ÇirkinlikAraçlar ve ekipmanları

Alçı "Rotband": teknik özellikler

Sıva "Rotband" herhangi bir malzemeden yapılabilir duvarlar ve bölmeler, için kullanılabilmektedir. Mükemmel yapışkan nitelikleri, plastisite yüksek derecede kolay uygulama - tüm bu iç pazarda son derece popüler hale getirir.

üretici

aşağıda ele alınacaktır Yapılan sıva "Rotband" özellikler, Alman şirketi Knauf başkenti yardımıyla Rus işletmelerin bir sayı. Dolayısıyla onun çift isim: "Rotband Knauf". bu çok yönlü karışımın üretiminde sadece en kaliteli malzemeler kullanıyor ve dikkatli gerekli tüm teknolojiyi takip edin. kompozisyon "Knauf" nin uzmanları tarafından geliştirilmiştir. Bu karışım, temel olarak alçı kullanılır üretmek. Aynı zamanda, özel bir polimer katkı maddeleri içerir.

paketlenmiş bir çarpma kağıt torbaları 5, 10, 30 kg anlamına gelir. Son seçenek en yaygın ve popüler. paketin üzerinde kısa bir kullanım kılavuzudur. çanta ile dikkatlice ele alınması gerekir. Karşın çok katmanlı nedeniyle kolayca bunları kırmak için sıva ölçüde ağırlığı,.

Alçı "Rotband": teknik özellikler

Daha önce bahsedildiği gibi, sıvası "Rotband" can kesinlikle herhangi bir yüzey: blok, tuğla, beton. Çoğu zaman, bu kaplama ve polistiren köpük veya mineral yün kalın duvarlı yalıtılmıştır. üreticinin tavsiyelerine göre, "Knauf" katmanı en az 5 mm ve en fazla 50 mm olmalıdır geçerlidir.

0.5 MPa - çok yüksek yapışma özellikleri. raf ömrü , kuru karışıma - yarım yıl. Sadece iç duvarların dekorasyon için kullanılabilir. Dış yapılar sadece çimento karışımları kullanılır. Aşağıdaki tablodan, başka hangi özellikler farklı sıva "Rotband" öğrenebilirsiniz.

sıva teknik özellikleri

Grit hazır karışım

1.2 mm'ye kadar

tüketim

8.5 kg / m2

Zaman tam olgunlaşma uygulanan katman

hafta

Çekme dayanımı Basma

2.5 MPa

Hazırlanan çözeltinin kullanımının tavsiye zamanı

20-25 dakika

hazır karışım Verim

120 kg - kuru 100 kg kaynaktan

renk

Beyaz, gri veya pembe

çalışma sıcaklığı

5-30 derece

tabaka 10 mm kuruma süresi

45-60 dakika

ısı iletkenliği

0.25 W / m-K

ana avantajları

Eğer mükemmel yapıştırıcı özellikleri ve plastisite ek olarak, sadece harika görebileceğiniz gibi, "Rotband" sıvalar, teknik şartname avantajları şunlardır:

  • Düşük tüketimi. Duvarlar için çimento harç (2-3 kez) daha çok daha az gerekecektir.
  • su tutmaya Çok iyi yeteneği.
  • Çevre güvenliği.
  • "Nefes". Yeteneği
  • Yangından korunma. Sıklıkla sıva "Rotband" yüksek yangın riski olan bölgelerde strafor korumak için kullandı.

en iyi renk karışımı hangisi seçenektir

depolar "Rotband", pembe, beyaz ve gri sıva sattı. fonların Teknik özellikleri, üretici garanti olarak, renk bağlı değildir. Ancak, bu alçı ile çalışan birçok profesyoneller, bunun pembe sürümü daha iyi yumuşaklığa sahiptir savunuyorlar. Bu çözeltinin kalın bir tabaka uygulanırken, alt duvara doğru akar. Beyaz ve gri aynı tür gelecekteki dolgu maddeleri kullanılmadan duvar kağıtları sopa bekleniyor içinde durumunda daha uygundur.

, farklı tane büyüklüğü farklı renklerde sıva çeşitli özellikleri. beyaz ve gri karışımlarında (0,5 mm) çok küçüktür. pembe olarak - (1,2 mm) büyük.

Nasıl "Rotband" torba alçı içinde tam olarak ne biliyoruz? Özellikler paketin üzerinde belirtilen. Ama renk, maalesef - hayır. Ancak, üretici tarafından tanımlamak için deneyebilirsiniz. Yani, beyaz sıva "Knauf Gips Baskunchak" ve "Knauf Gips Kuban" gibi şirketler tarafından üretilen. Gri - "Knauf Gips" Pembe - "Knauf Gips Kolpino" ve "Knauf Gips Çelyabinsk". Oldukça doğru olabilir üreticinin rengini bulun. Ama bazen bu yöntem hala çalışmıyor. rengini alırken nedenle, satıcı sormaya değer olduğu anlamına gelir.

Nasıl toplu pişirmek

"Rotband" çok basit sıva çözümü olun. Bir torba (30 kg) içinde 18 litre su kullanmak gerekir. Tabii ki, bir kez tüm kuru karışım yoğurma gerekli değildir. (Özellikler yukarıdaki tabloda bulunabilir) Alçı "Rotband" hızla katılaşır.

Kuru toz iki kısma solüsyon hazırlanırken, genellikle üç kısım su alır. Karıştırma köşeleri olmayan bir tankta yapılmalıdır. Bu durumda, bitmiş kompozisyon daha üniform olacak. Genellikle altından bu amaçla bir bölüm için kullanılan su bazlı boya. İlk olarak, su içine döküldü ve daha sonra 5-6 malalar lay olan alçı. Bundan başka, tüm dikkatle homojen bir bileşim elde etmek için karıştırılmalıdır. Bundan sonra, bir kova kuru karışım geri kalan eklenir ve tekrar karıştırılır. En iyi çözüm özel memeli bir matkap kullanılarak hazırlanır.

karışım "Rotband" hamur sadece temiz kap içinde gereklidir. "Knauf Rotband" - Bu çok yüksek kalite demektir. Özellikler (üretici tarafından tavsiye edilmez rağmen) 3 mm bile ince tabakalar bunlardan yürütmek için izin verir. Bununla birlikte, herhangi bir yabancı maddenin varlığı büyük ölçüde karışımın özelliklerini azaltabilir. Bu nedenle, çözelti çok temiz bir kaba hazırlanmalıdır. Araçlar yıkanmış ve karıştırma hemen sonra yapılmalıdır. hızla "Rotband" sıva dondurur. kütlesini kullanmadan önce 5 dakika boyunca bekletildi.

Solüsyon hemen tutarlılık gerekli olmalıdır hazırlamak için. burada alçı ya da su doldurulmuş prosedürler bitirme başladıktan sonra doldurulmuş edilemez. Karışımı ve herhangi bir yabancı bileşenler eklemek için izin verilmez. Eğer kurallara şeyi yaparsanız, katman çatlama dirençli bir çok kaliteli harç bir duvar veya sabit, düz bir tavana teslim edecek "Rotband" teknik özelliklerini, olsun.

hazırlık çalışmaları

sıva uygulamadan önce "Rotband 'duvarlarının, kir ve toz temizlenmelidir, hem de duvar kağıdı, sıva kalıntıları çıkarmak için ve böyle devam eder. D. Bütün yüzeyler temiz ve kuru olmalıdır. onlar çok kuyu suyu emer, daha önce astarlanmış olmalıdır gibi gaz beton, tuğla veya gipsovolokno. Aynı grundilmittel "Knauf" dan, örneğin, kullanabilirsiniz.

Beton pürüzsüz bir yüzey, genellikle betonkontaktom işlemden geçirildi. Bu malzeme ve çeper sıvama arasındaki yapışmayı geliştirir. Ayrıca bu durumda, "Knauf" marka araçlarını kullanılması önerilir. uygulamadan önce alçı astar veya betonkontakt çok iyi kuru var.

uygulama metotları

farklılık plastisite çok yüksek derecede gibi diğer birçok yerli sıva çok daha iyidir Macun "Rotband" özellikleri. Bu nedenle, herhangi bir teknoloji üzerinde kesinlikle uygulanabilir. Beacon en yaygın olarak kullanılan yöntem. Bu durumda, bir eğimde duvar biraz daha küçük uzunluk kural Hazırlanan çözeltinin uygulanan şeritlerdir. Ayrıca içlerinde özel ince profiller bastırdı. karışımın katılaşmasına sonra bitirme duvarlara başlayan. Bu solüsyona profilleri mala ve seviye düzenlenmesi arasındaki tersledi edildi.

Bazen duvara ya da tavana malzeme ikinci bir katman uygulamak için gereklidir. Bu durumda, yüzeyinin sertleşmesi öncesinde özel tepe sıva vardır. İlk sonra en erken 24 saatten olabilen bir ikinci katı sürün.

Alçı "Knauf Rotband" aslında oldukça iyi özellikler, bir çok düzgün bir yüzey verir. Bununla birlikte, duvar başka metal raf hizalamak için yine daha iyidir. Bu işlem, uygulamadan sonra yaklaşık bir saat gerçekleştirilir. duvar veya duvar yüzeyi boyama altında harç ile muamele edilir.

yapılandırma sıva

mala veya fırça ile yüzeyi üzerinde yürüyebilir uygulanan tabakanın kürlenmesinden önce daha ilginç bir yüzey elde etmek amacıyla. Çok ilginç bir doku, ayrıca özel bir kabartma silindiri kullanılarak elde edilir. herhangi bir süpermarket binada olabilir böyle bir aracı satın alın.

Aracı gereksinimleri

Ve böylece "Rotband" ile çalışır. Özellikler kesinlikle herhangi araçları uygulandığında kullanabileceğiniz (alçı sıva üreticiler GOST 31377-2008 tamamen gözlenen). Sadece bir kural ve mala değil, aynı zamanda çeşitli uzunluklarda sıradan spatula olamaz. Yaygın özel aletler özel şekli kullanmış açıları hizalayın. genellikle Tavanlar alçı yapı şahin.

Kuru karışım için ön plastik kepçe satın almak için iyi bir fikirdir. Kolayca alçı mala solüsyonu hazırlamak uyandırmak için kullanıldığında. Karışımın araçlarını temizlemek için nemli bir bez önceden hazırlamak gerekir.

Derz ev aletleri için köpük bir ambalaj içinde keserek, örneğin, bağımsız bir şekilde imal edilebilir. Binaların duvarlarının üst ve tavan genellikle ya dayama ile yürütülen, ya da özel bir onarım tabloyla edilir.

kuru karışım depolamak için

sıva Çanta "Rotband" odasında koymak emin olun. Bu sürece hava kuru yoktu gibi bir garaj, sundurma veya hozblok olabilir. Aksi takdirde, karışım topaklar al. ahşap palet üzerinde çanta iyi koyun. Hasarlı kapları kuru karışım imkansız saklanır.

Alçı "Rotband" en iyi biri olarak ona bir bakış sağlamak özellikler, herhangi bir odada duvarlara tedavisi için kullanılabilir. Bu bir araç daha ucuz birçok yabancı meslektaşları, sadece iyi bunun kalitesi olmalıdır. Bütün bunlar olağanüstü popülerlik açıklar.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.