KariyerKariyer yönetimi

Eğitim, sertifikası, iş tanımı ve iş: uluslararası ilişkiler üzerine Özel sürücüsü

kolay değil, ama çok - Kamyon sürücüleri (dışişleri) ilginç bir meslek. Yakın ve uzak yurtdışında ülkelerde, bir eğlence yeri ve külfetli değil bir sürü çeşitli taşıyan "direksiyonu çevirmek" gibi görünebilir. Aslında, herkes işin böyle bir ritim dayanabilir olduğunu. Bugün, bu meslekte daha iyi tanımak onun avantajlarını ve dezavantajlarını anlamak sunuyoruz. Ayrıca, bir kamyon şoförü olmak için gereken ne olduğunu öğrenmek.

uluslararası sürücü - değil mi?

Mesleğin temsilcileri - büyük kamyon sürücüleri olan uzun mesafelerde uçan. Bu aktivite bağımsız bir birey girişimci (bu durumda müşteriler için bakmak zorunda kalacak) olarak kayıt yaparak pratik olabilir ve işveren şirketin talimatları doğrultusunda nakliyatında bir çalışanın yerine getirmektir.

Mesleğin Tarihçesi

Uzak yerleşim kargo çeşitli taşımak için ihtiyaç uzun zamandır insanlığın ortaya çıktı. mevcut haliyle uluslararası bir sürücü olarak Meslek ticari bir taşıtta çıkması ile, geçen yüzyılın başında şekil almaya başladı.

Mesleğin toplumsal önemi

Uzun mesafelerde eşya (ve hatta diğer ülkelerdeki) Ulaştırma ekonomisinin her tür çok popüler bir hizmettir. Malların küçük hacimleri ray, yani motorlu araçlar tarafından göndermeyecek çok daha iyidir, çünkü bir sonucu olarak, deneyimli kamyoncu talebin küçük ve orta ölçekli işletmelerin geliştirilmesi bugün yeterince yüksektir. kurumsal müşterilere esnek ve uluslararası sürücüleri için ek kolaylık. Bu gerekli olduğunda mal göndermek yerine, nakliye şirketleri tarafından ayarlanan süre beklemek sağlar.

uluslararası mesleğin saygınlığı

Kuşkusuz, temel avantajı kamyoncu çalışmalarına diğer ülkeleri ziyaret etmek fırsattır. Yani, sürücü manzaraları görmek için mahalle yürüyebilir uluslararası durur iken. Bu arada, yurt dışında mal taşıyan insanların çoğunluğu, tüm Avrupa başkentlerini seyahat ettim. Bu çalışmanın bir diğer avantajı iyi ücret çağrılabilir. Böylece, ortalama olarak özel olarak veya maaşlı çalışan olarak çalışıp çalışmadığını bağlı olarak, 2005 avro arasında değişebilir.

eksileri

Önemli bir dezavantajı sevdiklerinize ve aileden uzun ayrılık çağrılabilir. Yani, bazen uluslararası sürücüleri evden üç hafta boyunca veya daha uzun olmak zorunda. Bu gerçek aile ilişkileri üzerinde olumsuz etkisi vardır. Böylece, meslek boşanmış kişilerin oldukça fazla üyeleri arasında değil her kadının üst üste üç veya dört hafta geziden kocasının dönüşünü beklemeye hazırdır çünkü.

Buna ek olarak, uluslararası sürücülerin çalışma sağlığı olumsuz yönde etkilemektedir. Çoğu problem omurga ve sindirim sistemine kamyon ortaya çıkar. Mesleğin temsilcileri oturur pozisyonda bütün gün geçirmek ve onların yiyecek temeli daima fayda ve kalite ile karakterize edilmez fast food ve yol kenarında kafe, gıda geçerli: nedeni oldukça basit. Bütün bu faktörler, sonuçta birkaç yıl içinde bir kişinin doktora gidin ve ciddi sağlık şaşkın gerektiği gerçeğine yol açar.

Bu mesleğin diğer dezavantajı sorumluluk oldukça fazla çağrılabilir. Çoğu zaman, vagona mal, pahalı ve ihmal veya dikkatsizlik nedeniyle hasar şirket müşteri tarafından neden olduğu zararla ücretli sürücüyü neden olabilir.

uluslararası bir sürücü olunur?

Bu meslekte kendilerini adamak isteyen için temel gereksinim uygun kategori ve büyük boy araçlar (tercihen en az beş yıl) sürüş deneyimi ile bir ehliyet sahip olmaktır. Buna ek olarak, uluslararası sürücülerin dersler vardır. Kural olarak, büyük çaplı sürüş okulları ile düzenlenmektedir. Onların Sonunda uluslararası ilişkilerde sürücünün kanıt sağlayacak gerekli incelemeleri, geçmesi gerekecektir. Bu arada, belge o kadar gerekli olmadığını inanılır ve ihtiyaç asla kamyonunda Avrupa'da. Eğer bir şirket haline almak istiyorsanız Ancak, orada bu tür delillerin varlığını gerekli olacak, muhtemeldir.

Buna ek olarak, arabaya yol olabilir lütfen unutmayın. Bu nedenle, uluslararası ilişkiler sürücü arabayı tamir etmek mümkün olmalıdır. Ayrıca ulusal sınırlardan geçen ve diğer ülkelerin yetkili mercileri tarafından muayene durumunda iken göstermek gerekir yönlendirme belgeleri anlamalıdır.

Kalite sürücü-yabancı

Bu işlem yeterli bir sürüş deneyimi ve taşınan mallar için sorumluluk duygusu gerektirdiğinden uluslararası hedeflere kamyoncu otuz yaşın üzerindeki insanlar genellikle edilir bulunmaktadır. etkinlik fiziksel olarak zor olduğu gerçeği göz önünde bulundurulduğunda, bu erkekler için uygundur. Tabii ki, büyük bir arzuyla bir kadın uluslararası sürücüler olabilir, ancak, genel kuralın istisnaları vardır çok nadir görülür. Uzun da bazen zor şartlar altında çalışmak zorunda çünkü, fiziksel dayanıklılık olmak zorunda. Ama, tabii, önemli bir faktör yaptığı çalışmalarla sevgidir. Uzakta yol kuşağının tekerlekleri altında kaçan olmadan hayatımı hayal edemiyorsanız, o zaman bu iş senin için haklı!

iş tanımlaması

Diğer meslekler gibi uluslararası sürücüleri iş tanımında uyarınca faaliyetlerini yürütmek. Böylece, bu belgeye göre, kamyon şoförü uygun, araba yönetmek zorundadır yakıt, soğutma ve yağlama sıvıları ile doldurmak; kargo için irsaliye ve sevkiyat belgelerinin doğruluğunu kontrol edin; kalkış araç arıza çalışması sırasında ortaya çıkan ortadan kaldırmak mümkün olduğunca aracın servis kolaylığı sağlamak için önce; Trafik kuralları ve aracın ve güvenlik kontrolü kurallarına uymak. ile ilgili olarak sürücünün hakları, uluslararası ilişkiler, onun benzin tankeri ve ilgili enstrüman sağlamak için müşteri gerektirebilir. Buna ek olarak, kamyon şoförü araba uygunsuz bir teknik durumda ise işi durdurma hakkına sahiptir. İş tanımı ve sorumluluk sürücü-bir yabancı sağlar. Yani, o, kargo ve uyulması güvenliğine verilen görevlerin zamanında ve kalitesinden sorumlu olan işgücü disiplin.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.