar kınadı tanımlanan toprak yapıları çalıştırır. Onların kararları, bu makamlar cezai yürütme muayene kabul etmek gereklidir. Mad. Ceza Kanununun 88 işin süresini sınırlar. Süresi istihdam bağlıdır.Agregasyon çağı. Bu bağlamda, Mahkeme, kararında, dikkate bu faktör almalıdır. Gelen durum kötü amaçla kaçırma küçük eserleri, bunlar mayıs be değiştirilir tarafından daha şiddetli bir ceza. Bu tutuklandı veya hapse atılamaz. yaptırım değiştirirken, mahkeme dikkate Ceza Kanunu'nun (Bölüm 3) 49 uncu belirlenen dönüşüm süresi kriterlerini sürer. düzeltici çalışmaların Atama Sanat gereklerine uygun olarak yürütülür. Kanununun 50. mevzuat bu ceza iddiasına tek sınırlama getirdiğinde - süresi bir yılı aşamaz.

sıkı yaptırımlar

Bu yoksunluk ve özgürlük kısıtlanması. İkincisi Ceza Kanunu'nun 53. kurallarına göre, tahsil edilir. Bu durumda, yasa kurallarının bir dizi kurar. Mahkemede özgürlüğü üzerindeki kısıtlamalar ne olursa olsun kişi tarafından işlenen suçların kategorisinin, sipariş edebilirsiniz. Bu yaptırım ana ceza olarak kurulmuştur. Onun süresi - 2-24 aydır. İstisnai durumlarda, çocuk hapis cezası olabilir. Bu hesaba eylemi, koşullara ve bir kişinin bireysel özellikleri kamu tehlike derecesini ve doğasını alır. O ilk kez bir suç küçük yerçekimi işledikleri takdirde Yapma, hiçbir koşulda, bir çocuk kadar hapis cezası. Benzer bir yasaklama 16 litrenin altında, orta davranır hastalar için ayarlanır.

sınırlama süresi

Ne olursa olsun hüküm tarihi de konunun özel bir bölümde, ve yaşa göre öngörülen cezalar, hapis aşmayacaktır:

  1. 6 yıl - 16 litre eylemi işlemiş küçükler için. Aynı zamanda Hücum küçük veya orta yerçekimi olmalıdır.
  2. 10 yıl - 16 litre çağında ciddiyet arz eden eylemi işlemiş küçükler için.
  3. 10 yıl - için kişi arasında 16-18 litre. Bu suça kategorisinde alakasız.

Mezarın veya özellikle ağır suçlardan Kanununun Özel Bölüm kuralları öngörülen hapis yaptırımı alt sınırı, yarı yarıya azaltılmalıdır.

Sonuç

göz altında kurallarının 7'ye göre, mahkeme cümle yürütülmesi, kullanırken bazı küçük bireysel özelliklerinden bazılarını ele almak ihtiyacı bir göstergesi onun için zorunlu sorumlu vücudu yönlendirmek hakkına sahiptir. Uygun spesifik özellikler duruşmalarda yüklenir. Bazı durumlarda, medosvidetelstvovanie yapılabilir. Herhangi bir ceza, her şeyden önce, bir eğitim karakterdir. Ancak, bazı durumlarda, önlemlerin etkisi sadece istenilen sonucu getirmez, ancak aynı zamanda bir küçüğe zarar verirler. Bu bağlamda, suçlu hesap bireysel özelliklerini dikkate almak önemlidir. Bu cezaevinde, özellikle faillerin dayatılan ağır cezalar durumlarında özellikle doğrudur. Mevzuat eğitim kolonilerde özgürlükten mahrumiyeti cezası direkt kişileri belirler. Bu kurumların yönetim her tutsak ve mahkeme tarafından yöneltilen bağlama talimatlarına uymak yükümlülüğü sorumludur.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.