SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Bir çocukta Sedef: nedenleri, belirtileri, tedavi

Mutlu hayatım doktora gitmedim hiç de, adam. Bebeğinizin sağlığı ile ilişkili sorunlarla başa çıkmak için yoktu o anne Çifte mutlu. Ne yazık ki, bu model daha fantastik bir hikaye gibidir. Her yıl daha sık hasta çocuklar, hastalıklar daha sinsi hale gelir. Bunlardan biri olan sedef (psoriasis). En sık bu patoloji olan çocukları etkilemektedir. Bu makale sedef çocukları, nedenleri ve tedavisi kendini gösterir nasıl bakacağız.

Fotoğraf ve hastalığın Açıklaması

Sedef - deri üzerinde gümüş beyaz papüller şeklinde kendini gösteren kronik bir yapıya sahip bir hastalık,. Bu hastalık bebekler, dahil olmak üzere farklı yaş gruplarından çocuklarda görülür.

Normal keratinositler içinde (deri hücreleri) her 28 günde bir güncellenir. Hastalığın gelişimi ile vücudun savunma ve enflamasyon, akut faz proteinlerin büyük sayıda serbest gerektirir T lenfositleri aynı anda uyarma, gözlenen aktivasyonudur. Makrofajlar ve nötrofiller deriye göç. Bu işlemin bir sonucu olarak, 2-3 gün içinde, keratinositlerin aşırı çoğalmasıyla tamamlanır. cilt çok çabuk azgın epiteli kaybetmek mümkün olmadığından, aktif üreme ile yeni hücreler karakteristik plakların şeklinde kaldırın.

Çoğu zaman, sedef, çocuk anne ve babasının bu hastalık daha erken tanısı konmuş olması halinde gelişir. Hastalık bulaşıcı olmayan ve havadaki damlacıkları tarafından iletilen edilemez. Karakteristik döküntü genellikle bel bölgesinde, kalça, kasık görünür. patolojinin ilerlemesi uzuvlarını ve arka etkiler gibi. Bebeklerde çoğunlukla çocuk bezi ile temas alanlarda lokalize döküntüleri.

Hastalığın Tanısı basittir ve herhangi bir ciddi araştırma gerektirmez. Bazı durumlarda, doktorunuz biyopsi için etkilenen bölgeye bir kazıma ek alıp, diğer patolojiler benzer doğasını hariç tutabilir.

Tedavi hastalığın şiddetine bağlıdır, eklem lezyonlarının varlığı, hastanın yaşı ve önceki deneyim tedavisi. Genellikle doktorlar bu olumsuz değil güçlü vücudu etkileyebilir gibi hormonlarla ilaçların kullanımını en aza indirmeye çalışın. Tedavi stratejileri hakkında daha fazla bilgi için aşağıda açıklanmıştır.

sedef nedenleri

Yukarıda işaret edildiği gibi, deri hücrelerinin olgunlaşması normal döngüsü 28 gün vardır. sedef hastalığı, levhaların oluşumunu gösterir yaklaşık üç gün, indirgenir.

Bilim adamları bulduk: Sağlıklı bir çocuğun derisinde aynı değişiklikler vardır, etkilenen bölgelerde söyledi. Ayrıca, hastalar genellikle immün ve endokrin sistemleri, metabolizma ve diğer patolojik değişikliklere düzensizlikler dikkat edin. Bütün bunlar sedef sistemik bir hastalık olduğunu gösterir.

Çocuklarda sedef ana sebepleri birkaç gruba ayrılabilir:

 • kalıtım;
 • Deniz;
 • enfeksiyon.

Kalıtım - hastalığın ortaya birincil faktör olmaktadır. Bu gerçek ailede dermatoz ikizler ve yakınlarının uzun süreli çalışma, hem de biyokimyasal çalışmalar mükemmel sağlıklı aile üyeleri tarafından onaylanır. 60-70% - anormallik ebeveynlerin birinde onaylanırsa, bir çocukta sedef ortaya çıkması ihtimali hastalığı hem de teşhis edildi% 25'tir.

Sözde çevresel faktörler mevsimsel değişiklikler, çocuğun stres, giyim, deri ile temas ruhu üzerindeki etkisini içermektedir. okul veya anaokuluna Hasta bir çocuk üzerinde yoğunlaşırken nedeniyle bulaşma korkusu kısıtlama temasa - bunlar etkilenen bölgede kötüleşen hastalık ve artış provoke sadece birkaç örnektir. Zihni nedeniyle hormonal değişiklikler organizmaya ergenlikte özellikle hassas olduğuna inanılmaktadır. Bu nedenle, vakaların büyük bir yüzdesi ergenlerde teşhis edilir.

Çocuklarda sedef nedenleri genellikle bulaşıcı doğası vardır. Grip, zatürre, hepatit - bu hastalıkların hepsi bulaşıcı bir alerjik tepki mekanizmaları başlatıyoruz. Ayrıca, sözde enfeksiyon sonrası formu üretmek papüler döküntü damla şeklinde vücuda yayılır.

Hastalığın Özellikleri

Hastalığın akut izole yaz ve kış sürümleri oluşma zamanına bağlı. Son büyük yardım ultraviyole radyasyon tedavisi olarak.

Buna ek olarak, patoloji gelişme aşağıdaki döneme ayrılır:

 • gecikme (çocuklarda sedef başlangıç belirtileri vardır öncesi dönem).
 • Semptomatik (ana klinik belirtileri ortaya çıkması ile karakterize edilir).
 • Gerileme (hastalık belirtileri kaybolur).
 • Nüks (semptomların nüks).

remisyon süresi tedavinin etkinliğini değerlendirmek için ana kriterdir. Tam (tüm kayboldu döküntü) ve eksik olabilir. İkinci durumda doktorlar "görev plaklar" denildiği birkaç unsur vardır.

Akut sabit ve gerici: Ayrıca hastalığın ortaya üç aşama vardır. regresyon - İlk aşama, sürekli yavaşlama ile karakterize yeni lezyonların ortaya çıkması, ve üçüncü ile patolojik sürecin gelişimi ile karakterizedir.

Nelerdir çocuklarda sedef belirtileri (fotoğraf)

İlk aşama sürekli pul ve kaşıntı gümüş beyazımsı yamalarla kırmızı adalar şeklinde deri döküntüsü üzerine görünümü ile karakterizedir. ikincil enfeksiyon birleştirme olasılığını arttırır kanama vardır, bu plaklar üzerine çatlakların son oluşumu sonra.

Harici olarak, çocuklarda deride papül erişkinlerde benzerdir, ancak bazı farklılıklar var. Kebnera sendromu, özelliği böyle bir teşhis genç hastalar için, yaralanma ya da tahriş etkilenen bölgelerde pişik ortaya çıkmasını, yani.

Gümüş-beyazımsı plaklar tüm vücut parçaları üzerinde lokalize edilebilir. Çoğu zaman bu kalça alanı, dizler, göbek ve kafa derisi etkiler. Vakaların üçte birinde, doktorlar çocuklarda tırnak sedef teşhis. Tırnak plakasının bir yüksük delik benzer küçük delikler oluşturulur, bu bir yüksük bir belirtisi olarak da bilinir. Genellikle plaklar sağ deri katlarının bulunabilir.

Çocuklarda sedef türleri

 • Blyashkovidny. Hastalığın bu formu en sık ortaya çıkar. Cilt üzerinde küçük kırmızı noktalar ortaya çıkması ile karakterize edilir. genel olarak gevşek ve pul, ve alt üst tabaka - çok sıkı. ölçekler kaldırıldığında, plaklar boyutunda artmaya başlar.
 • Gözyaşı. seti, açılır gibi görünüm küçük kırmızı noktalar ortaya çıkması ile karakterize hastalık Bu tip. Papül hızla ebatları giderek büyüyen, deri yüzeyi üzerinde yetiştirilir. Çoğu zaman kafasına ayaklarda ve ellerde lokalize. Çocuklarda Guttat psoriazis, belirtiler genellikle dört ila beş yaş arasında, ağırlıklı olarak streptokok enfeksiyonu sonrası yoktur görünür.
 • Pustular. Bu, en yaygın ergenlik döneminde çocuklarda teşhis edilir, hastalığın oldukça ciddi formudur. Papüller olmayan bulaşıcı eksuda ile doldurulur.
 • Genelleştirilmiş püstüler psoriasis. çocuklarda hastalığın başlangıç aşaması aniden, patoloji hızla derideki yayıldı yanar. Hastalık sıklıkla kalp, böbrek ve diğer iç organlar sistemlerini etkiler.
 • Fleksor yüzeyler. Hastalık hafif cilt yüzeyi üzerinde yetiştirilir düz papül görünüşü ile eşlik eder. Bu form en sık uyluk, kasık alanının içini etkiler.
 • Eritrodermik. Patoloji ağrı ve şiddetli kaşıntı ile karakterize edilir. Zamanında tedavi eksikliği ciddi komplikasyonlara yol açar ve bazı durumlarda - ölüm.
 • Çocuklarda Artropatik sedef. Bu düzenlemenin Fotoğraflar, patoloji uzman tıbbi referans kitaplarında bulunabilir. Bu ayak, konjunktivit gelişme şişme, genel rahatsızlık, kas sertliği ile karakterizedir.

tanı

Hastalığın Tanısı geçmişi verilerine dayalı icra edilmektedir, deri, saç derisi ve tırnak baş bölgesi inceleme sonuçları. Bazen epiteli mikroskobik gevreği yardımına başvurdu.

Doktor çocuklarda sedef onaylamıştır Eğer ebeveynler umutsuzluk olmamalıdır. tüm uzman tavsiyesi ve yaşam güncel sorunu çocuğa doğru tutum tabi tehlikede değildir. Bu hastalığın tedavisinde olumlu tutum - önemli bir faktördür. Onun tırmandığı genellikle sinir krizi de gözlenmektedir, stres, bu nedenle, bebek iyi bir ruh hali sağlamalıdır.

ilaç tedavisi

Çocuklarda nedir sedef, şimdi bu hastalığın tedavisinin ana yöntemleri hakkında konuşma zamanı, anlatılır. Hastalığın Tedavisi - bu asıl amacı küçük hastanın durumunu izlemek ve yaşam onun kalitesini artırmak için uzun bir süreç. Şu anda, Doktorlar saatlerce bu sorun hakkında unutmak izin verecek tedavinin herhangi bir yöntem, sunamaz. İlaç sadece bir süre için sedef alevlenme azaltmaya yardımcı olur.

Tedavinin en etkili taktikleri dikkate hastalığın formu, patolojik sürecin şiddetini, potansiyel hastanın yaşı almalıdır belirlemek. Kural olarak, çocuk merhem ve özel kremler ile lokal tedavi tavsiye edilir. Aşağıda ilaçlar bu hastalık için reçete edildiği daha yakından bakmak.

 • Desensitize edici (% 10 kalsiyum klorür çözeltisi) ve sedatifler (valerian tentür).
 • Çocukların antihistaminikler taşınan içinde sedef belirgin kaşıntı tedavisinde ( "Suprastin", "Tavegil®").
 • Genç hastalar ( "piridoksin" "riboflavin" "cyanocobalamin") B vitaminleri reçete.
 • etkinleştirmek için vücudun savunma pirojenik özelliklere sahip ilaçlar reçete. Bunlar, hücre bölünmesinin oranını yavaşlatmak, vasküler geçirgenlik ( "Pyrogenalum", "prodigiozan") normalleştirir.
 • salisilik veya prednizolon merhem ile bandaj kullanılabilir avuç içi plaklar mücadele etmek için. kafasına çocuklarda sedef ise, merhem papaverinovuyu önerilir.

Bu, yukarıda tarif edilen verimsizlik, tedaviyi yapan doktor steroid reçete edebilir. Dozaj bireysel seçilir.

, Haşaratların öldürülmesi çürümüş dişleri tedavi etmek: eşlik eden hastalıklar, enfeksiyon kaynaklarını sterilize etmek son derece önemli olduğunda.

Ne diyet olmalıdır?

Çocuklarda sedef tedavisi ilaç değil, aynı zamanda güç düzeltme sadece gerektirir. Bebeklerin hepsi çok basit olduğu için - onlar tatlı ve yağlı yemem. yaş yaklaşık 12 yıldır bir yıldan diğerine ve küçük çocuklar için yemekler değiştirmek zorunda kalacaktır. Bildiğiniz gibi, bağırsaklarda sorun tahriş şeklinde dışarıdan tecelli ve cilt üzerinde döküntüleri. Aslında, sindirim yolu arızalar ziyade onun tırmandığı bir çocukta sedef neden, veya.

Öncelikle çünkü diyet temiz pişirmeyi ve hamur işleri, baharatlı ve kızartılmış gıdalar olmalıdır. tüketim aza indirilmelidir ve bazı narenciye ve çikolata.

çocuk için, tatlılar vazgeçerek genellikle en korkunç tedavi olarak kabul edilir. Ebeveynler doğru maksimize böyle bir adımın gerekliliğini açıklamak gerekir. Şeker kurutulmuş meyveler, kızarmış gıdalar ile değiştirilebilir - buğulanmış. çocukla anne günlük diyet revize eğer daha iyi olurdu. çocuk yetişkinlerin adına dayanışma hissetmeye vardır, o diyette böyle bir değişikliğin ona rahatsızlık yayınlanmayacaktır.

Hijyen hakkında konuşun

Doktor çocuklarda sedef tanısı olsaydı, özel dikkat onun sağlığına önem verilmelidir. İdeal her gece adaçayı, papatya veya keten tohumu ilave ile sıcak banyo yapmak için tavsiye edilir. Sen sünger ve fırça ve şampuan kullanamaz ve sabun iyi özel tedavi seçenekleri ile değiştirilir. Kural olarak, onlar güçlü bir kokuya sahip, ancak kaşıntı ince çıkarmayın.

Hemen banyo sonrası yumuşak bir havlu ile promakivat cilt ve silin. nemlendirici özel yağ uygulamak için yanlış olmayın.

Çocuklarda Sedef (Bu makalede sunulan hastaların fotoğrafları) otoimmün bir hastalıktır kabul edilir. vücudun savunma onların birincil işlevi yerine getirmek için başarısız o kadar zayıftır. Hastalık etkili olduğu tedavi için, bağışıklık sistemini güçlendirmek için gereklidir.

Vitamin takviyeleri doktor tayin edebilir, ancak anne doğal vitamin miktarını artırmak gerekir. Bu tablo, her zaman meyve, sebze, süt ürünleri olması gerektiği anlamına gelir. Mutlaka yatmadan dahil daire, havalandırmak gerekir. Sertleşme eğitimli, fakat sadece bir uzmana danıştıktan sonra yapılabilir.

Nasıl sedef ile bir çocukla yaşamak?

Biz çocuklarda sedef ne ayrıntılı olarak tarif edilmiştir. Bu hastalığın nedenleri ve tedavisi ayrılmaz bir şekilde bağlantılıdır. Hastalık belirtileri geçmemiş kadar Bundan sonra ne yapmalı? Nasıl böyle bir tanısıyla bir çocuk yaşamak için?

Her şeyden önce bulaşıcı nitelikteki patolojilerin gelişimini önlemek açısından önemlidir. Tonsillektomi ve adenotomy sadece üç yaşından sonra yapılabilir. Ameliyattan bu tür sürecini olumlu etki vakalarının% 90'ında. Bu tanı hastaların% 10'unda tırmandığı devam etmektedir.

Çocukların olsun nüks etmekte bu alan gösterisinde Çeşitli çalışmalar yaşlı engelli değiştirilir daha az yaygın patolojiler vardır.

"Sedef" tanısı Çocuklar özel bir klinikte sürekli gözetim önerilir. Bu yaklaşım sayesinde tekrarlanan nükslerin olasılığını azaltır. Bu amaçlar için, küçük hastalar ultraviyole radyasyon, vitamin ve enfeksiyon sağlık odaklarının kursları reçete.

Sonuç

Bu yazıda, sedef çocuk (resme bakın) kendini gösterir anlattı. deri üzerinde plakların görünüm ve kaşıntı ile karakterize edilen hastalığın ilk aşamasında. Eğer bu belirtiler acil tıbbi yardım almalısınız yaşarsanız, gerekli sınavı geçmek ve uygun testleri geçmek için. Tabii ki, sadece sedef tedavisi için yetenekli bir yaklaşım gerektirir. Sen kendi kendine tedavi etmemeli ve ninemin tarifleri yardım isteyin. Nihai tanıyı doğrulamak ve tedavi sadece yetkili uzman can. Ebeveynler sürecini kontrol etmek ve mevcut alternatifleri hakkında bilmek hakkına sahiptir.

Sedef hastalığı - otoimmün bir doğa oldukça yaygın bir hastalıktır. Çocuğunuz böyle teşhis koymak ise negatif ruh hali ve bebeğe iletilen çünkü vaktinden endişelenmeyin. Dünya çapında bilim adamları aktif bu hastalıktan evrensel çare bulmaya çalışmalarımız devam ediyor. Ne yazık ki, dursun modern tıbbın sunduğu ilaçlar, semptomları azaltır. Her durumda, tedavi pigeonholed geciken edilmemelidir. Sağlıklı kalın!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.