SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Kişiler için özellikle suçiçeği bulaşmış olsun nasıl değil tehlikelidir. Bu araçlar Suçiçeği ile-bulaşmış, ne Can

velilere tanıdık "Çocuk" hastalığı. Onu bazı endişeler ilham, ama oldukça sessiz çocuklar - onlar büyük ölçüde zorlanmadan taşımak, bu hastalıklar bir oluyor.

Ancak bu rahatsızlıkları oldukça sinsi. Uzak tıp erkeklerden hatta tehlikeli sözde "çocuk" hastalık olabilir ne kadar bilmiyorum. Bunlar arasında, birçok soğuk algınlığı veya kazara hapşırma gibi anlamsız bir şey, dikkate diğer şeyler, sayısı ve çiçeği, arasında.

Kaynaklar ve akış

Eğer bazı bilgilere sahipseniz, gerçekten onlar Suçiçeği ile enfekte olmazlar emin olabilirsiniz. Her şeyden önce, bu herpes grubunun bir virüs neden olur. Şimdiye kadar bu "ateş" nin dudaklarından oldu herkes, nasıl olabilir tatsız bilir. Üstelik, su çiçeği son derece bulaşıcıdır. Bir anaokulu çocuk hastalığı olan gelirse (sürece dışarıdan kendini gösterebilir değil, ancak yayılmaya başlıyor gibi), tüm grubu, ve sonra tüm bahçe bir hafta hasta olacaktır. İyi haber çocuklar genellikle su çiçeği nispeten kolaydır maruz kalmalarıdır. Kötü: Yeni doğmuş bebekler, hamile kadınlar ve doğmamış çocuklar için yetişkin sadece tehlikelidir. Ve bazen ölümcül.

yayılma

Neyse ki, su çiçeği havadaki damlacıkları ile bulaşır. Eğer başka bir şekilde su çiçeği alabilir miyim? ikinci (ve daha az yaygın bir şekilde) enfeksiyonu - daha önce cilde temas kişi hasta: Enfeksiyon suçiçeği oluşturduğu kabarcıkları vasıtasıyla gerçekleşir. Diğer yolları yok.

önleyici tedbirler

Doktorlar "çocukluk" hastalıkları uygun bir yaşta daha iyi oldu inanıyoruz. Bu yüzden onlar Suçiçeği ile enfekte alamadım, düşünmemeli; oğlu etrafında epidemiyolojik durumu izlemek gerekir. Kendi bebek ile yürürken boyalı yeşil boya bebeği görmek - kenara bırakın: Ama aynı zamanda zamansız hastalık değmez provoke. Yine beklenenden daha kurtarmak için zaman var.

aile içinde bir çocuk bir, ama yine de virüsün "çekicilik" bilmeyen bir çocuğun yetişkinlerin biri değilse Ancak, tehlikeli olabilir kimin için böylece, çiçeği ile enfekte almak için değil katılmak için gereklidir. temel yöntemi hala bir karantina. Ama tamamen çok acımasız ailesi ve kız-kardeşlerin bebeği izole etmek. ailenin diğer çocukları yaşta iseniz, akrabası vücudunda kabarcıklar dokunmak ve onun varlığı bir tıp bandaj giymek değil öğretmek için deneyebilirsiniz.

aşırı olaylar

Ancak, kesinlikle çocuk çiçek hastalığına zarar veremezler insanlar var. Bunlar (anne başka bir çocuk vardır, suçiçeği ile bir çocuk hasta değil, ya da altı aylıktan küçük çocuklar varsa) HIV ile insanları, kanser hastaları (özellikle hematolojik), çok çocuklu geçenlerde kemoterapi yoluyla gitmiş olanlar, ailelerini kapsar. Bu gibi durumlarda, sorun ölüm kalım sorusuna benzeyen, çiçeği bulaşmamış. Ve sonra aşı olacak. Rus doktorlar ellerindeki "Varilriks" veya "Okavaks" nde var. Onlara göre - sadece klinikte, serbest piyasa kaynaklarında kullanılamaz.

Ancak, kısıtlamalar vardır: Aşı gebe kadınlara uygulandığında değildir. Suçiçeğinin epidemiyolojik durum keskin, anne adaylarının çevrili ise hastalığın şiddetini azaltmak ve fetüs üzerindeki zararlı etkisini en aza indirmek için tasarlanmış tek destekleyici terapi yapamam. Doktor tüm randevuları verecek - Genellikle aşağı, "Acyclovir" ve "tsikloferon" gelir.

çiçeği yüz yetişkin

Çok sinsi bir hastalıktır - su çiçeği. Bir çocuk olarak olmadı enfekte yetişkin almamayı nasıl hala bunu düşünmek gerekir. Çoğu durumda, olgun adam zor getiriyor. Döküntüler sadece ciltte değil, aynı zamanda mukoza üzerinde ve görünür ağızda ülser ve uzun süre açlıktan ölür. Ve daha acı verici ve rahatsız yerlerde yaralar vardır. Ayrıca, yaşlı kişi, daha ciddi sonuçları: Beşinci mümkün otuz yıl sonra çiçeği ölmek. Bazen deri izleri üzerinde.

O döndürebilir

Ve zaten çiçek ile hasta olanlar dinlenmek için çok değer değildir. Eğer Suçiçeği ile ikinci kez enfekte olabilir olmadığının sorulması üzerine, doktorlar sorumlu olması mümkündür. Açıkça, bu ciddi bağışıklık (örneğin risk altındadır ve zaten tarif edildiği gibi, aşı çalışıyoruz) azaltmıştır kişilerle nadiren ve sadece olur.

Ancak, çiçek hastalığı virüsü vücuttan uzak olmayacak hasta olmuştu ama sanki gizler. Yani soru şu: "Eğer Suçiçeği ikinci kez alabilir miyim?" - Çok doğru formüle değil. Yeniden enfekte eski bir hasta zaten virüs var, gerekli değildir. Ve yine gösterilebilir zona formunda (örneğin, grip sonrası) bağışıklık indirilir. Ayrıca çok kasvetli umudu.

İlginç gerçek: bebekler Suçiçeği çok tehlikelidir için, beyin, hem de herhangi bir iç organların olarak hasara yol açabilir. Üç aylıktan küçük çocuklar, bir hastalık acı Ancak, bunlar kolay bir şekilde tuttu. Ve soru yükseltmek asla bebekleri büyüdü olanlar için: "suçiçeği ile yeniden enfekte mümkün mü?" Bunlar döner olmaz var!

Kısacası, yakın çevresinde çiçek ile hasta bebek çıktı haberi cesarete değil. Ama biz hafifçe tedavi edilmemelidir. Çocukken Suçiçeği ile hasta olmayan ve yetişkinlik yaşamlarında bu duygulanımlar yaşamak istemiyordu ise - harekete geçin. En azından - dokunulmazlık ilgileneceğim. Ve her durumda onu kalp ve panik kaybetmek imkansız!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.