BilgisayarlarEmniyet

Avast SafeZone Tarayıcıyı virüsten koruma yazılımını kaldırmadan kaldırma yöntemi: en basit yöntemler

Son zamanlarda bazı yazılım ürünlerinin yüklenmesi sırasında, kullanıcının kesinlikle ihtiyaç duymadığı bazı eklentileri gizlice yüklemeye yönelik girişimler yapıldığını söylüyorum? Ne yazık ki, anti-virüs geliştiricileri bile Avast tarayıcılarını İnternet için sunan böyle şeyler yapıyor. Ardından kullanıcı Avast SafeZone Tarayıcı'nın nasıl kaldırılacağıyla ilgili bulmaca bulmaya başlar. Ancak birçok insan etkin bir antivirüs bırakmak istiyor. Nasıl ilerleyebilirim?

Avast SafeZone Tarayıcı: ne ve kurulum nasıl çalışır?

Eklentinin adını temel alarak, İnternetin sörf için en yaygın tarayıcı olduğunu ve kesinlikle özellikli olduğunu tahmin etmek zor değil.

Kendi DNS sunucusunu kullanarak Internet'e girme güvenliğinin arttığına, ancak yeterince yavaş olduğuna ve bazı kaynaklara normal erişim sağlamak için sayfanın birkaç kez güncelleneceğine inanılıyor.

Kurulum teklifi, Avast antivirüs Pro ve Internet Security yüklendiğinde veya kurulum için hazır olduğunda fark edildi. Yüklü virüsten koruma yazılımında, paketin bileşenlerini güncellerken tarayıcı yüklenir ve yükleme yaparken "Do not mind Avast SafeZone Browser?" Gibi bir cümle izler.

Ama ilginç: cevap olarak "evet" ve "hayır" yanıtı var. Hemen ne demek istediği belli değil: umrumda değil - evet, ya da değil - hayır? Cevapları nasıl yorumlayabilirim? İzlenim, herhangi bir yanıtla kurulumun gerçekleşeceğidir (aslında gerçekleşir).

Avast SafeZone Tarayıcıyı standart bir şekilde nasıl kaldırırım ?

Bu zorlayıcı takviyeden ilk başta kurtulmak imkansız görünüyor. Ne Windows'un programlarının ve bileşenlerinin standart bölümünde ne de kurulu uygulamalar arasında uzmanlaşmış yardımcı program eniyileştiricilerinin uygulama yöneticisinde tarayıcı yoktur.

Bu durumda Avast SafeZone Tarayıcı nasıl kaldırılır? Bir virüsten koruma yazılımının kaldırılmasına dikkat edilmelidir! Çoğu kullanıcı onu tamamen kaldırmak istemiyor. Bu gerekli değildir.

İlk olarak, yüklü programlar bölümünde, ana anti-virüs paketini, örneğin Avast Internet Security'yi kaldırmayı seçin. İlk olarak, standart Windows kaldırıcı çalışmıyor, ancak kendi antivirüs paketi. Görünen pencerede, silme yerine modifikasyon düğmesini kullanıyoruz; ardından, bir pencere, yüklemek istediğiniz bileşenlerin bir listesini görüntüleyecektir.

Bunların arasında Avast SafeZone Tarayıcı var. Nasıl devre dışı bırakılır? Evet, adı işaretli çizgiden kaldırmanız yeterlidir. Pek çok uzman, bunu durdurmamak, ancak Güvenli DNS'yi devre dışı bırakmak (yukarıda belirtildiği gibi) önerir.

Bundan sonra, turuncu değişim düğmesine alttan basmaya kalır ve daha sonra değişikliklerin etkili olması için bilgisayarın tam bir yeniden başlatmasını gerçekleştirin.

Üçüncü taraf yardımcı programları

Birisi sistemin standart araçlarından hoşlanmıyorsa, daha verimli çalışan ve bilgisayar çöp programlarını kalıcı dosyalar ve klasörler biçiminde kaldırdıktan sonra terk etmeyin ve sistem kayıt defterindeki tüm anahtarları tamamen sildiğiniz gibi iObit Uninstaller gibi güçlü araçları kullanabilirsiniz.

IObit Kaldırıcı uygulaması yüklü tarayıcıyı da tanımayabilir. Antivirüsün değiştirilmesi yoluyla standart yöntemi kullanarak kaldırmayı deneyebilirsiniz. Ancak, arama alanına arama öğesini girebilir ve programın isteğine cevap vereceğini görebilirsiniz.

Her durumda, standart kaldırmadan sonra, kalan tüm öğeleri seçmeniz ve aşağıdaki satırdaki dosyaların silinmesini kullanmanız gerekir. Bu yöntem işe yaramazsa, Zorla Silme işlevi yararlı olacaktır. Aynı zamanda, yüklemeyi bilmediğiniz tüm ek panelleri silebilirsiniz.

Sonuç

Aslında burada Avast SafeZone Tarayıcı'nın nasıl kaldırılacağı sorusunu tamamlayabilirsiniz. Son olarak, Avast'dan anti-virüs paketleri yükleyecek olan kullanıcılara küçük bir tavsiye vermek kalmaktadır. Yükleyicide ek bileşenler yüklemeye yönelik önerilere dikkat edin (bazen küçük yazılı olarak da yazılabilirler) ve tüm eklentilerdeki işaret işaretlerini de kaldırın. Ve gerçekten tarayıcıyı test etmek istiyorsanız, tüm geliştiricilerin iddialarına rağmen, güvenlik sisteminde çok güçlü bir güvenlik açığı olduğunu unutmayın (testler bunu onaylıyor).

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.