FormasyonOrtaöğretim ve okullar

"Büyük Yirmi": tarih ve kurumun hedefleri. Hangi ülkeler G20 dahildir?

Bu uluslararası örgüt üzerinde birçok duydu. Ne zaman bir "Büyük Yirmi" oldu? Forumun amaçları ve ilkeleri nelerdir? Hangi ülkeler G20 dahildir? Bütün bunlar - makalemizde.

örgütün Tarihçesi

ülkeler G20 üyesi olduğu sorusunu yanıtlamadan önce, kısaca tarihini ana hatlarıyla hatırlatması bu organizasyon. Ve ayrıca, kurulduğu zaman.

"Büyük Yirmi", "Yirmi Grubu" veya basitçe G20 - dünyanın önde gelen ekonomi bir araya getiren global bir uluslararası forum. Bu kuruluşa ait ülkelerde, tüm dünya ticaretinin yaklaşık% 85'ini konsantre edilir.

G20 oluşturma 1999 yılı olduğunu. Böyle bir forum kurulmasıyla ilgili Ilgili karar Washington'da "Büyük Yedi" maliye bakanları toplantısında yapıldı. Berlin'de bu yıl Aralık ayında düzenlenen ilk kurulum Konferansı.

G20 kurulması için itici güç neredeyse tüm gezegeni etkilenen sonuçları olan 1998 yılı sözde Doğu Asya ekonomik kriz haline gelmiştir. "Olmak Güçler" öngörmek ve dünya ekonomisinde benzer krizleri önleyebilir böyle bir küresel organizasyon için ihtiyaç anlamışlardır.

Başlangıçta bir organizasyon 33 Devletler tarafından sırasıyla kombine G33 olarak adlandırılan olduğunu ilginçtir. Ancak, bir yıldan az, o G20 dönüştürüldü. Bileşiminde Hangi ülkelerde dahildir? Bir sonraki bölümde bu konuda okuyun.

G20 ülkeleri: üyelerin listesi

ABD ve Kanada'yı - İlginç "Yirmi Grubu" aday iki ülkenin sadece bakanlara alındı. Hangi ülkeler bugün G20 dahildir?

Uluslararası Forumu kolektif örgüt olarak 19 önde gelen ekonomilerini ve Avrupa Birliği de dahil. IMF, Dünya Bankası, Avrupa Merkez Bankası - Ayrıca, toplantı ve G20 zirveleri diğer uluslararası örgütlerin temsilcileri genellikle mevcut ve.

tüm G20 ülkeleri (2015 itibariyle listesi) aşağıda listelenmiştir:

 1. Avustralya.
 2. Arjantin.
 3. Brezilya.
 4. Kanada.
 5. Meksika.
 6. ABD.
 7. Güney Afrika Cumhuriyeti.
 8. Japonya.
 9. Güney Kore.
 10. Rusya.
 11. Hindistan.
 12. Endonezya.
 13. Çin.
 14. Suudi Arabistan.
 15. Türkiye.
 16. Birleşik Krallık.
 17. İtalya.
 18. Almanya.
 19. Fransa.

uluslararası forumun tüm ülkeler uygulanmadığı ( "büyük yedi" bir parçası olan daha doygun renk belirlenen Devletler) aşağıdaki haritada sarı renkte gösterilir.

G20: amacı ve özellikleri

Organizasyon tek ana amacı ile kurulmuştur: istikrarlı ve sürdürülebilir istisnasız tüm yararına dünya ekonomisinin büyümesini, gezegendeki ülkeleri elde etmek.

faaliyetin ana form - bu toplantılar var ve G20 üyesi ülkeler her yıl ziyaret etmesi zirvelerinde. Her yıl örgütün başının rolünde bir eyalet seçin. Ayrıca yürütülen ve bir sonraki zirve. G20 geçici sekreterya da bu ülkede bulunmaktadır.

G20 faaliyetleri sınırlı olduğunu düşünmeyin sadece yılda bir kez gerçekleşecek olan zirve. Onlar sadece eylem ve çalışma çeşitli çalışma grupları ve bakanlıkların bölümlerinde devam edildiği faaliyetlerin bir plan özetlemektedir. örgütün kilit amaçları arasında - ekonomi, uluslararası mali mimarinin gelişimini, sosyal altyapısının geliştirilmesi, gıda güvenliğinin, yolsuzluk sorunları ve hatta finanse ve çeşitli çevre ve iklim programlarının tanıtımı kararını stabilize yollarını bulmak için.

Aynı zamanda, G20 çerçevesi genellikle sert eleştirilere için oldukça rahat. Bu 173 oluştuğu için ilk olarak, planet durumunun bir parçası değildir. İkincisi, tüm kuruluş çalışmalarında şeffaflık eksikliği.

"Büyük Twenty" yıllık zirveleri

başkanlar ve "Büyük Twenty" Örgütü başbakanları katılımıyla Yıllık zirve 2008 yılında uygulamaya başladı. İlk Washington'da gerçekleşti ve anti-kriz çağırdı. Zirve gündeminde tartışma en büyük sorunu 2007-2008 küresel mali kriz oldu.

2009 ve 2010 yılında G-20 zirvesi iki kez düzenledi. Uzmanlar büyük önem Kasım 2010'da gerçekleşti Seul Zirvesi, olduğunu unutmayın. Bunun üzerinde, özellikle de ABD para politikası ve Çin tema. Dünya toplumu ve içinde büyük bir darbe 2014 yılında Brisbane Avustralya zirvesini neden oldu. : Üç basarak sorunlardan tarafından büyütüldü yolsuzlukla mücadelede, Ukrayna kriz ve bir bütün olarak küresel güvenlik sorunu.

Rusya ve G-20

2014 yılında, Rusya yapısından çıkarılmış, daha doğrusu, G8 grubunun üyeliğini askıya aldı. Böylece, "Büyük Sekiz" G7 formatına dönmüştü. Kısa bir süre sonra, bu Rusya forum ve G20 katılma hakkı mahrum etmek niyetinde olduğunu bildirildi.

bugün Rusya Federasyonu'nun en kritik Avustralya'yı ayarlayın. Hükümet Ada devletimizin Donbas üzerinde gökyüzünde bir kaza, "Boeing MD-17" dahil olmanın Rusya'yı suçladı. Ancak, Brisbane Avustralya Zirve, Rus heyeti davet edildi. In "Büyük Twenty," Karar, dünyadaki "jeopolitik gerilimleri hafifletmek" için yardımcı olacaktır umuduyla yapıldı.

Sonuç olarak ...

Şimdi bildiğimize göre ülkeler G20 üyesidir. Uluslararası Organizasyon 1999 yılında kurdu. Başlangıçta, o organize ve farklı ülkelerin maliye bakanları arasında toplantı ve istişareler yaptık. Daha sonra G20 yer alan ülkelerin başkanı ve organizasyon daha küresel sorunları çözmek için başladı.

Avrupa Birliği (AB) - G20 modern yapısı 19 farklı kıtadan bağımsız devletler yanı sıra kolektif bir organizasyon içerir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.