Ev ve AileEvcil hayvan kabul edilir

York'u eğit. Köpekler için takımlar: listeleme ve öğretme

Bir Yavru Terrier'i bir köpek yavrusu evine getirirken, omuzlarına düşen sorumluluğun farkında olmalısınız. Çocuğun kontrolsüz bir köpeğe dönüşmediğini ve komşularla ilgili sorun ve skandallara neden olmadığını, bunun doğru şekilde eğitilmesi gerektiğini söyledi. Dört ayaklı dekoratif bir arkadaş bile olsa, herkes açıkça gerçekleştirmelidir. Köpekler için talimatlar. Liste ve nasıl öğretileceğini, bugünkü yazısından öğreneceksin.

York'un eğitime ihtiyacı var mı?

Ne yazık ki, bu hayvanların birçoğunun sahipleri kesinlikle yetiştirilmelerine gerek olmadığını düşünüyorlar. Sarsılmaz güven bu sıklıkla zamanla şirin bir kabarık yumruğa gerçek bir itaatsiz tirana dönüşmesine yol açar.

Kabul etmeniz gereken tek şey, bir şehir evinde yaşayan küçük bir köpeğin, hizmet ırklarının temsilcilerini yetiştirmek zorunda kalacak bazı eğitim öğelerine ihtiyacı olmadığıdır. Ancak bu, evcil hayvanınızı eğitmek zorunda olduğunuz anlamına gelmiyor. Sahibi davranışlarını kontrol edemeyen bir hayvan sıklıkla ciddi çatışmalara neden olur. Bu nedenle, Yorkshire Terrier köpekler için temel komutları açıkça yerine getirmelidir. Liste ve nasıl öğretileceğini, biraz sonra söyleyeceğiz.

Bu cins temsilcilerinin eğitimi özellikleri

Kural olarak, ince ve savunmasız bir doğaya sahip olan bu köpekler, onlardan neye ihtiyaç duyulduklarını çabucak anlar. Gerçekten de, dairenizde köpek yavrusu ortaya çıktıktan sonraki ilk günlerden itibaren, onunla güvenen bir ilişki kurmaya çalışmanız gerekir. Bir Yorkie'yi eğitmek başarı ile taçlandırılmıştı, hayvan ve sahibi arasında yakın temas kurmak önemlidir.

Takımların açıkça telaffuz edilmesi ve talep edilmesi gerekiyor. Görev tamamlandıktan sonra, evcil hayvan özenle teşvik edilmelidir. Hayvan cezalandırılmasına sadece suç mahallinde onu yakalarsan izin verilir. Aksi halde, köpek öfkenizin sebebini anlamıyor. Köpeği cezalandırmak için, annesi gibi köpekler tarafından alınmalı ve hafifçe vurulmalıdır. Hastalıklar ısırmaya ya da çatlamaya başlarsa, o zaman onu yere basar ve sakinleşene kadar gitmesine izin vermezler.

Yavru terrier, ailenizde göründüğü andan itibaren tutulmalıdır. Genellikle, köpek yavrusu iki veya üç aylık olduğunda bu olur. Ebeveynlik, evde ve yürüyüşler sırasında yapılabilir. Eğitim süresinin on dakikayı geçmemesi önemlidir.

Önemli tavsiyeler

Herhangi bir köpeğin yetiştirilmesi oldukça zaman ve çaba gerektirir. Belirli sonuçları elde etmek için eğitim sistematik olmalıdır. Bir köpek yavrusunun tamamen güvendiği bir kişiye girmesi önemlidir.

Eğitim York sahibine çok sabrını gerektirir. Bu köpeklerin ince bir psikolojik yapısı vardır, bu nedenle, nereye geldiklerini çok iyi anlarlar. Eğitim sürecinde, evcil hayvanı zamanında teşvik etmek ve cezalandırmak gerekiyor. Eğitim tutarlı olmalıdır. Başlangıçta, köpek basit görevleri yerine getirmelidir ve daha sonra yalnızca daha karmaşık ekiplere gidebilir. Ayrıca unutmayın ki her hayvanın kendi mizacı vardır. Bu nedenle, eğitim sürecinde evcil hayvanınızın doğasını dikkate almalısınız.

Sınıflar için ne gerekir?

Yorkshire terrier'i en iyi terbiye etmek için hazırlıklı olmalısın. Her şeyden önce, mikro bölgenizde özel bir site olup olmadığını öğrenmek gerekir. Orada gruplara veya bireysel eğitimlere kayıt olabilirsiniz .

Bir eğitmenin yokluğunda, dört ayaklı arkadaşınızı bağımsız olarak eğitebilirsiniz. Bunu yapmak için aşağıdakiler de dahil olmak üzere ek envantere ihtiyacınız olacaktır:

  • Yumuşak, çok ince olmayan yaka.
  • Uzun sekiz metrelik tasma. Yokluğunda, normal çamaşır çizgisini kullanabilirsiniz.
  • Davran.
  • Kısa 1,5 metre tasma.

Buna ek olarak, promosyon ve oyuncakları taşıyabileceğiniz küçük bir çanta almak da arzu edilir. Dersler sırasında rahat, kolayca yıkanabilir elbiseler giymelisiniz. Bunun özgür olması ve hareketleri sınırlamaması önemlidir.

Eğitim: nereden başlanmalı?

Hatırlamanız gereken ilk şey evcil hayvanınızdır, bu onun takma adıdır. Adın bağımlılığını hızlandırmak için, onun neorous ve özlü olması önemlidir. Hayvan için karmaşık bir uzun takma ad seçmek gerekli değildir.

Bundan sonra yaka eğitimine gidebilirsiniz. İlk önce, köpek kıyafetinin verilen öğesini koklamasına köpekin izin vermesi önerilir. Ardından, oyun sırasında, yaka evcil hayvanlara konur. İlk kez tam anlamıyla birkaç dakika boyunca yapılır, zamanla kademeli olarak artar.

Köpek nihayet yaka almaya başlar ve ona dikkat etmeyi bıraktığında, ona tasmayı bağlamayı deneyebilir ve hayvanın kendisi ile özgürce dolaşmasına izin verebilirsiniz. Çocuk apartmanında dolaşmayı öğrendiğinde, yavaş yavaş yürümek için dışarı çıkabilirsiniz.

Temel Komutlar

Hemen evde York'un eğitimine sabrını isteyecek bir rezervasyon yapın. Bir köpek yavrusu, kendi lakabına cevap veren ve tasma üzerinde yürümeye alışık olan ilk şey, "Bana" buyruktur. Kural olarak, bu ırktan temsilcileri bu tekniği çabucak öğrenirler. Oyun sırasında, hayvan sizden kaçtığında, ona bir muamele göstermelisiniz, adını verin ve "Bana" der.

Yavrularını onun yerine gitmek için eğitmek de aynı derecede önemlidir. Bunu yapmak için yanına otururken ve sevdiği inceliklerini elinde tutarken kalkın, köpek koltuğuna gidin ve "Yer" deyin. Köpek ona doğru koşarsa, atılmalı, övülmeli ve bir muamele edilmelidir.

İstenmeyen eylemleri durdurmak için, evcil hayvan "Fu" ya öğretmeniz gerekir. Şartlı uyaran görevi gören sıkı bir tehditkar tonla telaffuz edilmelidir. Sözlerinizi güçlendirirken, tasmayı kolaylıkla çekebilirsiniz. Bu komutun çalışması sadece sahibiyle köpek arasında yakın bir temas kurduktan sonra başlatılması önerilir.

Yaygın Hata

Eğitim York, sahibinin bazı bilgi sahibi olmasını ister. Bununla birlikte, ilk köpeklerinin eğitim görmüş çok deneyimsiz sahipleri bir sürü hata yapıyor. Köpeğinize karşı kaba ve aşırı derecede talep eden bir tutum takınmasına asla izin vermeyin. Histerik çığlıklar ve fiziksel şiddet hayvana sadece hakimiyet getirir.

Bazı sabırsız konuklar, Yorkluların eğitimini hızlı sonuçlar vermesini istiyorlar. Bu nedenle öğrencilerini bir kerede eğitmeye başlarlar. Bununla birlikte, bazı takımların küçük bir köpek yavrusu için imkansız bir görev olabileceği anlaşılmalıdır. Eğitim sürecinde, bebeği aşırı yüklemeden kademeli olarak görevleri zorlaştırması önemlidir.

Sonuç

Dikkat edilmelidir ki, köpekleri kendi başlarına eğitmek çok fazla sabır gerektiren çok önemli ve sorumlu bir meslektir. Öğrenme sürecinde izin verilmesine izin verilmemesi önemlidir. Unutulmamalıdır ki yakında küçük, yumuşak bir köpek yetişkin bir hayvana dönüşecektir. Ve evcil hayvanınızın masum hilelerini zamanında durdurmaya başlamazsan, yakında ciddi sorunlara dönüşebilirler.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.