SağlıkMüstahzarlar

Kullanım ve geri bildirim için endikasyonlar, "Pantogam"

"Pantogam" tıp etkili nöroprotektif ajandır.

bileşim salım sağlayan biçim ve analoglar

kalsiyum tuzu - belirtildiği değerlendirmesi gibi, "Pantogam" bir şurup tıkaç ve etken madde içeren beyaz tabletler biçiminde yapılır. Yardımcı bileşenlerin metilselüloz, magnezyum hidroksikarbonat, talk, kalsiyum stearat çıkıntı yapar. Benzer bir etki sağlamak "Pantokaltsin" ilaçlar "Kalsiyum gopantenat", "hopantenic asit", "Gopantam" dahil ilaçlar için.

farmakolojik özellikler

ilacın nootropik özellikleri kanal kompleksini etkileyen gama-aminobutirik asit reseptörlerinin yapısında varlığı ile ilişkilidir. hipoksi ve toksin yan etkilere direnç beyin artırır kullanarak, nöronlarda anabolik işlemleri hızlandırır motorun uyarılabilirliğini azaltır ve bir antikonvülsan bir etki oluşturur. As yorumları, "Pantogam" hafif bir uyarıcı ve yatıştırıcı etkisi. İlaç zihinsel ve fiziksel performansı artırır.

İlaç "Pantogam": kullanılmak üzere doktorların yorumları ve endikasyonları

Doktorlar için araçlar alarak tavsiye şizofreni, beyin organik yetmezlik eşlik eder. için öngörülen ilaçları nörotik bozukluklar, organik beyin hasarı, maruz kalma neuroinfections, travmatik beyin hasarı etkilerinden kaynaklanan kongnitivnyh ihlalleri. ilaç tedavisi sinir sisteminin kalıtsal hastalıkların bir sonucu olan ekstrapiramidal hiperaktiviteyle üretmek kullanılması. İlaç serebrovasküler yetmezlik, psiko-duygusal aşırı yardımcı olur, fiziksel performans ve zihinsel aktiviteyi, epilepsi, idrar bozuklukları azaltın.

Çocuklar ilaç gelişimsel gecikme ve için öngörülen mental retardasyon, hiperkinetik bozukluklar, nevroz-benzeri durumları (kekemelik, tikler). Tıp beyin felci, perinatal ensefalopati ile alınmalıdır.

Tıp "Pantogam": kullanıma yorumlar, fiyat, talimatlar

1 gram kadar bir miktarda - Çocuk ilaç 0.25-0.5 g arasında değişen bir dozajda günde üç kez, yetişkin verilmelidir. Yemekten sonra 30 dakika içeride sürer. tedavinin süresi 1-4 ay olabilir. Değerlendirme belirtildiği gibi epilepsi olarak, antikonvülzan ile birlikte "Pantogam" bir yıldan fazla almak zorunda. fonların maliyeti 330 ruble olduğunu.

Kontrendikasyonlar ve yan etkiler

Hamile kadınlar ve emziren annelerde, akut şiddetli böbrek hastalığı olan hastalarda, hem de aşırı duyarlılık için ilaç kullanmayın. Değerlendirme kanıtladığı gibi, "Pantogam" rinit, konjunktivit, deri döküntüleri neden olabilir. Buna ek olarak, bazı hastalar tinnitus yaşamış parayı aldıktan sonra, onlar bozuklukları meydana uyku. Yan etkiler genellikle kısaca ve gerektirmeyen tedavinin kesilmesini meydana gelir. Aşırı doz olarak artan yan etkileri ortaya çıkar.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.