Ev ve AileEvcil hayvan kabul edilir

Keçiler için sağma makineleri: fiyat, yorumlar

Hayvancılık komplekslerinde manuel sağım uzun zamandır bir hikaye. İneklerin makineye sağım çalışmaları yaygın olmakla birlikte, keçi sağım makineleri hala sürpriz ve soru işaretleri oluşturabilir. Herkes, bu ekipmanın pek çok değişikliğinin olduğunu bilmez: bireysel sağım için mini cihazlar kullanılır, endüstriyel bazda keçi sütü üretimi için sabit tesisler kullanılır.

Sağım makinesi

Manuel sağım sırasında, emzik mekanik olarak sıkıştırılır ve sütten sıkıştırılır. Aynı prensip , sağım tesisleri için de geçerlidir. Elektrikli motor vakum pompasını çalışır halde kılar, bu da sabit deşarj oluşturur. Sıkıştırma süresini değiştirmek ve süt emmek için bir pulsatör kullanılır. Sütün sıkıştırılması ve emilmesini değiştirir. Ortalama olarak dakikada 66 atım vardır.

Hiçbir şey karmaşık değil, ancak cihazın endüstriyel kullanıma getirilmesi için yarım yüzyıldan fazla zaman geçti. Şimdiye kadar, keçi ve inek sağım makineleri iyileşmeye devam ediyor. Böyle özenli bir tutum, mucitlerin esas olarak hayvanların güvenliği ve konforunu düşündüğü gerçeğidir. Bu amaçla, cihazda vakum kuvvetini seçmek için bir vakum regülatörü sağlanmaktadır.

uygulama

Küçük çiftçilerin büyük bir ordusu, keçiler için sağım makineleri gibi ürünlere ihtiyaç duyar. Küçük bir arazide iki ya da üç düzine hayvanı tutmak oldukça mümkündür. Ancak sağım süreci çok zaman ve emek gerektirir. İşgücünün kolaylaştırılması amacıyla keçiler için sağım makinası kullanılır. Çalışmaları hakkındaki yorumlar yalnızca olumludur. Bunlar keçi çiftliğinde gerçekten vazgeçilmez yardımcılardır.

Sadece birkaç sağım keçi bile olsa, mekanik sağım işi çok daha kolay hale getirebilir. Bunu yapmak için, keçiler için küçük bir sağım makinesi satın almak daha iyidir. Makine sağımının birkaç avantajı vardır:

 • Sütü sağlığa hizmet etme hızı ve etkinliği. Aynı anda cihaz iki keçi sütü bile. Elle sağımın hariç tutulması, sütçülerin elini tutmanıza ve artritten korumanıza izin verir.
 • Hijyenik açıdan saf süt elde etmek. Pompa, sütün memenin emziklerinden doğrudan hava geçirmez bölme (kepçe) içine pompalanmasını sağlar. Bu yün, gübre ve diğer pisliklerin sütün içine girmesini engelliyor.
 • Süt kalitesini geliştirin. Son yıllardaki araştırmalar "motor" sütünde manuel süt sağımdan çok daha fazla yağ depolandığını göstermiştir. Keçi peyniri üreticileri için önemli bir faktör.

Keçi "Burenka" için evde sağım makinesi çok popülerdir. Tüketiciler aşağıdaki göstergeleri not ettiler:

 • Mudumun maksimum tam teslimiyeti, manuel dodajivanie gerekli değildir;
 • Ağızlık ağırlığı düşük;
 • Yüksek bir ses çıkarmaz;
 • Yüksek kaliteli silikon kauçuk ile tamamlandı;
 • Süt ve kutular için gözlükler paslanmaz gıda çeliğinden yapılır;
 • Kullanımı kolaydır;
 • Üretici 12 ay boyunca garanti verir.

Kullanım Şartları

Herhangi bir teknik gibi cihaz da belirli çalışma kurallarına uyumu gerektirir. Öncelikle, konteynırdaki süt hacmini izlemek ve pompaya girmemesi için zamanında dökmek gereklidir. İkincisi, sağım bardaklarını yere koyamazsınız, toz ve kir emilebilir. Üçüncü olarak, mekanizmanın her zaman sağımdan sonra özel hazırlıklar eklenerek temiz tutulması ve yıkanması gereklidir.

teknik özellikleri

Keçiler için sağım makinelerini ayıran birkaç teknik özellik vardır:

 • Türe göre: mobil veya sabit;
 • Verimlilikte: 1 saat boyunca sunulan hedef sayısı - 20, 40 gol;
 • Eşzamanlı sağım başkanlık sayısına göre: 1, 2, 4.
 • Süt tankının yapıldığı malzemeye: gıda alüminyum, paslanmaz çelik, plastik;
 • Süt tankının hacmine göre: 20 litre, 40 litre;
 • Emzik bardak türüne göre: çelik, plastik;
 • Personel sayısı ile: bir veya iki kişi.

Vakum pompası tipi, elektrik motor gücü, maksimum vakum basıncı, mil dönüş hızı değişkenlik gösterebilir. Buna ek olarak, askının uzunluğu, toplam boyut ve ağırlık. Mobil üniteler, bir kişi tarafından taşınabilen iki tekerlekli arabalara monte edilmiştir. Birçok yerli ve yabancı firma keçi için sağım makineleri üretmektedir. Fiyat çok farklı, BDT ülkelerinin üreticileri 300 dolarlık cihazlar sunuyor, Almanya'da yabancı şirketlerin analogları var, İtalya tüketici en az 1.000 $ 'a mal olacak.

Keçi sağma makineleri pulları

İşlevsel olarak, keçiler için kullanılan tüm sağım makineleri aynıdır. İşte bazı ortak markalar:

 1. "Maiga": modelin kendi pompası yok, sağım için harici bir pompa gerekiyor. Fiyatı çok mütevazi, yaklaşık 100 $.
 2. "Доюшка": mini kategorisini belirtir. Cihaz, küçük çiftliklerde ve yazlık sakinlerin kişisel kullanımlarında kendisini kanıtlamıştır. Fiyat 400 dolara ulaştı.
 3. "Belka-1": bir hayvanın sağımı için. Saatte 20 kafa kapasiteli, 20 litrelik bir kapasite bulunuyor, fiyat 250 dolardır.
 4. "Belka-2": İki keçi aynı anda sağım için. Bir önceki modelin bir varyasyonu, bir saat boyunca 50 keçi kadar alabilirsiniz, fiyat 300 dolardır.
 5. "Burenka": mükemmel bir sağım makinesi, sağım keçi için özel bir geliştirme, güvenilir ve kullanımı kolay bir mekanizma. Pazar fiyatı 400 dolar.

seçim

Teknolojinin seçimi tartılmalıdır. Hiçbir çelişki yok. Milch sürüsündeki başların sayısından bağlayıcı tüplerin üzerindeki gözlük ve kauçuk silikon kalitesine kadar her şey önemlidir. Cihazı temizlemek için fırçaya doğru, cihazın önemli ve ekipmanları.

Sertifikasız mal satın almanın bir anlamı yok. Kimse vakum basıncının doğruluğunu, plastik kalitesini ve elektrik motoruyla çalışma güvenliğini garanti edemez. Hayvanların yalnızca sahibi, keçi için sağım makinelerine ihtiyaç duyup duymadığına karar verir. Onlara ödemek zorunda kalacağı fiyat, kaliteyi karşılamalıdır ve en önemlisi - keçi için kendileri için güvenli olmalıdır.

Keçiler için evde sağım makinesi - manuel işçilikten ekonomik olarak avantajlı küçük makineleşme. Çok fazla elektrik tüketmiyor, özel ek donanıma ya da tesislere ihtiyaç duymuyor, hayvanlar buna alışıyor. Ve en önemlisi, bu küçük asistan binlerce çiftçinin yoğun günlük işlerini kolaylaştıracaktır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.