SağlıkMüstahzarlar

Jel "Izotreksin": talimat, analog ve yorumlar

Şu anda, akne ve akne problemi gençler değil, aynı zamanda yetişkin sadece karşı karşıyadır. Çoğu zaman hoş olmayan döküntüler nedeniyle vücutta iç sorunları görünür. Cildi temizlemek ve yağ bezlerinin normalleştirmek için, özel dış ilaçlı ilaçları kullanmak mümkündür. Jel "Izotreksin" bileşim içinde iki aktif bileşen için gerçekten etkili bir araç sayesinde haline gelmiştir. Bu ilaçla ilgili kullanımı kompozisyon için talimatlar ve yorumlar makalesinde düşünülebilir.

"Izotreksin" - ne ilaç?

Ne zaman tıkanmış yağ bezlerinin cilde boyut iltihabı küçük görünür. Bir kozmetik kusur çok güzel değil görünüyor. Uzmanlar iç organların çalışmalarında bu fenomenin nedeni arıyor öneriyoruz. Çoğu zaman, sivilce sindirim sistemi, endokrin sistemi işleyişi ihlal görünür.

Antiseptik etkisi ile hastalık belirtileri, merhem kullanımı ve kremler ortadan kaldırmak için. Akne tedavisinde ben "Izotreksin" diğerleri yardımcı olmuştur. Bu kılavuz, anti-enflamatuar, keratolitik, anti-seboreik etki sağlamak için antimikrobiyal yeteneğini de geçerlidir. hazırlık kapsamında, etkili bir akne ve akne mücadele birkaç güçlü maddeler vardır.

yapı

eritromisin (20 mg) ve izotretinoin (500 mg), - bir preparasyonun bir kısmı olarak, iki aktif madde bulunmaktadır. Birinci bileşen, anti-bakteriyel ile ve ters streptokoklar ve propiyonik bakteriler etkileyebilir - büyük akne patojenleri. Kategoriye ait antibiyotik makrolit bileşiği protein sentezi patojenleri inhibe eder.

İzotretinoin - farmakolojik aktivite ve A vitamini benzer yapıya Bu retinoid epitel hücrelerinin büyümesi üzerinde doğrudan bir etkiye sahip bir maddedir. Bileşen A vitamini ve diğer türevleri, çeşitli yağ bezleri inhibe edebilmektedir. mikromedo retinoid oluşmasında içinde baskılayıcı etkiye sahiptir. İzotretinoin aynı zamanda anti-seboreik etki anti-ödem, bir anti-inflamatuar.

Nasıl çalışır?

Jel "Izotreksin" topikal uygulama için endikedir. İlacın düzenli kullanımı ile önemli ölçüde sebum salgısını azaltmak için yağ bezlerinin normale elde etmek mümkündür. yeterince hızlı İlaç epidermis iltihabı azaltmak için. İlaç akne etkeni olan patojenler üzerinde bakteriostatik etkiye sahiptir.

Kullanım endikasyonları

İlaç "Izotreksin" (jel) el ile, gerekirse kullanılmasını önerir, lokal akne tedavisi , akne şiddeti değişen. topikal uygulama için bir hazırlık yaparken komedonlar, akne sonrası tamamen güçsüz olacaktır.

bileşim içinde retinoidler normal uygulama ile hızlı olması, sebum üretimini normalleştirmek ve yağlı cilt parlaklığını ortadan kaldırır. jel antibakteriyel etkisi sayesinde etkin bir sivilce ve enflamasyon oluşumunu engeller.

"Izotreksin" (jel) uyacak mı?

Yorumlar topikal uygulama için ajanlar etkili ergenlik ile ilişkili deri döküntüsü kaldırır söylerler. Bu sorun, genç kızlar hakkında özellikle ilgilenmektedir. nedeniyle patojenik mikroorganizmaların yaşamsal aktivitenin bastırılması ve dermisin yağ içeriğini azaltmak için retinoid ve cilt üzerinde bir antibiyotik pozitif etki birleşik etkileri. Bu genç tedavi etmektir akne kullanılabilir "Izotreksin". Talimatlara göre bu 12 yaş üzeri çocuklar için uygundur.

Yetişkinlerde akne sık geçtikleri yerde ilk önce bu anormal fenomen nedenini bulmak gerekir. Genellikle, bu durumda tedavi karmaşık olmalıdır. Ne zaman yerel kullanım için seçme fonları retinoid dayalı ilaçlara özellikle dikkat edilmelidir. Böyle fonlara ve jel "Izotreksin" geçerlidir.

doğru jel uygula

ilaç, dış uygulama için özel olarak kullanılır. tedavinin olumlu sonuç elde etmek için, talimatında belirtilen öneriler izlemeniz gerekir. Jel dermiş yüzeyi üzerinde ince bir tabaka tatbik edilmelidir. Üstelik bu sadece iltihaplı kapağı, ancak derinin de bitişik alanlar olmalıdır.

gün aracı iki katından fazla kullanılmamalıdır. 4-5 gün sonra olumlu sonuçlar tedavinin başlamasından sonra görülebilir: iltihap çok daha az olan sivilce kurur, yağlı parlaklık azaldı. 1.5-2 ay - İncelemeler göre tam tedavinin seyrini geçmeleri gerekiyor. 8 hafta Terapide bir ara vermeliyiz sonra, bu yüzden ilacın bileşimi hala antibiyotik vardır akılda tutulmalıdır.

dış boru "Izotreksin" bir yolu (jel, 30 gr - paketinin ilaç miktarı), tedavi için yeterlidir. Bir dermatolog terapisi danışmanlık sonra sonuçları korumak için tekrarlanabilir.

Jel, sırt, yüzünde omuzlar olabilir uygulayın. orta şiddetteki akne vulgaris ile başa çıkmak için anlamına gelir. Bir hazırlık kozmetik uygulamadan önce gerekli uygulayın. Bu arada, uzmanlar gözenekleri tıkayan dekoratif kozmetik kullanımı konusunda tedaviyi terk etmek önerilir.

Derinin Önceden hazırlık

Terapötik jel cilt uygulamadan önce kirleticiler temizlenmelidir. Bir kullanabilirsiniz temizlik tonik hafif. Bu durumun ihmal ederse, tedavi sonucu neredeyse kaybolacaktır. ilacın aktif bileşenler sebum ve kir epidermis tabakası içinden nüfuz etmek zordur.

Jel en akşam uygulanır. Bu araç ultraviyole ışınlarına karşı savunmasız cildi yapar gerçeği kaynaklanmaktadır. Öğleden sonra ilacı kullanırken ayrıca güneşten korunma araçlarını kullanmalıdır. Jel "Izotreksin" cildin şiddetli soyulmasına neden olabilir. Benzer bir durumla karşılaşırsanız, komedon görünümünü kışkırtmak olmaz nemlendiriciler kullanılması önerilir.

Kontrendikasyonlar

sivilce kaldırma ve akne için araçlar kozmetik sorunlardan kurtulmak isteyen tüm kişiler için uygun değildir. Her şeyden önce, bu ilaçların bileşimine bileşenlere bir hoşgörüsüzlük veya alerjisi olan kişiler için de geçerlidir. Ayrıca kontrendikasyonlar Talimatlara göre şunlardır:

  • 12 yaşından küçük yaş;
  • Hazır güneş yanığı deri;
  • hamilelik, bebek emziren;
  • makrolid antibakteriyel maddelere karşı alerjik;
  • egzama.

Dikkat

aracı dermisin hasarlı bölgelere uygulanmaz. Ayrıca (göz altı ve burun çevresinde boyun, dudaklar ve alan) derinin hassas bölgelerde dikkatli kullanılır. Bu yerlerde bağlı preparasyonun aktif bileşenlerin uzun süre maruz kalmak için kızarıklığa neden olabilir.

Alkol bazlı kozmetik "Izotreksin" (jel) tedavi sırasında kullanmak yasaktır. Alkol ile temizleyiciler, aşındırıcı parçacıklar, turunçgiller özler kullanırken retinoid ve antibiyotik yanı sıra orijinal ilacın temelinde fon analogları, deride tahrişe neden olabilir.

Bileşim içinde ihtiva eden retinoidlerin diğer ilaçlar ile birlikte jel uygulamak için gerekli değildir. tetrasiklin grubu ve glukokortikosteroidlerin Etkinliği "Izotreksina" düşük antibakteriyel ilaçlar.

analogları

Benzer tedavi edici etkisi ve diğer ilaçlar vardır:

  • retinoik merhem ;
  • "Retin A";
  • "Retasol";
  • "Eritromisin".

Bu ilaçlar da lezyonlardan cildi temizlemek yardımcı olur.

"Izotreksin" (jel): yorumlar

Akne harici kullanım için bu ilaç gerçekten kurtulmak için yardımcı olur. Ona yıldırım sonuçlarını bekliyoruz ama olumlu bir eğilim tedavinin ilk günlerinde fark edilebilir vermeyin. Yapılan değerlendirmeye göre ajan iyi tolere edilmiştir. uygularken hızlı geçer hafif bir karıncalanma hissi hissedebilirsiniz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.