SağlıkTıp

Levonorgestrel'in: ya bu hormon, ve kendisi için o vücutta sorumludur?

Birçok kişi Acaba levonorgestrel - Bu hormon nedir? Bu endometriyum ovülasyon döllenme oosit elde inhibe minimize dönüştüren bir sentetik progestajen. Bundan başka, bu reseptörler hassasiyeti elde edilir azalmıştır mukozal olabilir. Bu yazıda adı verilen bir hormon içeren preparat bakacağız.

farmakoloji

ilaç "levonorgestrel" - mukus viskozite özellikleri artış nedeniyle sperm tarafından etkinleştirilmesini önleyen östrojen vardır. İlaç fallop tüpü içinde uterus içinde lokal olarak etki eder, elde edilen endometriyum, mukus tutarlılığı, folikül uyarıcı hormon aktivitesini azaltır.

tıp denilen Yutma aktif% 100'e kadar Bioindication, gastrointestinal sistem emilir. 130 dakika - kanda bileşenleri 60 sonra maksimum alım razovo 75 ml konsantre edilir. Görülen hormon plazma ile etkileşim ve globulin bağlama yaklaşık 50% 'dir.

Metabolizma karaciğer, pasif bir şekilde farmakolojik olarak metaboliks odaklanmıştır. Bu hormonun ana izoenzim CYP3A4 olduğunu. yarılanma süresi 30 saate kadar sürebilir.

özellikleri

sorusu yanıt olarak "Levonorgestrel - Bu hormon nedir?" Aynı adı ilacın talimatı ile ilgili doktorun tavsiyelerine göre yönlendirilmelidir. Göstergeler 1.0 ml / dakika mertebesinde genellikle fark değeri. / Kg (plazma). Hormon üreter yoluyla başlıca elimine edilir, küçük bir kısmı dışkı kaldırılır.

rahim sistemik doğası düşme hızı göstergeleri tedavisinde fazla günde 20 mg değildir ve beş yıl 11'e düştükten sonra hormon ortalama çıkış oranı yaklaşık 14 ug / 24 saat arasında değişir. 50-60 ay boyunca.

Progestin bileşim hariç olmak üzere estrojen ile bağlantılı olarak bir yerine hormon tedavisi olan kadınlarda izin İntrauterin tedavisi. Levonorgestrel - plazma uygulamadan sonra 60 dakika içinde, bir hormon tedavisi. Maksimum konsantrasyon içinde uygulama 14 gün sonra kaydedilir.

tanıklık

Bu ilacın kullanımı intrauterin tedavinin yanı sıra aşağıdaki durumlarda mümkündür:

 • İdiopatik menoraji yönelim.
 • Uzun süreli doğum kontrol koruma.
 • Östrojen ile ikame azaltılması için koruyucu önlemler.
 • Acil acil kontrasepsiyon.

Geniş kapsamı olan etkisi olan hormon levonorgestrel, aşağıdakiler sadece bir doktor tavsiyesi sonrasında uygulanacaktır.

Kullanım ve dozaj

rahim içi enjeksiyon ile aktive edilen bir ilaç olarak kabul edilen - rahim boşluğuna enjekte edilir. 0.75 ila 1.5 mg arasında bir miktarda ilişki sonra 4 gün için kullanılır. Acil doğum kontrolü uzmanlar şiddetle her altı aydan fazla pratik değil tavsiye etti.

adet döngüsü ortadan kaldırmak için, yeniden-kullanılmadan önerilen doz uymak için gereklidir. Bu yan etkiler görünümünü kışkırtır ve ilacın etkinliğini azaltacağından, bu kalıcı doğum kontrol yöntemi olarak ağızdan ilaç raporlama kullanmayın. Acil doğum kontrolü sonrası rahim kan oluşumu durumunda yüksek bir jinekolog tarafından muayene için prosedür tavsiye edilir, ve menopoz aykırı bir haftadan daha fazla anlayışını geciktirmek için gereklidir.

Sadece sıradan durumlarda istişare ve bilinçli karar jinekolog sonra, acil durumlarda küçükler de gebelikten korunma ilacın bulunmasına da imkan tanır.

kullanılan hormon levonorgestrel gibi?

Nasıl vücut hormon, tarif kullanıyor ve hangi yan etkilerden kaçınmak için yapmalı? Yani soru birçok kişi tarafından yükseltilir. uzman tavsiyesi tamamen bağlı kalınarak, dozajı saygı ve yönergeleri izleyin - bu ilacın güvenli kullanımını garanti eder.

kullanımdan sonra, servikal smear yapma onay meme bezlerinde, pelvik organlar da dahil olmak üzere, Deniz Kuvvetleri jinekolog muayene geçmelidir.

Yeniden inceleme sonrasında yıllık bir spiral kurulumdan sonra 30-40 gün sonra gerçekleştirilen ve bir varsayımları olduğunda - bu genellikle. Bu intrauterin tedavi 4 ila 5 yıl süreyle etkilidir. Onun kurulum hekim bu alanda uzmanlaşmış veya ilacın kabul çeşit deneyime sahip ile özel anlaşma olmalıdır.

riskler

progestojenle ilaçlar Kadınlar, bu kritik anda venöz tromboz artışı mümkündür. Ne zaman bu tür semptomlar tanı ve tedavi için acil önlemler almasını acil ihtiyaçtır.

daha yüzde 96 daha - 12 ay sonra uygulanan kadınların yarısında altı ay sonra yeniden hayata çocuk sahibi olmakla Donanma çekilmesinden sonra. Kontraseptif yönlendirme obezite olan hastalar için daha az etkilidir.

Kontrendikasyonlar

"- Bu hormon nedir levonorgestrel'in?" Merak Bütün kontrendikasyon düşünmelisiniz. Bunlar arasında:

 • (Hiper) hassasiyeti, tromboflebitnye oluşumu ötesinde.
 • Tromboembolizm, arterlerde değişir.
 • Serebrovasküler hastalık yönlendirme, gebelik.
 • Patolojik komplikasyonlar safra çıkış veya karaciğer, laktasyon, (geçmişi dahil olmak üzere), sarılık: yutma ile ilgili olarak.
 • Cinsel olgunluk.
 • Ayrıca, RİA için - pelvis düğüm ürogenital enfeksiyon nüks veya aktif enflamasyon, fazlalıklar doğum sonrası endometrit, akut karaciğer hastalık.
 • son üç ayında Septik düşük ilacı müdahale, kaynağı bilinmeyen, tümörleri içerisinde çok benzer kanama içinde displastik dönüşüm serviks patoloji.
 • Gel veya myom çarpıtarak konjenital anomaliler.
 • Progestagenoz (a kanserli meme lezyonlarının içeren tümör).

kısıtlamalar

aşağıdaki belirtilerle veya kronik hastalıklar varsa sınırlayıcı faktör genellikle rahim içine terapötik müdahale için geçerlidir, yer olarak:

 • Şiddetli baş ağrısı, koroner arter hastalığı olasılığı üzerinde duruldu bulanık görme, diğer semptomlar, ile ortak ve yerel migren;
 • açık arteriyel hipertansiyon yönü, sarılık, kalp krizi ve felç dahil olmak üzere dolaşım sistemi, karmaşık harabiyete neden olan süreçleri;
 • diabetes mellitus.

Hemen bu durumların herhangi oluşumu veya varlığı sırasında Deniz Kuvvetleri Kaldırılması başvurmalıdır.

Gebelik ve emzirme dönemi

Aslında bu levonorgestrel rağmen - bir kadın hormonu, gebelikte kullanımı kabul edilemez. O geldiğinden, bunun nedeni herhangi intrauterin doğum prematüre doğumların ve düşük riskini artırır gerçeğine sistemin ortadan kaldırılması önerilir. Anne algılama sistemi yapılması ya da bazen düşük rastgele meydana neden ortadan kaldırırlar. Doğru doğum kontrol çıkarma imkansızlığı halinde gebeliğin yapay fesih fizibilite uzman tavsiyesi gerektirir.

intrauterin sistem ve hasta nedeniyle erken doğuma bebek için olası sonuçları ve risklerin farkında olmalı hamilelik kurtarmak için acil bir arzu kaldırmak imkansız hale geldiğinde. Bu gibi durumlarda, yakından gebeliği izlemek için emin olmalıdır. Hastanın önce hemen işlem komplikasyon önermek yardımcı olacak tüm semptomlar, yaklaşık haber vermesi gerektiğini bilgiyi getirmelidir.

emzirme

emzirme ve bir ilaç onda biri yaklaşık "levonorgestrel" kullandığınızda vücut bebek girer. Acil doğum kontrolü için içeride Emzirme 1,5 gün kesilmelidir.

rahimde yüklü terapötik sistem için tavsiye edilen dozda, herhangi sadece progestojen içeren doğum kontrol yöntemi gibi, bu doğumdan sonra bir buçuk ay kullanılması çocuğun büyüme ve gelişmesi üzerinde hiçbir olumsuz etkileri olduğuna dair özelliğidir, bu nedenle, ilaç fetüs açısından risk teşkil olası değildir .

ters belirtiler

Ve soru "Levonorgestrel" dönen - ne olduğunu, "en Bunlar vücudun farklı sistemlerde ortaya çıkabilir ve aşağıdaki belirtiler ilacın olası yan etkileri ve kontrendikasyonları bakalım :.

 1. Sinir sistemi Gönderen: yorgunluk, depresyon, baş ağrısı, ruh hali.
 2. GYTE. Kusma, hazımsızlık, kramplar, şişkinlik.
 3. Genitoüriner organlar. Kanama, ayırma, ağrı, kandida, habis ve iyi huylu tümörlerin oluşumu olasılığı.
 4. Cilt döküntüleri, egzama, kaşıntı, döküntü, akne tezahürü.
 5. Diğer: şişme, eklem ağrısı, basınç dalgalanmaları, sepsis.

epilepsi, kramplar ve bayılma nadir durumlarda nöbet olarak.

Diğer ilaçlarla kombinasyon

"Levonorgestrel" (hormon ne tür) incelenmesi, diğer ilaçlar ve organik ilaçlarla birlikte olasılığını bahsetmek gereklidir. sitokrom P450 izoenzimleri indükleyicilerle söz konusu maddenin durumunda nedeniyle metabolik süreçlerde artışa etkinliğini azaltabilir.

Aşağıdaki ilaçlar "Levonorgestrel" etkisini azaltabilir:

 • Kantaron ve komponatsiyu içeren Grup barbitüratlar, "Tretinoin", "karbamazepin" kompozisyonları.
 • antikoagülan, hipoglisemik, antikonvülsan ilaçların etkinliğini azaltır.
 • "Levonorgestrel" kandaki glukokortikoid kapasitesini arttırır, ve aynı zamanda metabolizmayı bozabilir yeteneğine sahiptir.
 • Bağlı bağırsak florasının yeniden bağlı seks steroidleri resirkülasyon, bastırılmasına, adet kanaması bazı ilaçların zaman karmaşık bir uygulama oluşabilir artmıştır.

Bir ama, eklemek bu çare diğer ilaçların yan etkileri de bir artışa neden olduğunu "levonorgestrel" nasıl uygulanacağı hakkında konuşurken edemez, buna bir panzehir değildir. Doz aşımı durumunda gerektiren semptomatik tedavi.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.