SağlıkTıp

Bilirubin. içeriğinin norm. sarılık tipleri

Bütün insanlar içerdiği belli bir miktar var kanda bilirubin. Bu en fazla 17.1 mmol olmalıdır Norm / L Normal çalışma sağlıklı karaciğer üretebilir fazlası vücutta bilirubin fazla sayıda üretilmiştir zaman Bazen böyle durumlar ortaya çıkar. Ayrıca bilirubin ifrazatını engelleyebilecek karaciğer, zarar nedeniyle olabilir bilirubin içeriğini arttırır. Safra karaciğer takıp ek olarak, yavaş yavaş, küçük miktarlarda bilirubin türevi. Norm onun içeriği de kan aştığınızda. Bu durum hiperbilirubinemisi denir. Bu bilirubin olarak önceden belirlenmiş bir konsantrasyona gövdesinde biriktirir ve daha sonra sarı bir renk veren, doku nüfuz eder. Bu durum sarılık denir.

Gelen sipariş etmek daha tam ve doğru olarak anlamaya Sarılık mayıs meydana hangi nedenden olursa olsun, sen gereken ilk rakam dışarı nasıl do değişimi bilirubin. Bilirubin gövdesi esas olarak haemoprotein olarak bulunan heme gelmektedir. olgun kırmızı kan hücrelerinin çürüme sırasında ortaya çıkan Hemoglobin, bilirubin (% 70-80) en önemli kaynağıdır. olgunlaşmamış kırmızı kan hücrelerinin hemoglobin ve kemik iliğinde ve katalaz, sitokrom, ve diğerleri gibi heme içeren enzimlerin bunların ön oluşturulan yaklaşık olarak eşit bilirubin geri kalanı, bu durumda, 250-400 mg -., her gün, bir yetişkin gövdesinde oluşturulduğu sayısı olduğu insan bilirubin. Analiz sırasında Normal - 0,2-1,0 mg / dL'nin dizini.

plazma içinde bilirübin bir eşik daha sonra sarılık aşarsa. önemli ölçüde norm aştı bilirubin, cilt ve konjonktiva elastik lifleri ile iletişim başlar çünkü bu olur. oluşumu sarılık mekanizmaya göre üç çeşit:

  1. Hemolitik (veya böbreküstü).
  2. (Hepatoselüler) neden karaciğer parankimal hasar.
  3. Bağlı safra yolu tıkanması (obstrüktif veya mekanik).

bol bir şekilde konjuge olmayan bilirubin, ya da vücut içinde bir durgunluk ile karakterize hemolitik sarılık. Plazma toplam bilirubin yükselir nedeniyle birleşmemiş. İdrar bilirubin hiç yoktur. Bu hasar görmemiş böbrek filtre, içinden nüfuz etmesine konjuge olmayan bilirubin yetersizlik ile açıklanmaktadır. Hemolitik Sarılık yükleyebilirsiniz.BREAKBREAKDevam neden olduğu hemolitik krizler, sıtma, damar içi hemoliz aksiyon ait toksinler, vitamin B12 eksikliği ve transfüzyon ait uyumsuz kan. konjuge olmayan bilirubin artan seviyeleri ile olabilir Gilbert sendromu. Bu sendromu olan insanlar hemen her zaman onun sarı mukus ve deride belirtilmektedir. Bunun nedeni karaciğer, yakalama tahsis ve konjuge safra kılcal bilirubin mümkün olmadığı gerçeği yatmaktadır.

Tüm parankimal sarılık iki konjuge veya konjuge olmayan bilirubin olarak artar. Bu durumun en yaygın nedeni karaciğer hücrelerinden bilirubin yanı sıra konjuge bilirubin karaciğer safra kalabalık kan kılcal girişini konjuge safra kesintiye kılcal indirekt bilirubin atılımı kanından açıklık rahatsız olabilir, hasarlı karaciğer hücreleri aracılığıyla. Aynı zamanda, içinde bilirubin düzeyleri kan serumunda idrar içine kaybedilmesini atılımında bir artış eşlik eder. Ancak idrar bilirubin hastalığın erken evrelerinde hemen hemen böyle bir test erken tanı denilen olamaz, böylece belirlenir.

Sarılık neden olduğu hepatik safra yolu tıkanıklığı, bozulmuş çıkış safra veya tamamen kapanması arasında kanal safra (tümör, enflamasyon, Taş ve ark.). Çünkü gergin Sarılık hepatik kılcal Bu tür karaciğer safrasında birikir, hepatositler sıkıp içine geçmeye başlar kan kılcal bilirubin konjuge. (Yaklaşık 30 mmol / l) izin böbrek eşiğini aşıyorsa, kan plazma artar norm ve bilirubin idrar görünür.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.