Ev ve AileEvcil hayvan kabul edilir

Alman Çoban köpeklerini ne besleyeceksin?

Alman Çoban Köpeği yavrularına ne besleyeceksin, böylece sağlıklı ve güçlü büyürler? Bu soru küçük bir arkadaşınızın sahibi olduğunuz veya yetişkin bir köpeğinizin bir anne haline gelmesi durumunda geçerlidir. Çocukların diyetleri çeşitlidir ve dengelenmiştir. Tüm gıdalar yavrulara yavaş yavaş, küçük porsiyonlarda, yoğurt benzeri bir şartla teslim edilmelidir. Diyette çocuklar, karbonhidratlar, vitaminler, yağlar, mineraller ve tabii ki proteinler gibi yararlı unsurlara sahip olmalıdır.

İkincisi ile başlayalım. Proteinler hayvansal kökenli ürünlerden vücuda girer. Kuklaları ne için besleyeceğim, protein içeren ürünler hangisini seçsin? Elbette et. Bu köpekler için en yararlı ürün. Çocukların çiğ ve haşlanmış ete ihtiyacı var. En iyisi, yavru köpekinin vücudu herhangi bir ısıyla muamele görmemiş eti emer. Daha yararlı maddeler ve vitaminler içerir. Önce eti kıyılmış halde vermelisin. Kötücül organizmalar dolması algılıyor. İlk aylarda, bebekleri tavşan, tavuk ve yağsız sığır ile besleyin. Küçük sığır kemikleri sekiz haftadan itibaren verilebilir.

Diyetteki yan ürünler dört aydan daha iyi girilebilir. Altıdan bir rasyona bir meme, kalp ve akciğer eklemeye başlamak mümkündür. Unutmayın ki sakatat haftada sadece birkaç kez verilmelidir. Bebekler altı aydan önce balık veremezler. Alman çoban köpeklerini hâlâ beslemek nasıl mümkün? Yumurta, ancak haşlanmış, çiğ protein biyotini yok eder, bunun sonucunda deride sorunlar olabilir.

Ekmek peyniri de bebekler için mutlaka bulunmalıdır (kendi başınıza yapmak veya kalsifikasyon yaptırmak önerilir). Süt (keçi), kefir - tüm bunlar çocuklar tarafından da tüketilmelidir.

Protein gıdaları hariç, yavruyu ne besleyeceksiniz? Öncelikle onlar porridges (Herkül, karabuğday ve pilav). Tüm tahıllar iyi pişmiş olmalıdır. İkincisi, sebze ve meyveler. Küçük yavruların diyetine katılmaları gerekir. Örneğin, küçük bir havuç ve elma üzerinde küçük ızgaralar rendeleyebilir, bunları ekşi krema veya bitkisel yağla karıştırıp mükemmel bir vitamin salatası alırsınız. Pürümeye domates parçalarını ekleyin. Bu sebze renk üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir, dişleri plaktan temizler.

Yavruyu ne sebze, meyve ve protein gıdalarına ek olarak besleyeceksiniz? Elbette, otlar. Onlar çocukların diyetini tamamlayacak. Yabani bitkiler ve kültürel olarak seçebilirsiniz. Turp (tepeler), ıspanak, karahindiba yaprakları - hepsi yavru köpekler için çok yararlıdır. Buna ek olarak, diyet vitaminleri ve mineral üst giyinmek için eklemeniz gerekir.

Yemek sayısı

İlk aylarda yavruları günde 6 kez besleyin. Üç ya da dört günde dört öğün yemek aktarabilirsiniz. Şimdi hangi programda ve yavruyu besleyecekler konusunda açıktır . 5 aylık hayat geçiş dönemi. Şu anda bebeği günde üç öğün çevirmek gerekiyor.

Eğer yavruları doğru, dengeli bir diyetle besleyemiyorsanız, hazır premium ve süper premium gıdaları satın almak daha iyidir. Yani gerçekten güçlü, sağlıklı ve güzel köpekler yetiştirebilirsiniz. Ve bir çoban köpek yavrusu beslemek için: doğal yiyecekler veya hazır gıdalar - bu size kalmıştır!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.