Haber ve ToplumKültür

Lenin Nişanı. satılık Bellek

Rusya tarihinin yanı sıra başka durumda, cari ünlü ödülün öyküsü birden fazla yüz yıl işaretler vardır. Siparişleri, madalya - bu sadece kurumsal işaretler değil. Bunlar insanlar tarafından kabul edildi tüm yol, yansıtmaktadır. Zafer onun aşamada devlet veya tarihsel olayların doğrultusunda zaferleri ve kurtuluş hareketlerinin savaş ve dönüm noktaları tarihini izlemek mümkündür.

George Cross ve Sovyetler Birliği'nin Kahramanı Star al Andreya Pervozvannogo ve tanınmış "Neck ile Anna", Zafer ve tabii al, Lenin Nişanı. Hepsi bu ve tartışılacaktır.

Modern Rusya'da, birçok şeyler tutum, öyle ya Ulyanov adı taşıyan başka Bağlı, yanlış dikkate değer değil, geçmişin bir kalıntısı olarak kabul. Bizim devlet kurmada Lenin figürlerin pozitif veya negatif değere Argümanlar tarihin kendisinin yargısına bırakacaktır. Ama bu katman zamanın dışında geçemez.

Yani, Lenin Nişanı. onun kaderi bugün nedir bu ödüle rolü neydi? Bu ayrım Nisan 1930 yılında kurulmuş ve Sovyetler Birliği olarak bilinen genç devletin en yüksek ödülü, durumunu vardı. Ancak, 30 yıl muhtemelen kıyafetinin durumunun resmi onay yılıydı. kaynaklarının sayısı arttıkça, yeni bir "İlyiç" ödülünü oluşturulması gereğine ilk kez 1926 yılında söylenmiştir.

Blucher, Voroshılov Krupskaya, Budyonny, Tupolev, Brejnev, Konev: Lenin'in Düzeninin en ünlü şövalyeleri. Genelde, tarih bin 400'ün üzerinde kopya teslim edildi. Ayrıca Lenin Nişanı cumhuriyetin şirketleri, şehirler, kurumlara verildi.

O vb ülkenin konumunu ve statüsünü, bilim ve teknolojide üstün başarıları, sosyal faaliyetler, güçlendirme amaçlı çeşitli etkinliklere üstün başarıları için teslim edildi

Açıklama ödülleri (sürümünün son sürümü)

Lenin al platinden yapılmış altın madalyon kabartma resim VIUlyanova profili ile kaplanır. portre etrafında koyu arka plan aralarında boşluk yakut kırmızı emaye ile doldurulur, sınırlı altın jantlar olduğunu. Aynı malzeme hükümet solda ve çekiç ve orak madalyon altındaki yıldızı imzalar yanı sıra, ödül sağ üst kısmında bez afiş renktedir. afiş altın harflerle, "Lenin" yazılır On. beşgen bloğu ile, çıkıntı ve halka ile bağlı hareli için kırmızı ve sarı şerit ile kaplanmıştır.

(Ayakkabı olmadan) ödül toplam ağırlığı, yaklaşık 33.5 gram (- 28.6, platin - altın 2,7) olduğu; biraz daha 31 gramdan - saf metaller, geri kalan - emayesi ve diğer olası yabancı maddelerin ağırlığı.

Bu kayda değer olduğunu varlığını dönemi için Lenin Nişanı, birkaç kez
görünümünü de değiştirdi. En kıyafetinin 4 tür (tip) da bilinir. Dördüncü Tarif ettiğimiz. İlk üç parametrenin bir dizi farklılık:

  • Tip 1 (1930 - 1934 gg.). Bir ayırt edici özelliği - Lenin Profili traktör ve endüstriyel binaların alçak kabartma altında görüntüsü. Bir malzeme kullanılan gümüş, altın yaldızlı ve kırmızı emaye gibi. 700 adet baskısında yayınlandı.
  • 2 türü (1934 - 1934gg.). malzeme zaten altın değil, yeterince yüksek numunesini (650) ve kırmızı emaye kullanılır gibi. Bundan sonra, görünüm, bas gümüş geliştirmek. Bu tip damgalı süslemeleri tam sayısı bilinmemektedir. Maksimum bilinen numarası - 2676.
  • 3 tipi (1936 - 1943gg.). son halini Daha hatırlatan. Regalia oluşturmak için kullanılan platin, altın, imal Bas 950 örnektir. Dolaşımdaki seri numaralarının Mahkemesi bu tip 10'dan fazla 500 emir idi.

İlk üç tiplerinin hepsi bir vida ile giyim bağlanmıştır.

Lenin Nişanı ne kadar? Tabii ki, bu ödül imalatı yanı sıra tarihsel değeri kullanılan malzemeleri göz önünde birçok bu sorun var. Bu konuda ahlaki yönünü atmak, o zaman bu ödülün değeri çok etkileyebilir. Örneğin, serbest bırakıldı regalia plaka numarası (daha küçük, daha değerli), dolaşım, bırakma süresi, belge, güvenlik ve diğer faktörlere de bağlı olarak. birden fazla kaynaktan veri incelendiğinde, Lenin'in Düzenin fiyat birkaç bin dolara 400 arasında değişebilir söylenebilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.