KariyerKariyer yönetimi

Pilot - Bu nedir? Veya denizin aşık bilimsel yaklaşım

En az bir kez hayatında her insanın ifadesini, utters "Ve pilotu -? Şudur" gururla bu unvanı taşıyan Man - elinizin arkasına olarak kıyı bölgesini bilen ve her türlü hava şartlarında güvenli yolda limana gemiyi getirmek mümkün gezgini dostum vardır.

Pilot deniz en prestijli ve iyi ücretli iş biridir yerleştirin. Hiçbir modern deniz veya nehir gemisi bir uzmana hizmetleri olmadan yapamaz. sorusuna ilk cevap: "? pilotun - budur" yazılı, yelken yönlere Batı Avrupa kıyıları kitabında yaklaşık 500 MÖ okunabilir

deniz haritaları, pusula ve diğer seyir araçları kullanmak tipik bu ilginç eski mesleği çelik Arapların ilk temsilcileri.

Pilot veya geminin kılavuzu

yelken yön geçirme hakkında Bilim navigasyon sanatının ayrılmaz bir parçasıdır. Yok deniz yolculuğu pilotun katılımı olmadan tamamlandı. Ve belki neredeyse bir deniz seyir esnasında hiçbir yolcu soru ile ilgili değildir edilebilir: "Pilot - bu" ama uzakta güvenli bir şekilde kıyıdan gibi güvenle gemi yelken tekrar ulaşmak sırf o olur. Pilot mesleği hakkında daha fazla bilgi edinmek için romantik seferlerin kitaplara, ilk etapta danışılmalıdır. zamanında çünkü Onlarda kelime "Pilot", hem de mümkün olduğu ortaya çıkıyor harika coğrafi keşifler, profesyonel zorunlu geminin mürettebatın bir üyesiydi ve açık denizde onun süre boyunca geminin emniyetinin sağlanması ve liman veya limana girerken sorumluydu . Her geminin pilotu katkısı, navigasyon sağlayan ve deniz çizelgeleri bilgilerin adscititious sayesinde yaratılmış ilk aracı çok önemlidir. Zamanla, yön yelken denizcilerin çalışma konusunda uzmanlaşmış faaliyet lisans tabi olmuştu. Sonuçta, alandaki uzmanlar daha oldu ama hepsi değil güvenle geminin emniyetini emanet başladı.

Modern Pilot - Bu nedir?

Kelime "Pilot" Hollandalı tarafından çevrilmekte anlamına Rus dili kelime "Pilot kitabı" göründü "geminin yönünü."

Eğer ünlü deniz ansiklopediler birini okursanız sorusuna birçok yanıt bulabilirsiniz: "Pilot - Bu kim?" lotsiyam Ana uzmanlık eğitimi fairway astar sözde ilişkin seyir güvenliği ile ilgili damarın ana tavsiyelerde bulunmaktır. Yani Pilot sadece bir rehberdir ne. Geminin komutanı kaptanı ve kendisine emanet edilen geminin kaderi ve güvenliği için sorumluluğu altındadır.

Eğer bir pilot olmak için ne gerekir?

Bugünün pilotlar ise Denizcilik İdaresi aşağıdaki gereksinimleri karşılaması:

  1. Bir kişi değil, üst düzey görevlisi seviyesinin altında yeterlilik ile navigasyon alanında üniversite diplomasına sahip olmalıdır.
  2. O onun özelliklerine karşılık gelen eylemleri gerçekleştirmek için her gün mümkün olduğunu onaylayan kendi alanlarında nominal kimlik uzmanı olan ve bir sertifika, tıbbi komisyon sonuca sahip olmalıdır.
  3. Profesyonel Pilot - Bir az altı ay sihirbazın bir dönem yaşamıştır ile staj geçti bir kişi.

Nedeniyle navigasyon alanında coğrafi keşifler uzun meslekler Pilot mesleğinin çağdaş pazarında yapılmıştır gerçeğine özel bir talep değil, ama her şeyden öğeleri ve iyi ücretli bir iş bulmak için belirli arzu varlığında oldukça gerçek.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.