Spor ve SağlıkFutbol

EURO 2008: Sonuçlar

EURO 2008 - Avusturya ve İsviçre'de düzenlenen on üçüncü Avrupa Şampiyonası. İki ülkede düzenlenen ikinci turnuvası oldu. Ben Haziran 2008 7'den 29'a düzenledi. Turnuva 16 ekipler katıldı. konağın Takımlar doğrudan katılmasına izin. Geri kalan 14 takımlar nitelikli ve gruba ayrıldı.

Sağ EURO 2008 barındırmak ve Rusya Federasyonu savaşmış, ancak 2018 Dünya Kupası için uygulanan çabuk, adaylığını geri çekti için.

kurallarda değişiklikler

Avrupa Şampiyonası 2008 kurallarında değişiklik hatırladı. "Altın" ve "Gümüş" hedefler önceki turnuvada işletilen hangi iptal edildi. eleme turnuvası On play-off tutulmuyor.

Rusya eleme karşılaşmalarında

Elemeleri'nde maçları hissi olmadı. Tüm katılımcılar iki takım finalinde çıktı hangi yedi gruba ayrıldı.

eleme maçları ile Rus ekibi yeni bir koç ile geldi. Onlar Hollandalı oldu Guus Hiddink. 2006 Dünya Kupası için ekibin başında başarısız Semin yerini aldı.

grup Rusya Hırvatistan, İngiltere, İsrail, Makedonya, Estonya ve Andorra geldi. İlk üç takım UEFA EURO 2008 erişim için mücadelede başlıca rakipleri vardı. Tablo ilginç maçlar ve son aşamasını sağlamayacaktır tutuşmak. İngiltere eleme turu başarısız başladı. Ve sonra tamamen kaybolmuş Hırvatistan: Önce Makedonya (0 0) yenemedi (0: 2). Bir artı oldu Rus takımı. O İsrail ve Hırvatistan ile bağladılar, çok daha iyi başladı. Göstergeler taraftarların gönlünde umut aşıladı.

(: 0 2) dövüldü Hiddink'in takımında takiben aynı skorla yolu Estonya ve Makedonya, artmıştır. Onu ve Andorra takımı durmadı. İkinci bacak maçları Rusya lehine sona erdi.

Özellikle yoğun kavgaları İngilizlere karşı idi. futbol ilk ev oyun mucitler 3 ezici bir skorla kazandı: 0. İngiltere beş öncesinde noktalarında Rusya'nın, ikinci satırda oldu. Dönüş maçı "Luzhniki" düzenlendi. dublajlı maç "Yılın Oyunu". İngiliz hesabı açmış, ancak bu tutunmak koyamadık. İlk penaltı Pavlyuchenko kazandı, sonra da öncesinde yaptığı takımına liderlik.

gruptan çıkmak için Ruslar İsrail ve Andorra yenmek zorundaydı. Bu nerede çalarlar ve yapılan sinir fan. İsrail 1 kaybederek galibiyet almak mümkün olmamıştır: 2. Şimdi İngiltere, Hırvatistan ile kravat ve o, diğer göstergelerle ilgili avantajı vardı ekibimizle puanlar eşit sayı olarak ikinci bir yer ile UEFA EURO 2008 gitmek için yeterliydi.

Ancak, ilk yersiz zaten Hırvatistan, yeterince kalabalık "Wembley" üzerine yolunda tamamlamaya karar verdi. Hırvatlar 2 olduğu maçın 14. dakikada Tarafından: 0. ikinci yarısında, ana iki topu oynamayı başardı ama hemen kaçırdı. Paralel maçında Rusya minimum puan ile Andorra yendi ve EURO 2008 için gitti. Biz Hırvatistan turnuvası için bir geçiş haline geldiğini söyleyebiliriz.

EURO 2008 futbol

Avusturya'da yanı sıra, İsviçre ve Rusya turnuvası, Polonya, Portekiz, İtalya, Fransa, Yunanistan, Türkiye, Çek Cumhuriyeti, Almanya, İspanya, İsveç, Romanya ve Hollanda'ya gitti.

A Grubu

Devlet: Portekiz, Türkiye, Çek Cumhuriyeti ve İsviçre.

analistler UEFA EURO 2008 futbol grupta favori kabul Çek Cumhuriyeti, milli takım iki maçta başarısız oldu ve sadece üçüncü oldu. En iyisi Türkiye ve Portekiz yapılmış, altı sayı attı.

B Grubu

Devlet: Hırvatistan, Almanya, Avusturya ve Polonya.

İşte Hırvatları parladı. Kolayca onlar dokuz puan ve ilk etapta gelen playoff gitmek başardık. İkinci satır onu kolaylıkla ölçülü değildir Almanya'ya gitti. Avusturya son dakikaya kadar mücadele etti ama etrafında daha profesyonel rakip olamazdı olsun.

C Grubu

Durum: Hollanda, İtalya, Romanya ve Fransa.

"Ölüm grubu" en kötüsü de Fransız idi. Biz Romanya'da karşı oynadığı maçta belirsiz beraberlik ile başladı ve daha sonra tamamen iki turda kaybetti. Hollanda en güçlü ve kolay bir grubun dışarı edildi. İkinci sırayı İtalya'ya gitti.

D Grubu

Devlet: İspanya, Rusya, İsveç ve Yunanistan.

EURO 2008 Rusya İspanya tarafından büyük bir yenilgiye başlattı. İspanyollar dan dört gol Açık uç oyunda tek Pavlyuchenko cevap verdi. Avrupa (Yunanistan) Güncel şampiyonları minimum puan ile Rusya'ya yol verdik. EURO 2008 Rusya İsveç karşı zafer devam (2: 0). Değerli parlamadı Pavlyuchenko ve Arshavin ise. Bu sonuç zaten bir başarı. Bunun öncesinde, Rusya'nın yeni tarihinin playoff Avrupa şampiyonası isabet edilmemiştir. İspanyollar ve Ruslar UEFA EURO 2008 fethetme devam etti. ekibimiz bu turnuvada haline gelmiş klasikleri vardı eşleşir.

1/4 Final

İlk çeyrek maçında Almanya ve Portekiz birleşti. Oyun çok sıcak verir. 25 dakika daha Klose ve Shvayshtaygera Almanlardan hedefleri sayesinde hesapta zaten. 40 dakika sonra, Portekiz ilk golü attı, ama doge düşman bunu yapamazlar. ikinci yarısında, Ballack skoru 3 yapar: 1, ama sonunda Portekiz teselli golü atmadan.

Hırvatistan Türkiye favori kavga içindedir. Takım kaybı grubuna olmadan geçmek başardı ve Türklere almak için şanslıydım. Ancak maçın ana süresi beraberlikle sona erdi (1: 1) Türkiye yarı final ceza gerçekleşti ve içinde.

Gruptaki tüm rakiplerini mağlup takımı - 1/4 Rusya Hollanda'nın birkaç aldık. Şansı böyle zorlu bir takıma karşı galip sıfır idi çıkar. Ancak, "portakal" onlar cezalandırıldı hangi tatminkar futbol gösterdi. Düzenli zaman beraberlikle sona erdi (1: 1) ilave Ruslar iki güzel gol başardık, ama içinde.

Çok yıllık rakipler İspanya ve İtalya penaltı atışlarında ilk zaferini verdi sıkıcı bir maç çıkardı.

yarı final

Rus takımı bir kez daha İspanya ile rekabet etmek zorunda kaldı. 50 dakika kadar İspanyollar altına almayı başardılar, ama sonra eve Rusları gönderilen üç gol izledi.

Almanya ve Türkiye arasında diğer yarı final çatışması olarak. İkincisi, Hırvatistan karşı zaferden sonra cesaret, bunlar saldırıda bütün güçleri attı. Onlar bunu, ama Almanlar hala daha iyiydi. Sonuç - 3: 2.

final

Final karşılaşması parlak oyun beklentileri kadar canlı değildi. tek amacı Torres attı ve İspanya ikinci Avrupa ünvanı almak yardımcı oldu.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.