SağlıkMüstahzarlar

"Urolesan": analoglar, aksiyon, kontrendikasyonlar

Boşaltım sisteminin iltihaplanmasına bağlı hastalıklar, örneğin piyelonefrit veya sistit, kişiye belirli bir rahatsızlık veriyor. Lomber bölgede ağrı ve alt karın ek olarak, ödem, zayıflık, çok rahatsız edici hastalarda idrar yapma bozuklukları. Bu süreç son derece acı verir ve acı verici olur. Bu patolojileri tedavi etmek için birçok ilaç var. Özellikle tüketicilerin fon tüketimini, bitki temelinde, neredeyse yan etki ve kontrendikasyonlardan yoksun olarak çekin. Bu bitki hazırlıklarından biri "Urolesan" 'tır. Onun analogları da ilgi çekici.

Preparat hakkında bilgi

"Urolesan" 70'li yıllarda Ukrayna eczacılar tarafından sentezlendi ve ardından, Devlet Ödülü'nü yarattı.

İlaç, idrar yollarının akut ve kronik enfeksiyonlarına , safra kesesi iltihabı (kolesistit), ürolitiyaz ve safra taşığı gibi çeşitli böbrek hastalıklarında reçete edilir. Karmaşık tedavinin bir parçası olarak, "Urolesan" kronik prostatit için reçete edilir.

Preparatın yapısı

Aktif bileşenler olarak ilacın bileşimi yalnızca bitkilerin doğal özleri (şelalenin konileri, yabani havuç tohumları, kekik) ve yağlar (esans, nane ve hint yağı) içerir. "Urolesan" talimatlarında mutlaka ilâçların üretiminde kullanılmayan çeşitli yardımcı maddeler listelenmiştir. Bunların arasında, ilacın salınım şekline bağlı olarak, laktoz, nişasta, magnezyum karbonat, etil alkol, şeker şurubu, sitrik asit olabilir.

Hareket "Urolesana" vücut üzerinde

Aktif içeriklerinden dolayı, "Urolesan" ( ilacın analogları vücuda benzer bir etkiye sahiptir) antispazmodik, antiseptik, analjezik, anti-inflamatuvar ve hafif yatıştırıcı etkiye sahiptir. İlaç safra oluşumunu güçlendirir, diüretik etkiye sahiptir. Vazodilatasyon eyleminin yanı sıra böbrekler, safra kesesi ve mesaneden taşlar (taşlar ve kumlar) dışlama yeteneği bilinmektedir. "Urolesan" ın bronşitte etkili olduğunu ve bronkospazmı hafiflettiğinin ve ayrıca ilacın kardiyolojide başarılı bir şekilde kullanılmasının farkında olduğunun kanıtı var.

"Urolesan": formları serbest bırak

İlaçlar dizisinde "Urolesan" ilacın üç formuyla sunuluyor. Başlangıçta, ilaç, bir şeker parçası üzerinde kullanılması tavsiye edilen damlalar şeklinde üretildi, çünkü ajan tadı oldukça belirgindir - başta bileşiminde Sibirya köknar yağı olduğu için. Şu anda, kapsüller her zamanki damlalara eklenmiştir - bu dozaj formunu kullanmak kesinlikle en uygun seçenektir. Çocuklar için tatlı hoş tatlı şurup biçiminde hazırlanan preparat özel olarak geliştirilmiştir.

Nasıl başvurulur?

Talimatlara uygun olarak, analogları aşağıda ele alınacak olan "Urolesan" ilacının alınması, boş bir karnında günde üç kez gerçekleştirilir. Çözüm için, 14 yaşından büyük hastalar için tekli doz 8-10, 7 yaşındaki çocuklar için - 5-6 damla. İlaç bir damla yardımıyla şeker dilimine uygulanır ve ağızda çözülür.

Şurup şeklinde, yetişkinler 1 çay kaşığı (5 ml) ilaç alırlar. 1 yaşından küçük çocuklar için izin verilir, ancak iki yıla kadar olan çocuklar için doz 1-2 ml'dir. 2 ila 7 yaş arasındaki ilaç, günde üç kez 7-4 ila 4-5 ml arasında 2-4 ml miktarında alınabilir. Tabletler (kapsüller) 14 yaşından büyük hastaların tedavisinde kullanılır. Hastalar günde üç kez birer tane almalıdır.

Kolik (hepatik veya renal) durumunda ilacın dozu iki katına çıkabilir. İlacın etkisi 20-30 dakika sonra ortaya çıkar ve bir saat içinde maksimum verimlilik elde eder.

Kontrendikasyonlar, yan etkiler

Bitkisel preparatlar gibi, "Urolesan" bireysel hoşgörüsüzlüğe neden olabilir. Derideki kaşıntı ve kızarıklık şeklinde ifade edilen alerjik reaksiyonlar olabilir. Bazen mide bulantısı, diyare şeklinde sindirim sisteminden gelen bir reaksiyon var.

Diyabetes mellituslu damlalar şeklinde - alkolizm ile şurup halinde laktoz intoleransı olan haplarda "Ürolesan" ı almayın. Böbrek veya mesane taşlarının 3 mm'den daha büyük bir çapa sahip olduğu tespit edilirse ilacın alınmasından kaçının.

Gebelik ve beslenme, "Ürolesana" almada kontrendike değildir, ancak bu durumlarda bir doktora danışmak daha iyidir. Bu ilaç gastrit veya mide ülseri için reçete edilmemiştir.

Diğer ilaçlara tepki olarak "Urolesan" girmiyor.

"Urolesan": preparatın analogları

"Urolesan" uyuşturucusu için, analoglarının kullanımı için neredeyse aynı endikasyonları vardır, ancak hepsi aynı bileşime sahip değildir. Bu bitkisel ilaçlara "Cyston" ve "Kanefron" atfedilebilir. "Tsiston", fiyat genellikle 400 ruble'yi geçmez. Tabletlerin paketlenmesi için (100 adet), anti-enflamatuar ve antimikrobiyal yanı sıra spazmolitik etki var, pyelonefrit ve sistit tedavisinde yaygın olarak kullanılır. Çok zengin kompozisyonu, nadir otlar özü ve toz mumyaları içerir.

"Kanefron" draje veya alkol tentürü şeklinde mevcuttur. Bileşimi - altın içeren otlar, sevecen ve biberiye özleri. Antiseptik, spazmolitik, diüretik özelliklere sahiptir. Üriner sistemde taş oluşumunu önlemek için kullanılır .

"Urolesan" veya "Kanefron" - daha iyi, doktor karar vermelidir. Bu ilaçların her ikisi de oldukça etkilidir ve yaklaşık olarak aynı fiyat kategorisindedir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.