SağlıkMüstahzarlar

Kullanılmak üzere Diazolin, talimatlar

Uzun yıllar boyunca, "Diazolin" alerjik reaksiyonlar çeşitli insanları kurtarmak. ürtiker, alerjik rinit ve hatta şiddetli bronşiyal astım ile götürün. "Diazolin" hap gizlemek için sırrı nedir?

"Diazolin" bir bir antihistamin, H1-histamin reseptörleri bloke ederek etki gösterir. İlacın yaygın uluslararası isim - "mebhidrolin". Ana etkiler "Diazolin" bir dekonjestan, anti-alerjik, nedenle alerjik reaksiyonlar (reaginic, atopik, acil tipte reaksiyonlar) ve hatta ödem (genellikle mukoza) ortadan kaldırmak için kullanılır.

Tıp "Diazolin" hap ve tablet şeklinde verilir. Bunlar tercihen yemek sırasında ya da bundan sonra, çiğneme olmaksızın, oral olarak alınmalıdır.

histamin üreten etkisi olan, kumaş H1-reseptör ile de dikkate alınarak "Diazolin", ikinci etki, ilginçtir ki, tesviye edilir ( "Diazolin" H2-reseptör üzerinde hiç bir etkisi vardır). İlaç kanına histamin miktarını azaltmak, ama sadece rahim bronşlar, bağırsak, kan damarlarının düz kas hücrelerinde bulunan reseptörleri ile etkileşimi engeller.

Uygulamalar "Diazolin"

"Diazolin" çalışma talimatı birinci tip aşırı histamin etkisini ortadan kaldırmak için bir ilaç olarak belirtir alerjik reaksiyonlar. Bu alerjik rinit ile sonuçlanan, mukus zarlarında şişme azaltır (örneğin, saman nezlesi , belirli çiçekli bitkiler), kan damarlarının ve geçirgenlik azalır tonunu arttıran aslında, böcek sokması veya konjonktivit olduğu. Buna uygun olarak, aynı zamanda da alınmanızı dikkate alınacaktır kan basıncı, hafif bir yükselme de katkıda bulunmaktadır.

"Diazolin" talimat hava yollarında düz kas hücrelerini gevşetir bir ilaç olarak adlandırılır. çok daha fazla etkili bu durum antihistaminik girmiş olduğu için Oysa, anafilaktik şok tedavisi için geçerli değildir.

Özelliği "Diazolin" - yumuşak etki ve tehlikeli yan etkileri şaşırtıcı bir eksikliği bile yatıştırıcı dile getirdi. Çeşitli için atanır alerjik hastalıklar :

- anjiyoödem, ürtiker;

- saman nezlesi;

- kaşıntılı dermatozlar (nörodermatit, ekzema);

- alerjik rinit;

- alerjik konjunktivit ;

- bronşiyal astım (kombinasyon terapisi);

- böcek sokmaları için deri reaksiyonları;

- cilt ülserleri;

- Gıda, ilaç ve başkalarına alerjik reaksiyonlar.

"Diazolin" el hamilelik sırasında büyük bir özen önerir. Bu onun, nispeten güvenli uzun kullanılan ve açık negatif, fetüs üzerinde olumsuz etkiler ortaya çıkmamıştır olarak kabul edilir olmasına rağmen.

Önlemler hızlı psikomotor reaksiyonlar ve dikkat gerektiren potansiyel olarak tehlikeli faaliyetlerde böbrek ve karaciğer gibi insanların hastalıklarında, kalp hızı ihlal "Diazolin" alınmalıdır.

Kontrendikasyonlar

"Diazolin" talimatı nispeten güvenli bir ilaç olarak tanımladığı, aynı zamanda alım kontrendikasyon vardır:

- Prostat bezinin genişlemesi;

- glokom;

- duodenum ülseri ve mide;

- akut aşamasında gastrointestinal iltihaplı hastalıkların;

- "Diazolin" karşı aşırı duyarlılık;

- 2 yıla kadar.

Olası yan etkileri:

- baş dönmesi, yavaş tepkimeleri, yorgunluk, uyku hali,

- ağız kuruluğu, ağrı , mide, çukurun mide ekşimesi, mide bulantısı,

- idrar bozuklukları, lökositler, granülositler, alerjik reaksiyonların azalma.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.