Gıda ve içecekÇay

Nane çayı

yararlı bir bitki, belki de her şeyi biliyor - nane gerçeği. Ancak, tüm en az bir kez hayatlarında, o kadar ünlü olduğunu bile nane çayı biliyor herkes gördü yoktur.

o kullanılması gerektiğini durumlar içinde hangi özellikleri nane, anlamaya çalış.

Nane çayı - soğuk algınlığı için mükemmel bir ilaçtır, neredeyse bir ilaç olarak kabul edilir. Sadece, bir kaşık soğutmalı kaynamış su küçük bardak bırakır doldurmak demlenmeye, sonra süzün ve içmek gerekir. Bu demleme çay en basit teknolojidir ama aynı zamanda ve uçucu yağlar nedeniyle bu yöntemle, en doğru buharlaşmaya zamanım yok.

Bir kişinin konusunda endişeleri varsa, kötü nefes, burada ve yardım nane çayı geliyor. Çoğu zaman yemek yaparken bu durumda büyük yardımları, ağzınızda hijyen sağlamak dişeti çeşitli hastalıklarda durulama tıbbi ve diş macunu iksir eşit yardımcı olarak çıkıyor çay yaprakları, bitti.

ufak bir çocuk grip işareti veya soğuk da verebilir bu mucize içeceği sadece düşük konsantrasyonlarda daha iyi demlemek. Bu tür bir çözelti, daha sonra keskin düşüşünden ayrılmış ikinci bir süre sonra, bebeğin burun yıkayınız.

Özellikle etkili nane çayı buna bal ekleyerek: Bu özellikle soğuk kış havalarda faydalı ve lezzetli.

Bir kişinin endişe ise ek olarak, yaklaşık zaten bağırsak veya mide, nane çayı hastalıkların bir dizi standart haline gelmiştir - bu yardımcı olacak bir şeydir. O sarsıcı kolit ve asit fazlalığı tavsiye, mide ağrısı ortadan kaldırır geliştirir sindirim, şişkinlik, kramp ve kolik yardımcı olur.

Genellikle nane çayı, stresi azaltan bir sakinleştirici etkisi vardır olduğu bilinmektedir. Bu muhtemelen onun başlıca avantajlarından biridir. yatmadan önce, rahatlamaya yardımcı olur.

Nane ayrıca, baş ağrısı azaltmaya yardımcı anksiyete veya stres neden olur migren hazımsızlık, rahatlatır.

Bu nedenle bitki kalsiyum gibi besin açısından zengin olması nedeniyle, grup B, fosfor vitaminler, nane çayı önemli ölçüde güçlendirmek için yardımcı bağışıklık sistemini geliştirir.

Nane çayı hamilelik sırasında ve yolculuk sırasında hem mide bulantısı ile yardımcı olur, o en menstrüel kramplar ve diğer kas için analjezik etki telaffuz etti zayıflatır , bağırsak kolik özellikle küçük çocuklarda.

erkek hormonlarının - nane çayı diğer bir şaşırtıcı özelliği nedeniyle androjen içeriği yüksek olan kadınlarda saç, kontrolsüz büyümesini azaltmaktır. Birçok şifalı ve araştırmacılar bu harika içecek düzenli kullanım bacaklar, göğüs kadınlarda saç miktarını ve vücudun diğer istenmeyen alanları azalttığını söylüyor.

Bunlar nane çayı erkekler onun aşırı kullanımı kaçınması lazım, bu yüzden de gücünü azalttığını söylüyor.

Kadınların arasında, nane yardımıyla kilo inanılmaktadır. Bunu yapmak için, sadece her iki saatte bitkilerin aromasını teneffüs ve bir veya iki hafta sonra, sonuç ortada. bağırsakları normale çünkü nane çayı, herhangi bir diyetin bir parçasıdır.

Aynı zamanda, ancak, nane çayı geğirme zaman tavsiye edilmez olduğunu bilmek gerekir.

Yaz sıcak havalarda Kim çay yaprakları, mucize bitki nane, limon veya misket limonu, şeker veya bal birkaç dal içeren bir serinletici içecek, içmedi.

Sadece, zayıf çay yapmak çay sprigs bırakır eklemeniz gerekir nane ve mevcut ve servis etmeden önce, şeker, limon ve buz ekleyin. Bu içecek sadece çok lezzetli, ama yaz sadece yeri doldurulamaz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.