ÇirkinlikBahçıvanlık

Gösterişsiz oda yolcu: tepeli Chlorophytum

Görünüm Tepeli Chlorophytum Chlorophytum eski atıfta iki yüzden fazla türü bulunmaktadır. Bu bitkiler dünyada hemen hemen tüm tropik ve tropik altı yetişen: Asya'da, Afrika ve Madagaskar'da yanı sıra Avustralya ve Güney Amerika'da.

Chlorophytum - En popüler ev bitkileri biri. Bu olağanüstü sağlamlık, her şeyden önce, kaynaklanmaktadır. Onlar cesur ve kaprisli, sabırla bakımında kusurları ve çoğaltmak kolay tolere. Bundan başka, bu bitkilerin, özellikle Chlorophytum tepeli görünümünde, kapalı hava kirleticilerin saflaştırılır ve böylece oksijen zenginleştirilmesi, dezenfekte. Bu bitkinin yararlı özelliklerini dikkate aldığımızda, mutfakta değil, aynı zamanda yatak odası ve çocuk odalarında sadece büyümek için tavsiye edilir.

Vatan türler Chlorophytum Tepeli - bu epiphyte olarak nemli ormanlarda yetişir Güney Afrika,. Bu yıllık bitki uzun zambak bazal rozet toplanan yaprakları vardır. Geniş yumrulu kök bir nem birikir edebiliyoruz. Chlorophytum gelen Çiçek sapları ibikli - Uzun ve ince, ama yeterince güçlü sarkık. Çiçeği küçük beyaz çiçekler, sonra oluşmuş saplar "kids" uçlarında - ile yaprakların rozet hava kökleri. Yeter nemli toprağa küçücük çalı dikmek ve o hemen kök salar ve mayalanmaya bırakın. Bitki alışık sonra kök kesilir. "Çocukların" Çok sayıda anne çiçek zayıflatabilir, bu yüzden çıkarılmalıdır.

Chlorophytum Tepeli Bakımı yanı sıra bu cinsin diğer türler için oldukça basittir. O halde oldukça hoşgörülü ve sıcaklık değişimlerine, ısı seven sayısını ifade eder. Ancak kışın hala sıcak bir yerde pencere pervazına kaldırmak önerilir. 10 santigrat - bitkilere zararlı dış sıcaklık 6 + altına düşecek.

Normalde gölge tahammül rağmen tepeli Chlorophytum, oda iyi aydınlatılmış sever. Işık yayılmış olmalıdır. direkt güneş ışığına bitki göstermek için arzu değildir: yanıklar yapraklar üzerinde görünebilir. ideal bir seçenektir, uzun yaprakları verilmiş ve tencere Chlorophytum asılı büyüyen edilecek bitkilerin kaynaklanıyor. Unutulmamalıdır: Diğer birçok kapalı bitkisi olarak Dekoratif yapraklı, Chlorophytum yaprakların rengini değiştirebilir bir gölgeli alanda yerleştirerek ibikli. üzerlerinde beyaz çizgili az fark hale gelir ve çiçeğin dekoratif değeri büyük ölçüde azalır.

Nakledilen ve erken ilkbaharda genellikle Chlorophytum yayılır. Ancak, bu basit bitkinin, nakli zamanı önemli değildir söylenebilir. Çiçek kuvvetle büyüdü ve bir tencerede yer bırakmamış ise, yılın herhangi bir zamanında transplante edilebilir. Toprak humus, kum ve turbanın ilavesiyle çim ve zemin levha arasında olmalıdır. bitki Sulama bol olabilir, ama aşırı öyle olmalıdır - toprak oda sıcak aylarda biraz nemliydi ki. Kış aylarında sulama ılımlı olmalıdır: Yılın bu zamanında toprağın su basması kötü bir çiçek getiriyor.

Bitki çok kuru ise, Chlorophytum yaprakların uçları kahverengi ve kuru büyüyebilir, orta derecede nemli havayı sever. Bu belalar periyodik ilaçlama önlemek yardımcı olun. o tencere temas etmeyecek şekilde - Sıcak yaz ona su az miktarda dökülen, çakıl veya genişletilmiş kil ile tepsiye çiçek yerleştirmek iyi olacaktır. Gibi suyun buharlaşması tavada biraz dökmek gerekiyor.

Chlorophytum, sıvı gübre (başına bir kere hafta) kış hariç yıl boyunca beslenir. Yaz aylarında bitki açık balkon ya da bahçede ayı yararlıdır - ikinci durumda, onlar doğrudan güneş ışığı ve taslaklar korunmaktadır kuytu bir yerde, seçmelidir. Yağışlı sezon, pota su birikip kalmamaktadır sağlanmalıdır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.