Ev ve AileEvcil

Kızışma onu bekleyen ve ne yapacağını ne zaman kedilerde

Bir hayvan yetiştiriciliğinde ilişkin konular üzerinde, kabarık topaklar gıcırdıyor satın alırken düşünmek güzel olurdu. Sonra kimse bebek zaten artar ve dölleme içgüdüsü intikam alıyor olması şaşırtıcı olmayacaktır. Eğer hayvan yetiştirilen olmak istemiyorsanız, onu sterilize etmek daha iyidir. Bu durumda, çiftleşme, gebelik, doğum ve o başarılı oldu emzirme kedi işleyebilmek için, sahibi bazı bilgilere ihtiyacı vardır.

Yani, her şeyden önce, ne zaman kedilerde ilk kızışma nedir? Ergenlik onlar yaklaşık altı aylıkken, oldukça erken ortaya çıkar. Ancak, büyüme ve vücudun oluşumu henüz tamamlanmış değildir, bu örgü hayvana mümkün değildir. Felinologists ilk eşleştirme avcılık üçüncü dönemine daha erken değil tutmak için önerilir. Bu kabarık sevgilim yaklaşık bir buçuk yıl olacağı anlamına gelir. Sahibi ilk ısı dayandı gerektiğini unutulmamalıdır. avcılık tezahürleri bastırmak ilaçlar, hayvan gerekli değildir vermek, onlar hormonal durumu değişecek ve ileride kanser gelişme neden olabilir.

üreme sistemi anatomisi ve fizyolojisi hakkında Biraz

Gelen kadın kediler ve köpekler gonadlar eşleştirilmiş - yumurtalıklar. Onların eşleşmemiş Rahim, küçük bir beden ve iki uzatılmış boynuzları vardır. Gelişmekte meyve tanesi yerleştirilir. insanlarda olduğu gibi kedilerde cinsel döngüsü, düzenli, ancak hayvanlarda adet gören kadınlar ve östrus kökten karşıt değerlere sahip. Ne olduğunu temel farkı. evcil yılında kediyi çekmeye çiftleşmeye yumurtlamayı ve hazırlık yaklaşan ve gerekli bir işaretidir. döllenme ihtimali çok az olan bir süre - vajinal kanama varlığı ise.

sıcakta bir kedi olarak bize, düşünelim. tüm cinsel çevrimi dört döneme ayrılır, phasically oluşur:

  1. Proestrus - bir hayvanın hazırlanması. davranışını değiştirme, kedi daha sevecen hale gelir fakat kedi izin vermez. O huzursuz, iştah genellikle artar. Dış cinsel organlar hafifçe şişmiş.
  2. Kızışma - Bu dediğimiz dönemdir "sıcakta bir kedi." O parlak yetersiz seçimi görünür. Köpekler gibi kanlı ayak izleri, kediler bırakmayın unutulmamalıdır. Buna ek olarak, hayvan dikkatlice seks organlarının hijyene dikkat beri, sahibi deşarj her türlü fark etmeyebilirsiniz. Biz, eğilir, yerde yuvarlanan kuyruk kaldırarak, o invitingly meows davranış pitomitsy üzerine yönlendirilmesi gerekir ve adım arka ayakları. Bütün olarak bakıldığında, daha şefkatli ve iletişim arayan olur. İşeme iştah genellikle azalır, daha sık hale gelir. sıcakta bir kedi ne kadar? kızışma döneminde, 3 ila 10 gün sürer. Tabii ki, döngü sıklığı gibi, bunun süresi bireysel ve birçok faktöre bağlıdır: cins, sezon, yaş, hayvan refahı, üreme hızına. her bir "Bayan" için, aynı zamanda çok bireysel beraber, kaplama için ideal olan beşinci güne, üçüncü kabul edilir.
  3. Metaestrus - Bu aşamanın süresi, 8 ortalama gün. Kedi kediyi iter. Bir anlayışı olsaydı 58-74 gün kedi yavruları doğacak sonra, cinsel içgüdü, söner. Bazen ısı bir kedi gebelik sırasında veya hemen doğum sonrası bebeklerin beslenmesinde arka planda yeniden başladı. Bir hayvanın döllenme yokluğunda yeni bir çoğaltma çevrimi tekrar böylece Proestrus olan girer.
  4. Anestrus - zaman cinsel mutlak barış ile karakterize ve bir dönem kışın daha sık olur günışığı kısadır.

Kedilerde kızışma insidansı bir ila üç kez bir hafta yılda iki bölüm olabilir.

Bu sıcakta bir kedi bazen sesini kapatma bilinmektedir, bu gibi durumlarda "gizli", sahibi onu gerçekleşti farkında olmayabilir. "Bayan" "cavalier" aynı evde bulunuyorsa, bu genellikle olmaz. kızışma işaretleri kedinin huzurunda parlak daire görünür. "Gizli" kızışma ve yokluğunu ayırt etmek amacıyla, veteriner ziyaret etmek gereklidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.