Yayınlar ve yazma makaleleriKurgu

Dostoyevski listenin tüm eserleri. Kaynakça Fodora Mihaylovicha Dostoevskogo

Bu inceleme konusu olan liste olan Dostoyevski tüm eserleri, Rus, aynı zamanda dünya edebiyat değil klasikleri haline geldi. Bu makale yazarın en ünlü eserlerini verilecektir. büyük kitap yazar okulda öğretilen. Eserlerinin birçoğu defalarca tasvir ve onların konuştuğu sahnede yerleştirildi kalıcı değer ve alaka.

ilk yeni

Tüm Dostoyevski'nin eserleri (liste kitabına atıfta bulunarak başlayacak edebi çevrelerinde onu ünlü yaptı) yazarın çok yönlü yetenek gösterirler. Bu 1846 yılında oluşturulan "Zayıf insanlar" romanı. olarak yazıldığı, çünkü bu kitap ilginç mektuplardan oluşan tarz. aşk hangi kız ile yazışmalarda kahramanı, Makar Devushkin, ama daha yaşlı, çünkü ona duygularını anlatmaya cesaret etmez. Buna ek olarak, o onu karşılığını rağmen, Onun bu layık değildir inanmaktadır.

çok detaylı hikayenin sunumu böyle bir form ile ve güvenilir şekilde onun karakterlerinin Fyodor Dostoevsky duyguları iletmek başardı. "Zavallı insanlar" - çok ünlü eleştirmen Vissarion Belinsky tarafından takdir edilmiştir bir roman.

O edebi dünyasında bir genç yazar yol açtı ve ismi genel okuyucuya bilinen yaptı.

mizahi hikaye

Yazar, drama türü üzerinde durmak istiyoruz ve stilleri çeşitli dabbled vermedi. O düzyazı yazdım ama yazma ve şiir sadece. Buna ek olarak, ışıkta ilk romanın yayımlanmasından sonra, o yazışma şeklinde komik bir karakter çalışması yaratmaya karar verdi. mizahi hikaye, 1847 yılında "Çağdaş" dergisinde yayımlandı - Böylece "Dokuz Mektupları Romanı" doğdu. Bu çalışma - ortağını aldatmak istiyor, her biri iki kumarbazlar, yazışma.

Gogol yazar iki benzer isimleri ile taklit ve her karakteristik özelliklerini koydu. Bunlardan biri - düşünceli ve kibar, ikinci - tersine kaba ve anlaşılır. Ancak sonuçta ikisi de ortak arkadaşları tarafından ihanet edildi. Dostoyevski tüm eserleri, listesi dramatik ve trajik ama mizahi yazıları ince gözlemci ve üstün düşünür olarak ona göstermek sadece kapsar.

"Hakaret ve Yaralı"

Bu sürgünden döndükten sonra yazar tarafından yazılmış ilk önemli çalışmaydı. O 1861 yılında yayınlandı. Eleştiri hikayesi ve karakterleri övdü dergisinde "Çağdaş" hariç, büyük kısıtlama ile onu selamladı. Genç bir yazar Ivan, yazarın otobiyografik özellikler peçeli - anlatı ilk kişinin adı yer almaktadır.

Dostoyevski'nin romanı "Hakaret ve Yaralı" hikaye biraz bulanık hale getirir iki katlı çizgiler vardır. Yine de, hatta bu kitapta açıkça yazarın tarzı özellikleri aracılığıyla göstermek - mülksüzlerin herkes için derin bir psikolojik karakterin analizini, sempati - yazar tüm çalışma sayesinde çalışan bir tema.

"Oyuncu"

Derinlemesine insan psikolojisi ve davranış analizi Dostoyevski'nin bütün eserlerinde farklıdır. yazarın kitaplarının listesi bahsedilen otobiyografik romanı doldurmak için gereklidir.

Onun oyun için tutku ve romanın ana karakteri prototip olarak görev sevdiği ile zor bir ilişki, yanı sıra kitapta tanınmış Nastasi Filippovny yansıtılan Bu, yazarın eserlerinde en zor romanlarından biridir "Salak". Bir sevdiği kadın için tutku yanı sıra kumar sahip bir adam - ortasında.

1860-1870-ler eserleri

Kaynakça Fedora Dostoevskogo çeşitli türlerde eserler çok sayıda içerir, ancak en popüler on yılda oluşturulan kitaplar.

1866 yılında bir türün klasik ve yazarın iyi eserlerinden biri haline geldi romanı "Suç ve Ceza" yazdı. Bu çalışmanın çalışma okul müfredatına dahil, ek olarak, bu defalarca filme edilmiştir.

trajik akıbet rağmen, kitabının en romantik sayılır roman "Salak", - Önümüzdeki üç yıl içinde, o en ilginç ve dinamik eserler birini oluşur.

1870'ler eserlerinin en zor birinin ışığı gördü - "Brothers Karamazov" Bu kitap, derin felsefi hikayesi, karmaşık tarihi ve çok yönlü karakterleri ile karakterizedir. Yazar, devrimci fikir ve nihilizm yayılması anlamında toplumun karmaşık ahlaki durumunu, hem de geleneksel değerler ve gümrük imha göstermek için yola çıktı.

Hikayeler ve blog

Yazar, sadece tarz büyük nesir değil çalışmış, aynı zamanda yazdığı ve küçük eserler vardır. En ünlü romanı biri - felsefi kitabı "Double". Bu çok kararsız, garip dağınık oldu ast tarihi hakkında anlatır. Bir gün hızla beceri, çeviklik, kurnaz ve alçaklık onun sayesinde gerçekleşir başardı hangi bir çift vardı. Yapıt Firma yerine tanıdık bir kişinin bir ikizi benimsemiş olmasına yol açmıştır insan zayıflığı ve kölelik, ortaya çıkarır. Bu seride, ayrıca mizahi hikaye bahsedebiliriz "Yatağın altında, başka birinin karısını ve kocasını." Bu çalışma yazarın kalemi öylesine tuhaf iyi iyi mizah ile nüfuz edilir.

Ben kariyeri hakkında sadece konuşur, aynı zamanda sosyal ve politik Rusya'da gelişmesi, hem de ülkenin uluslararası statüsü konusundaki görüş hakkında düşüncelerini ifade etmek hangi onun günlüğünden birkaç söz söylemek gerekir. İçinde onun beceri ve tekniklerin sırlarını paylaşır çünkü Günlüğü, yazar en içte ortaya koymaktadır, düşünce ve nesir düzenlenmektedir fikirleri açıklar. Bu çalışmaya yazarın ilgi ve okuyucuları gösterir 1873 den 1881 kadar yayınlanmış blog.

şiir

Dostoyevski ayetler onun yetenek sadece nesir bir yazar ama şair değildir göstermektedir. "1854 yılında Avrupa olaylara" ilk lirik eserlerden biri Kırım Savaşı sırasında adamıştır. Yazar, Rusya tarihi ve Ortodoks halkların kurtuluşu onun göreve görüşlerini ortaya koyar. Bir Avrupa ülkesinde tehdidine rağmen hala yüzyıllardır önceki gibi herhangi bir testi acı savunuyor.

Dostoyevski'nin şiir, büyük ölçüde onun sosyal ve politik görüşlerini yansıtmaktadır. "1 Temmuz 1855 tarihinde" eserinde, yine Rusya'nın geleceği bahsediyor onun canlanma umutlar ve onu affetmeye kral sorar ve eski muhalif hobiler destekçileri. yazma doğum ve farklı yurtsever ruhu ve felsefi içerik İmparatoriçesinin gün için ayrılmıştır.

O da "Taç giyme günü ve barış sonuca," şiir barış gelişini ve yeni İmparator Alexander II'nin taç giyme kutluyor yazdı. lirik yazar arasında aynı zamanda onun Bavyera albayın üzerinde vecize, hem de "dürüstlük ile nihilizm mücadelesi" nin ürünü işaretleyebilirsiniz. İçinde yazar Rusya'da bu yeni hareket onun siyasi görüşlerini ifade etmesinden dolayı son çalışma ilginçtir. onun sürgün sırasında topladıkları folklor malzemesinin koleksiyonu - Ayrıca "My dizüstü sabit emek" şiir koleksiyonu belirtmelisiniz.

diğer eserler

Bu yorum ünlü yazar, aşağıdaki tabloda temsil edildiği kısa haratkeristika sadece en ünlü eserlerini değerlendirir.

isim tanım
"Netochka Nezvanova" 1849 yılında yayımlanan yazar, bu bitmemiş roman. çalışmada yazar zor bir çocukluk geçirmiş, ve sonra o şefkat çıkarıldı zengin ev, olarak sona ermediği kız, kaderi anlatır. Ancak, ailenin korkunç sırrı bu cenneti terk etmek onu zorlar
"Genç" iş gayrımeşru olduğunu bir genç adam olduğunu ve bu onun babasıyla ciddi ilişki geliştirdi. Romanda yazar ince yükselen genç erkeklerin psikolojisini ve diğerleri ile olan ilişkilerini, analiz
"Beyaz Geceler" yazarın bu lirik eser, belki de en hareketli ve tüm dramatik kitaplardan ışığı. Çünkü kız damat getiri ayrılmak zorunda kalan iki gencin arasındaki aşkın hikayesi
"Amcamın Rüyası" Bu mizah ve komedi trajedi ile karışık çok zor iş, bu. kitap olan eski erkek arkadaşı Prens ölür neden onun gelecekteki düğün o bir rüya görmüştü onu ikna edebildi genç kız, hiç Prince alışılmadık kur adanmıştır
"Stepançikovo Köyü" Kompozisyon kahramanları evlilik planları küçük bir köy olan alışılmadık kargaşa hikayesini anlatıyor
"Ölüler Evi" otobiyografik ve hapis mahkumların hayatı hakkında anlatıyor çünkü çalışma ilginçtir. Yazar bağlantıya sonra duygularını ve izlenimlerini iletti
"Yeraltından Notlar" yazma aydınların bir gencin hayatından olaylar hakkında diyor. İçinde yazar kendi ağzı ile kahraman davranışını analiz çünkü ilginçtir
"Gülünç Bir Adamın Rüyası" Hikaye alışılmadık uykudan sonra intihar ve yeniden doğuşunu işlemeye çalışan bir kahraman anlatıyor

Ayrıca, yazarın en ünlü gazetecilik çalışmalarını bahsetmek gerekir.

isim özellik
"Petersburg Chronicle" Genç bir yazar o Rusya'nın hayatında önemli bir rol oynadığını iddia ederek, memleketi övüyor hangi satirik bir dizi makale. son denemeler kentin ağır ve kasvetli bir görüntü görünür içinde, o zaman romanlarında yansıyan ne
"Yaz İzlenimleri Üzerine Kış Notları" Bu Avrupa üzerinden yazarın yolculuğa bir dizi denemedir ve Rus Avrupa ülkelerine tutum
"Puşkin" Derin ünlü şairin eserlerinin analizi ve dünya literatüründe için önemi

Böylece, Dostoyevski'nin işi çok yönlü idi: o nesir türlerin çeşitli çalıştı ve şiir yazdı.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.