MaliMuhasebe

IP Dövizin: fiyat ve ruhsat. IP için yazarkasa gerekli olup olmadığını?

en faaliyetleri hakkında konuşalım bireysel girişimciler. SP kimlerdir? Bu gerçek kişiler, girişimci olarak tescil. Onlar kuruluşun yasal statüsü olmayan, ancak pek çok benzer organizasyonda haklarını, hem de girişimci ziyade sıradan insanlar olarak zaten onlara dayatılan görevler düşmektedir. Başlangıçta vatandaşlar birçok zorluk ve belgeler temin sorunları var, SP açılması. en bazıları bakalım. Kayıttan sonra, IP onlar faaliyetlerini yürütmek üzere bir ÇKP'ni ihtiyacınız olup olmadığını merak ediyorum.

IP Dövizin

Yasa bu tanımlar bireysel girişimcilerin faaliyetleri yazarkasa zorunlu kullanımıdır ve kuruluşlar,:

Mal 1. Ticari.
eserlerin 2. Yürütme.
3. Hizmet Sunumu (nakit yerleşim, terminal üzerinden banka kartı).

istisnalar kesinlikle vardır.

mali cihazı kullanılmadan hangi faaliyetler yapabiliriz?

Nakit böyle durumlarda uygulanamaz:

  1. mekanları, pazarlar ve fuarlar işlem.
  2. paket gıda üzerine küçük ölçekli perakende ticaret, tepsiler, arabaları, sepetler olmayan gıda maddeleri.
  3. Tank süt, kvası, bitkisel yağ, bira, canlı balık, sebze, kavun Ticaret.
  4. Metal ve cam kaplar vatandaşların Resepsiyon.
  5. Satış gazeteler, piyango biletleri, dini literatür ve dergiler.

Bir tüzel veya girişimci olup olmadığı Bütün bu durumlarda, bağımsız olarak, bir kasa kullanmayın.

Ben IP için yazarkasa gerekiyor mu, bunların vergi neler sistemde olduğu gerçeği ile öncelikle belirlenir.

Belirli aktivitelerle tek vergi mükellefi olan Tüzel kişiler ve bireysel girişimciler, CCP kullanmadan yapabilme gücün. Ancak, kimse bu mallar için para alındığı onay müşterinin istek üzerine herhangi bir belge (makbuz, çek) verilmesi, sunulan hizmetler sadece mümkün olduğunu unutmamak gerekir.

SP, bir ÇKP'ni kullanamaz ayrıca, patent üzerinde bulunan. Aslında, yazar kasa olmadan ödeme yapabilirsiniz, ancak kullanımı sıkı sorumluluk biçimleri. nakit çek equated belgelerin şeklini, onayladı.

bireysel girişimcilerin en sık sorulara cevap verelim:

IP (Basitleştirilmiş vergilendirme) 1. Nakit 2015 yılında ihtiyaç vardır? - Kesinlikle gerekir.
2. Ben faaliyetlerini yerine getirirken uygulamak SP yazarkasa zorunda?

CCP kullanımında ana faktör her zaman etkinlik, yer ve hizmetleri satın almaya veya sağlanması için makbuz kullanılabilirliği bir tür olacaktır.

Yazarkasayı Kayıt IP için

CCP sadece iş yerine ayarlı değil, vergi ile kayıt ilk gereklidir. Bunu yapmak için, aşağıdaki belgeleri teslim:

1. yazar kasa tescil başvurusu.

2. Pasaport CCP.

teknik destek hizmeti organizasyonu ile sözleşmenin yapıldığı tarihte 3. Belge.

Kayıt yazarkasa başvurunun alındığı tarihten itibaren en fazla beş gün gerçekleşecek. Vergi bir cihaz kayıt kartı vermek ve uygulama ekli belgeleri döndürecektir. Gerekirse, yeniden kayıt ve kayıt dışı vurdu olabilir. Prosedür beş gün kadar sürecektir. Uygulama pasaport sistemi ve kayıt kartı olmalıdır.

CCP olmayan kullanım için ceza

CCE idari para cezası kullanımında ihlalleri için konmasını öngörülen. Örneğin, aşağıdaki durumlarda:

1. hiçbir penetrasyon çek (bir kasa fişiyle birlikte verilmemiş olan).
2. standartlarına uymayan, hangi CCP kullanma.
çıkaran 3. Başarısızlık satış makbuzu satın.

ince miktarı bir ve tek tek girişimci iki bin ruble bir buçuk arasındadır.

yazar kasa kazanılması

IP Dövizin dijital teknolojinin basit deposunda elde edilemez. uzmanların Devlet komisyonu izniyle uzman firmalar tarafından Onların satış ve tamir ve bakım. Bu tür kuruluşlar genellikle onlar ÇKP satmak ve hizmet yapmaktadır mağaza ve servis merkezleri, bir perakende ağına sahibiz.

Ne kadar IP için yazarkasa mal olacak? fiyat sekizden yirmi beş bin arasında değişmektedir. Cihazı satın almak için yeterli değildir. Bir sonraki adım TEC ile hizmet için bir sözleşme etmektir. Merkezi işçiler işbirliğini teyit yazarkasa hologram yapıştırılır ve mutlaka vergi kayıt yaptırmaları gerekmektedir sözleşmenin ikinci bir kopya, verilecektir.
Bakım CCP üç yüz ruble ayda ve üzeri mal olacak. taşma durumunda - nakit yıllık değişim belleği (EKLZ) yanı sıra mali hafıza kaydeder.

Altı bin ruble ve daha EKLZ yerine koyma maliyeti. Her şey senin makine modeline bağlı olacaktır. İstenirse, sen zaten kullanımda olan bir ÇKP'ni, satın kaydedebilirsiniz. Fakat siz vergi kayıtlarından çıkan emin olmalıdır. Buna ek olarak, CCP bellek yepyeni blok olmalıdır. Hala fazla yedi yıl olamaz teknolojinin genel bir terimdir kullanımı gibi, kendi çalışma dönemine dikkat etmek gereklidir.
nakit disiplin uyulması yanı sıra belge ve raporların bir dizi tescili ile ilişkili Yazarkasayı kullanma. Online bilet ofisine geçiş hakkında bir fatura vergisine bilgileri iletecektir internet üzerinden vardır. Bu paranın yasadışı dolaşımını mücadele etmek için gerekli tüm ilkidir.

yerine epilogue

Eğer IP açtığınızda, bir kural olarak, bir şey ile bir iş kurmak için bu, her şeyi kaydedin. Ve bir ÇKP'ni satın almak ihtiyacı başlayanlar için hoş olmayan bir sürpriz olabilir. o gerekirse veya onsuz yapabilir - Birçok kaybolur. IP için yazarkasalar ihtiyacı vardır ve bunları yeri ve satın almak için nasıl Bu nedenle, bu yazıda ayrıntılı olarak incelenmiştir. Bizim bilgiler tek tek girişimciler için CCP'lerin kullanım özelliklerini anlamalarına yardımcı olacağını umuyoruz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.