FormasyonÖykü

Klaus Barbie hikayesi Lyons kasap

Klaus Barbie en vahşi isimlerden biri olduğunu Üçüncü Reich. Onun adı hala Fransız halka korku çarpar. onun insanlık dışı suçlar için Infamous Klaus defalarca medyanın ilgi merkezinde kendini bulmuştur. Biyografi cellat defalarca belgesel filmlerin temelini uzandı. Ve savaş suçlularının yakalanması ve sonraki deneme için neredeyse tüm dünyayı izledi.

Klaus Barbie: A Biography

Klaus Bonn 1913 yılında doğdu. O ortaokulda öğrenim gördü. Hayatının bu dönemde Hakkında neredeyse hiçbir şey bilinmektedir. Okulda Klaus kapatıldı ve ketum olan bazı insanların anılarından söyledi. yaşıtları tarafından taciz garip davranışları için. 30 yıllarda hızla Almanya'da Nazi partisinin popülerlik kazanıyor. Toplumda buldular ve Hitler'i katılmak isteyen üyelerine nefret değil Birçok kişi. SS - 1934 yılında onun özel korumaları en ateşli destekçilerinden NSDAP oluşturur. Başlangıçta Hitler korunması için tasarlanmış küçük bir gruptu. Ancak, zaman içinde, nüfusu birkaç on binlerce kişi arasında çıkmıştır. Bu adamlar Führer kendisine bağımlı idi. Savaştan önce, o SS saflarında sıkı bir seçim geçti.

İkinci Dünya Savaşı

Klaus Barbie özenle tüm tesisat komutuyla uyulması. Vicdansızlık ve alçaklık hızla saflardaki yükselişini sağladı. Birkaç yıl içinde bu gaupshturmfyurerom haline gelir. 3 yıl sonra Adolf Hitler'in Nasyonal Sosyalist Partisi üyesi oldu. Yana savaşın başlangıcı çeşitli işgal yönetiminin daimi üyesi haline gelmiştir. Hollanda'nın işgali sonrasında Lahey'deki "Yahudi soru üzerine" özel komitesinin üyesidir. Orada bile meslektaşları sürpriz böyle sertlik ve soğukkanlılığını sergiler.

Sonra Klaus Barbie Belçika'ya gitti. Ardından gücünün kontrol direniş hareketi kazanmaya başladı. propagandadan Guerrillas işlem doğrudan geçiş. Onlar Nazi ve sabote saldırdı. Bu nedenle, SS ve Gestapo'dan çelik kütle antipartisan işlemi yürütür. Barbie aydınların saflarından direniş üyeleri sorumluydu. Bu tür bir kişinin bir Avusturyalı yazar Zhan Ameri oldu. O aktif Nazilere karşı propaganda ve aksi gerillalara yardım karışmıştı. O 1943 yılında yakalandı.

İnsanlığa karşı suçlar

O zaman, Naziler toplama kampına Yahudiler için Breendok kale döndü ve tüm istenmeyen saldırganları insanların gücünü getirdi. Burada ve Amery götürüldü. Onun sorgulama şahsen Barbie karışmıştı. O yazar işkence ve onunla alay etti edildi. Naziler direniş diğer üyeler hakkında bilgi edinmek istedim, ama Klaus mahkumları alay ve sadece.

Fransa'nın yenilgisinden sonra, Naziler açıkça Berlin'den talimatları takip güneyde kukla Vichy rejimi yarattı. Ancak, bu yeterli değildi. 1942 yılında, Wehrmacht Fransa bu bölümü işgal etti. Klaus Barbie sonbaharında Lyon Gestapo'yu kurşun oraya gider. vahşet var uchinonnye için, daha sonra takma adı "Lyon kasabı" kazandı. Klaus chotvortuyu güvenlik bölümüne sorumluydu. O Yahudiler ve direnişçi aramak için devam etti.

Bizzat kitle cinayetleri ve infaz denetimli. kanuni sorumluluklarına ek olarak, fazla mesai, sık sık bizzat mahkumların işkence katıldı. toplama kampları itibaren binlerce kişi gönderildi ölüm kamplarında. Zhana Mulena - 1943 yılında Gestapo belirgin direnç elemanı yakalandı. O Charles de Golem yakın bir çalışma ve Lyon terörist ve çevredeki yol açtı. alıcı sonra onu Barbie devretti. Klaus beş gün bir asi boyunca işkence ve sonra kampa yolladı. Nedeniyle işkence sırasında aldığı yaralardan için Moulin trende öldü.

Savaştan sonra,

1945 yılında Klaus Almanya'ya döndü. Üçüncü Reich yıkılmasından sonra kayıplara karışmıştı. Muhtemelen o zaman o Amerikan istihbarat ajansları temasa geçildi. arşiv Kolordu karşı istihbarat ajanları içinde savaşın sona ermesinden sonra 2 yıl Klaus Barbie çıktı. Kamu vahşetin detayları bilmek başladı Fotoğraf Nazi en bu süre içinde yaygın basında yayınlandı. Bu nedenle, Amerikalıların yardımıyla Klaus Bolivya gönderildi. İşte, o neo-faşist rejime danışmanı oldu. gerillalara savaşmak için diktatörce hükümet yardımcı olur, Che Guevara açtı.

ele geçirmek

1980 yılında, sahte isimle Klaus Bolivya cumhurbaşkanı danışmanı yakındır. Fransa'da Lyons kasabın gıyabi yargılama bir serbest 2 oldu. Her iki sonuçlarına göre, mahkeme ölüm Barbie mahkum edildi. Kısa bir süre tutuklanmadan önce Nazi gazeteciler tarafından keşfedildi, "Nazi avcısı" denir "Klarsfeld". 1983 yılında Barbie Fransız makamlarına teslim edilir. 4 yıl sonra, mahkeme ömür boyu hapis cezası verdi. 25 Eylül 1991 Lyons cezaevi idaresi o savaş suçlusu Klaus Barbie öldüğünü bildirdi. Nazi filmografi pek çok belgesel içerir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.