MaliMuhasebe

Konsolide tablolar

Geri ABD'de 19. yüzyılın sonlarında konsolide finansal tablo düzenleme başladı. İlk yıllık raporlar sadece ana şirket hakkında bilgi içeren ve ikinci zaten konsolide oldu. kavramına bu tür bakalım.

Konsolide nedir ifadeleri?

doğru şirketin mali pozisyonunu yansıtmak için yardımcı olabilir bu terim sistematik bilgi olarak anlaşılır federal yasa, UFRS'ye uygun olarak belirlenir şirketlerin şirket veya grup, mali pozisyonunda operasyonları ve değişikliklerin sonuçları. Şirketler grubu biri diğerlerinden üzerinde kontrolü vardır çok sayıda örgütün kombinasyonuyla tanıdı. Bu deşifre edilebilir. Kontrol ekonomik ve başka şirketi belirlemek için yeteneğidir mali politikaları faaliyetlerinden ekonomik faydalar elde etmek için.

Kontrol aşağıdaki temel ilkeleri içermektedir:

- ile hisse çoğunluğuna sahip oylama hakları ;

- oy hakkına sahip hisselerin çoğunun kontrolü;

- Doğru Yönetim Kurulu kompozisyonunu belirlemek için.

Konsolide finansal tablolar ana şirket hizmet beri onun temsil tek kuruluş Rusya'da geçirilen mevzuata uygun olarak oluşturulmuş durumda zorunludur. Bu tip zorunlu olduğu belli şirket var.

Federal yasa kuruluşların üç kategoride konsolide hesapları hazırlamak zorundadır ayırt:

- sigorta şirketleri;

- kredi kartı şirketleri;

- Borsalarda veya menkul piyasasında işlem diğer organizatörleri üzerinde menkul kıymet ticareti katılan örgütler.

Rusya'da, en popüler borsalarında MICEX ve RTS vardır. Rusya'da Toplam 11 sahiptir borsaları, ancak bunların çoğu borsada küçük bir rol oynamaktadır. Yabancı borsalarda bol da vardır. nedeniyle ihtiyaca Batı borsaları Liste içindedir tüm şirketler UFRS kullanmaları. tanıdık ve Konsolide tablolar kredi kuruluşlarının, bu yüzden bu formda tüm belgeleri sunması zorunludur.

Gereksinimleri Raporlama

Konsolide hesaplar - UFRS öngörülen şartlara uygun olarak hazırlanan belgeler dizisidir. Şu anda bu sistem bileşenlerinin kümesi içerir:

- 32 standart TMS;

- 8 standartlar UFRS;

- açıklama için 28 standartları.

raporlama Üyeleri

Rus şirketlerin konsolidasyon dan önceki haberlerde yabancı yatırımcılar ve kredi münhasıran ihtiyacı vardı ve şimdi durum oldukça farklı olmuştur. Şimdi bu formda mali tablolarını hazırlamak emin olun. tüm kullanıcılarına Öncelikle hissedarları ve katılımcılar, ama katılımcılar için gereksiz olabilir, çünkü bu tür ifadelerin vazgeçilmez hüküm ölçüde kuruluş tarafından kontrol edilmektedir sağlar. Böyle otorite olarak kredi kuruluşlarının için Merkez Bankası ve diğer eylemleri için onun kalitesinde vücudu yetkili. Söz konusu raporlar düzenleyici otoriteler tarafından kullanılabilir hale getirilmelidir yanı sıra, şirketler buna bir serbest erişim herkes için konsolide mali tablolarını yayınlamak zorundadır. Bu, kamu sisteminde veya tümüne kullanılabilirliğini sağlayacaktır medyada yayın yoluyla yerleşimi tarafından yapılır.

konsolide finansal tablolarını sağlanması yılda yapılmalıdır. onlar örgüt üyelerinin genel toplantı düzenledi ancak sonraki 120 gün içinde elde edildikleri için uç yıl sonra olacak önce yıllık raporlar sunulur.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.